Opublikowano 3 dni temu

Podpięcie Macbooka do dwóch monitorów

Cześć, może ktoś jest mi w stanie pomóc w moim problemie i przy okazji doradzić mi co najlepiej dokupić.
Chciałbym mieć stanowisko w domowym biurze z dwoma monitorami, klawiaturą, myszką itd ale jednocześnie korzystać na codzień z macbooka pro w innych miejscach. Kolega doradził mi zakup monitora z power delivery (i tak muszę kupić drugi monitor, aktualnie mam jeden), dzięki czemu jednym kabelkiem podpinam laptopa, ładuje się, obraz mam na monitorze.
Tylko o ile mi wiadomo ten sposób nie sprawdzi się jeśli chcę używać dwóch monitorów, tym bardziej, że obecny nie ma PD i wejścia usb-c.
Jak najlepiej i najtaniej rozwiązać ten problem? Dokupić do zestawu stację dokującą i podpiąć do niej monitory po hdmi/display? Jeśli tak to jaką będzie dobrze spełniać swoją rolę i nie będzie kosztować 800-1000 zł?
Z góry dzięki za pomoc!
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Magic_For_Free
  Jeśli jeden, nowy, duży monitor z USB-C DP PD to ja właśnie zamówiłem:
  pepper.pl/pro…329
  Jeśli obecny monitor jest ok i ma wejście DP to potrzebujesz jeszcze monitor z wyjściem DP i USB-C DP PD. Laptop do nowego monitora po USB-C, nowy monitor wyjście DP kabelkiem do starego monitora wejście DP.
  Stacji niestety nie polecę do maczka, wiem że nie wszystkie chcą działać. W pracy mamy tylko dwie sztuki, podłączone USB-C do monitorów, podajże obydwa Dell.
  Zależy co potrzebujesz i oczywiście $$$
  Ale sama stacja używana "normalnej" firmy to chyba minimum 500pln, tak samo jakiś nowy "chińczyk" (może ktoś poleci) + jeszcze jeden monitor.
  Nowy, nieduży monitor z DP OUT i USB-C DP PD minimum 1000zł.
  Awatar użytkownika stry.k
  Autor
  Stary monitor niestety nie ma w ogóle USB-C więc zostaje rozejrzeć się za stacją. Dzięki:)
 2. Awatar użytkownika jan_karolek
  MacBook Pro z HDMI?

  ja aktualnie robię tak, że jeden monitor wpinam po HDMI do maka, a drugi monitor do gniazda USB C (przez hub i DP/HDMI albo kabel USB C jak masz taki monitor)
  no i działa
  Awatar użytkownika jan_karolek
  aha jeszcze niektóre monitory/huby potrafią tak, że łączysz się z jednym po USB C, a potem monitory między sobą spinasz HDMI czy displayport