Opublikowano 13 kwietnia 2024

Pierwsza drukarka 3D do ok +/- 1400/1500zł Bambu lab a1mini a Creality K1/K1C albo Ender 3 KE ?

Hej.
Coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem drukarki 3D. Będzie to moja pierwsza drukarka i stąd pytanie którą wybrać ? Może warto wybrać coś tańszego np Ender 3 KE ? Co do modelowania i slicerów, to mam już w tym trochę doświadczenia. Zastanawiam się pomiędzy BambuLab a1 mini, a Creality K1 albo K1C jak spadnie cena do ok 1400-1500zł. Do bambu na starcie chcę dokupić jeszcze dodatkowe dysze. Czy ma sens kupowanie drukarki o tak małej przestrzeni roboczej, jaką jest 180x180x180 w bambu ? Czasami będę musiał wydrukować lekko większe wydruki ok 20-25cm długości można jakoś wykonać to w a1mini np z dwóch osobnych części i sklejając czyms ? Jak tak to jaki klej polecacie do sklejenia tych modeli ? Co do drukarki zależy mi, aby była w miarę cicha i w miarę bezobsługowa dlatego bardziej jestem skłonny w stronę bambu niż Creality, ale chciałbym wysłuchać waszych rad i opinii. Pozdrawiam Jakub
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Prusak
    Mogę polecić Bambu lab a1 mini. Mniejszy obszar roboczy, ale można się nauczyć łączenia wydrukow w jedną większą całość. W slaicerze można wybrać opcję łączenia. Taki wydruk może być mniej wytrzymały pod obciążenia. Wszystko zależy od modelu jaki chce się wydrukować. (Edytowano)
  2. Awatar użytkownika Marcin_Anonim
    Za niecały tysiak a1 mini zamiata wszystko jakością druku. A1 droższe ale większe. Popatrz na kanał Propper printing. Filmik nazywa się "You can build AWESOME things with this 3D Printed System!"


    Zobacz jakie cuda da się robić.