Opublikowano 10 września 2023

Poczta polska i przesyłki z Amazon

W jaki sposób można wyłączyć Pocztę Polską jako przewoźnika na Amazonie?
Wiem, że można wyklikać paczkę do paczkomatu, ale szczerze mówiąc Inpost Kurier lub każdy inny przewoźnik jest dla mnie ok, problemy są zazwyczaj właśnie z Pocztą.
Sytuacja z wczoraj - Amazon wysłał pocztą paczkę, która miała dojść wczoraj (sobota). Oczywiście wątpiłam, że ktokolwiek to przywiezie, natomiast na stronie śledzenia paczek była informacja o dostarczeniu, następnie informacja - próba dostarczenia (której najprawdopodobniej nie było), brak awiza, brak jakiejkolwiek dodatkowej informacji.
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Nie da się
 2. Awatar użytkownika meschx
  Pozostaje zamawiać do paczkomatu/Żabki albo modlić się, żeby ktokolwiek inny niż PP dostarczył paczkę 
 3. Awatar użytkownika Nathan_Drake
  Mam podobne doświadczenia gdy paczka powinna być dostarczona w piątek, dość często przynoszą w sobotę rano...
  Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  U ciebie przynajmniej w sobotę pracują, wielkie Pany z Warszawy to tyłka nie ruszają - zawsze awizo w weekend
 4. Awatar użytkownika wadam
  U mnie drugi raz poczta z amazona i drugi raz jestem kilka dni w plecy. Poprzednio zamiast w czwartek (niby mnie nie zastali chociaz bylem w domu na urlopie) to dostarczyli w poniedzialek. Teraz to samo mialem wczoraj i sms o probie dostarczenia w pn. To jest pier***na patologia. Niestety poza negatywna opinia dla sprzedawcy (co powinno ich zmotywowac do zmiany umowy z dostawca) niewiele mozna zrobic niestety poza wyborem dostawy do paczkomatu jezeli jest taka mozliwosc
 5. Awatar użytkownika djluke
  Będzie jutro. Albo we wtorek. Prawdopodobnie listonosz nawet jej nie zabrał, tylko wpisał w książkę by jakiś tam ruch był na paczce (nie pamiętam teraz o co tam dokładnie chodzi). Aczkolwiek ja we Wrocławiu dostaję paczki od Amazonu zawsze z WERu - nigdy z lokalnego urzędu - i zawsze dojeżdżają. Chyba że Amazon ubzdura sobie dostawę w sobotę przez PP to wiadomo że się nie uda. (Edytowano)
 6. Awatar użytkownika Leniwyykot
  2x poczta polska zgubiła moją paczkę z amazona. To jest niepojęte.
 7. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Standard z pocztą, niestety.
  Nie mają kim rozwozić paczek, bo muszą rozwozić 'zielniki siostry bernadetty', sianko, znicze i kalendarze z JP2...
  Próby dostarczenia, których nie ma. Paczki, które giną lub są uszkodzone. Brak możliwości ogarnięcia czegokolwiek szybko na infolinii (dwie ostatnie rozmowy to półtorej i dwie godziny).

  Żenada.
 8. Awatar użytkownika voodoo69
  Musi być dopisek paczka weekend w trackingu? Czy jak mega opóźniona paczka w końcu została wysłana po 22:00 wczoraj z WER Komorniki przez PP to dziś można się spodziewać ?:) (Edytowano)
Awatar użytkownika