Opublikowano 25 listopada 2023

Pierwsza drukarka 3D - do 1500zł

Przymierzam się do zakupu drukarki 3D. Szukam polecajek na sprzęt do 1500zł. Druk będzie głównie w pla, pla+ i petg. MINIMALNA powieszchnia robocza 32x32x35. Na razie chodzi mi po głowie Neptune 4 plus ale chętnie sprawdzę inne propozycje
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika ITguy_pl
  Dysponujesz nadmiarem wolnego czasu? Zazdroszczę. U mnie po roku Artillery Hornet wyleciał z domu, oddałem bardziej cierpliwemu koledze, który miał cierpliwość powymieniać w niej chińskie wentylatorki, rurkę teflonową (która okazała się trefna lub nieszczelna), kilka dysz, termistor, obkleił szklany stół (niewymienialny) taśmą kaptonową aby sie wydruki tak podle nie odklejały od tego stołu.

  Do pół roku dzielnie drukowała. Potem same awarie, jedna za drugą, kłody pod nogi, walka i rozkmina dlaczego krzywo wychodzi, odkleja się od stołu, zapycha się, nie podaje filamentu.

  Drugi raz bym Horneta nie kupił. Jeśli do 2k pln to wybrałbym Creality Ender S1 Pro - wyższe temperatury, bezpośredni ekstruder oraz - jak wynika ze zdjęć i recenzji na yt - lepszy łatwiejszy dostęp do wentylatorów. A Prusa to maks co bym wydał. Na takiego Bamboo Lab X1 Carbon bym nie wydał 10k pln, bo to jest maszyna do marnowania filamentu a filmik z DisStream'a który obejrzałem kilka razy pokazuje same superlatywy, natomiast jakoś dziwnie nie ma filmiku o konserwacji, naprawach, ile przeżyły wentylatorki po np roku, dwóch latach intensywnych wydruków.
  Awatar użytkownika Spideros
  Ale wiesz ze 99,9 Problemów z drukarka 3d to Włąsciciel ? :P Jak ty sobie z Hornetem nie poradziles to tak samo nie poradziłbys sobie z prusa czy Bambu, ktora jest praktycznie bez obsługowa a beda dokladnie te same problemy (Edytowano)