Opublikowano 4 kwietnia 2024

Pojemniki na żywność z ali

Cześć,
Czy wiecie może czy takie pojemniki do żywności, urządzenia, wszystko czego używamy do robienia pożywienia jest to bezpieczne z ali, chodzi mi o to, że chce kupić żonie blender przenośny, to nie jest ładowarka czy latarka, ale czy to jest dla nas bezpieczne, wiem, odpiszecie, że większość rzeczy w sklepach jest z Chin, ale czy są w jakiś sposób kontrolowane czy poprostu tak jak ja zamawiam i stoi na półce?
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Ludzie mają i żyją.

  A w wyścigu kto bardziej próbuje otruć swoich konsumentów, to udokumentowane "zasługi" mają większe korporacje zachodnie xD
  No i można też dla większego komfortu psychicznego brać tylko z AliExpress CHOICE, które na 100% przeszły odprawę celną (a nie zostały wysłane jako chusteczka na prezent i może udało im się uniknąć europejskich organów).
  A jako że nie żyjemy w Ameryce i u nas jakieś tam prawa konsumenta są, to gdyby produkt aktywnie starał się Europejczyków zlikwidować, to jest spora szansa że by go nie przepuścili.
  Awatar użytkownika aanneekk
  Autor
  Słusznie, dzięki!
 2. Awatar użytkownika Danf
  o ile robię dużo zakupów z Chin o tyle nie kupuje rzeczy mających kontakt z żywnością. Nie masz gwarancji na co trafisz i czy nie uwalnia szkodliwych substancji. Nikt niezależny od producenta tego nie sprawdza, w szczególności na odprawie celnej.
  Lepiej kupić coś pod marką dużej sieci sklepów (nawet Biedronka czy Lidl) lub uznanego producenta. Co jakiś czas badają sprzedawane produkty więc mniejsza szansa na szkodliwy produkt.