Opublikowano 20 godzin temu

PC pod gaming low - mid end

Witam

Korzystam z bardzo starego PC (4790k + RX 6600). Od jakiegoś czasu borykam się z losowymi BSOD. Niestety możliwości jest kilka i nawet zmieniałem pół roku temu płytę główną by wykluczyć kilka możliwości , ale chyba siada mi zarówno RAM jak i SSD Sata III. Sensu w inwestowanie już nie widzę mimo że nadal potrafi sobie poradzić z nowymi grami jak Tekken 8. Wiadomo bez szału , ale na przyzwoitym poziomie.

Od około roku, może dwóch lat nie śledzę kompletnie jak budować obecnie PC. Przez wiele lat wystarczył mi podkręcony CPU bo grywam zazwyczaj w coś na +-60 FPS. Nie mam parcia na competive więc super wydajny CPU mi nie jest potrzebny. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Jestem świadomy, że AM4 "kończy żywot" i przyszłościowy jest AM5 , ale cenowo jest to poza moim zasięgiem. Z drugiej strony dużo słyszałem że Intel 13-14 gen jest zarówno prądożerny jak i osiąga wysokie temperatury.

Byłbym skłonny też zdecydować się na sprzęt z drugiej ręki , ale co dla mnie ma znaczenie to wysoka wydajność i możliwości.

Stąd mam pewien dylemat czy inwestować w starsze generacje AM4 / Intel 11-12(13) czy jednak zacisnąć zęby (sprzedać nerkę) i dołożyć do obecnej.

GPU , zasilacz mam wystarczający , obudowę też więc nieco kosztów odpadnie.

Z góry dziękuję za pomoc
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Sqrviel
  Do RX6600 wystarczy Ci Ryzen 5600 lub i5-12400. W porównaniu do 4790k to będzie i tak wielki skok jesli chodzi o wydajność i możliwości. Jaki masz na to budżet?
 2. Awatar użytkownika Krzychu127
  Na AM4 kupisz ryzena 5600 który pewnie starczy na długo. Więc nie ma co się przejmować, że nowa podstawka wchodzi w życie.
 3. Awatar użytkownika grzesiek.warzone
  Autor
  Ten ryzen 5600 faktycznie taki przyszłościowych
Awatar użytkownika