Opublikowano 20 godzin temu

Od 10 lutego 2024 Koniec z darmowymi rozmowami w kartach sim Plus, np w taryfie elastyczna (do plusha, sami swoi, itd)

794008_1.jpgPublikuje na wypadek gdyby ktoś przegapił smsa (jak ktoś z rodziny)
By nie bulić jak za zboże trzeba wykupić jakiś pakiet typu No limit(około 20 zł to minimum) , bez tego się zabuli jak za rozmowę do innej sieci.
Chyba najlepsze wyjście to rozmawianie przez jakąś aplikacje, o ile jest wystarczająco szybkie lte.

Mile widziane pomysły jak obejść pomysł plusa na wydojenie nas z kasy
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
Operator sieci Plus zapowiedział kolejne zmiany w swojej ofercie na kartę i MIX , sprawdź co masz *147#, *121#, *136# . Z listy usług i promocji zniknie wkrótce ponad 30 pozycji. Jednocześnie należy się spodziewać podwyżki w Plushu – cena jednej z usług wzrośnie aż dwukrotnie.

Plus gasi światło w prepaidzie
Idą kolejne zmiany w ofercie sieci Plus. Zielony operator ogłosił dzisiaj, że dokładnie za miesiąc, czyli 9 lutego 2024 roku, zamknie sporą liczbę usług i promocji w ofercie na kartę oraz MIX. Chodzi o następujące usługi:

Wybrany numer w sieci Plus,
Wybrany numer 90% taniej,
Wybrany numer,
Friends and Family SMS,
Friends and Family MMS,
Konto Rodzinne,
Friends and Family - for PW Voice,
Friends and Family - for PW SMS,
Darmowy Numer MIX ANZ,
Wybrany numer w Plusie,
Darmowy Numer MIX ANZ Contract,
Taniej za granicę,
Na dzień gadka szmatka,
Na miesiąc gadka szmatka,
Tańsze numery,
Swobodny numer,
Wybrany numer do wszystkich sieci,
Paczka Gadaczka,
Kontakt Plus,
Piątka z Plusem,
Tania Piątka,
Darmowy numer,
Rok bezpłatnych rozmów z wybranym numerem w Plusie,
Profil Bliskie Numery,
Bezlik do 5ciu,
Wybrane numery w Plus i na stacjonarne,
Wybrane numery w Plus,
Wybrane numery w innych sieciach,
Wybrane numery w Plusie,
Wybrane numery w Plusie i na stacjonarne,
Rok darmowych rozmów w Plusie,
Rok darmowych rozmów do wszystkich,
oraz promocje:

Darmowe 240 minut w Plusie,
Ja+ Zawsze bez limitu w Plusie,
Nielimitowane rozmowy w Plusie,
Ja+ Zawsze bez limitu w sieci.
Klienci Plusa, którzy korzystają z powyższych usług i promocji, będą mogli to robić do końca ich aktualnego okresu ważności. Po 9 lutego 2024 roku nie będzie już możliwości ich ponownego włączenia.

O 100% drożej w Plushu
Przy okazji Plus poinformował, że 9 lutego 2024 roku zacznie obowiązywać nowa opłata za aktywację promocji "Plush ważny rok". Po zmianie będzie ona wynosić 10 zł, czyli dwa razy więcej niż obecnie (5 zł).

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Problem z brakiem za 0 zł w sieci jest bardziej złożony nie obejmuje tylko 1 taryfy. Elastycznej *147#. Ale co najmniej 6 lub 7 taryf. Od jutra znika wspomniane 0 w sieci nazywane różnie. Ja+ zawsze w sieci lub bez limitu w sieci. W starszych taryfach są to usługi do wybranych numerów w plus lub poza sieć. Sprawdźcie co macie. *136#. Ja u swojej mamy dokonałem migracji za 5 zł. Do nowy plush. Ktoś zapyta dlaczego do nowy plush. A dlatego bo tyłka ta taryfa ma całościowy pakiet bez limitu za 25 zł na 30 dni i 10 GB. Opis jak robiłem to u siebie. Najpierw włączyłem zabezpieczenie *136*11*1500# , potem wbiłem kod *147*23# opłata 5 zł. Potem wbiłem kod za 25 zł wszystko bez limitu i 10 GB. *136*11*07#. Żeby dostawać gratisy po zasileniu które też idą na pakiet. Wysłałem SMS, START na 8844. SMS jest bezpłatny aktywuje usługę 4 zasilenia i gratis. I ten gratis tez idzie na pakiet za 25 zł. Jeśli ktoś ma dużo kasy. To przeskoku można włączyć jeszcze rok konta za 10 zł tym *121*11*365# i nie zasilać nawet przez rok. Info potem *100# , *136# , *121#. Dla osób które tylko dzwonią jest opis jak wyżej ale z innym kodem za 20 zł *136*11*04# , info 4 i gratis. plus.pl/4do…nia (Edytowano)
  Awatar użytkownika Mariusz_Lukasik
  Autor
  Mam w taryfie elastyczna i mam 25 gb neta na 3 miesiące po doładowaniu za 50 zł. Ale do neta mam inną kartę w plush(5 zł na 2 tygodnie z opcją przedłużenia na miesiąc po doładowaniu za 5 zł i włączeniu rok ważności konta). Na koncie plusa mam ponad 100 zł (powiedzmy) i włączony bonus po 4 doładowaniu. W tym miesiącu muszę doładować konto. Czy radzisz bym przeniósł numer do plusha? Podobno w mojej taryfie mogę odpalić no limit na rozmowy i sms +10 gb za 30 zł

  Ps rok ważności konta za 10 zł można uruchomić chyba tylko w nowy plush? Czyli musiałbym zmienić taryfę za 5 zł i doładować potem konto czy od razu uruchomić rok ważności konta? (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Ja dziś przeniosłem 3 osoby do pakietu za 20 zł. W sumie to mniejsze zło. Ale jak też piszesz zastosuj wariant za 25 zł. Od jutra zaczniecie tracić usługi bez limitu w sieci, oczywiście nie wszyscy i nie na raz. Maksymalnie co nie którzy za 29 dni. Ale to nastąpi. Obecnie minuta w plus kosztuje 59 gr do wszystkich sieci. Kod *147# sprawdza posiadaną taryfę a kod *136# aktywne pakiety. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika voodoo69
  A numer leżak Plush wystarczy doładować czy wykonać połączenie, żeby nie dostawać smsów typu za 10 dni naliczymy opłatę za okres styczeń-luty To teraz co miesiąc kasują za brak aktywności? A nie miała opłata tylko z 5 do 10 zł wzrosnąć na rok ważności numeru? Czy o co tam chodzi bo nie śledziłem
  Awatar użytkownika Mariusz_Lukasik
  Autor
  Jeszcze raz wyjaśniam: w taryfie elastyczna plusa były darmowe rozmowy w sieci, bez żadnych pakietów. Wystarczyło mieć aktywne konto i środki na karcie. A teraz nici z tego. Czyli zmuszają by wykupić pakiet no limit i gadać do wszystkich sieci (a dotąd wystarczyło by ktoś z kim chcesz pogadać zamontował sobie kartę plusha za 5 zł i uruchomił rok ważności konta za 5 zł
 4. Awatar użytkownika voodoo69
  Coś tam znalazłem Całkiem odklejke mają ;D i jak ich kartę mieć jako leżak

  16. POLKOMTEL uprawniony jest do pobierania opłaty za Utrzymanie Numeru w sieci w wysokości określonej w Cenniku, Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana od 07.02.2023 r.
  Opłata za Utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana po upływie 30 dni (tj.720 godzin) od ostatniego wydatku na koncie Abonenta na Kartę, jeśli w okresie tych 30 dni (720 godzin) suma wydatków nie przekroczy 5 zł. Kwota 5 zł uwzględnia:Wydania z Wartości konta łącznie min. 5 zł (MIN/SMS/MMS/Internet),Doładowania konta,Zakup usług/ pakietów (przy czym korzystanie z zakupionych usług/pakietów nie jest traktowane jako wydatek na koncie Abonenta na Kartę).W przypadku nie wykonania żadnego wydatku wymienionego powyżej lub wydania z Wartości konta Abonenta na Kartę mniej niż 5 zł, Opłata za Utrzymanie Numeru w Sieci zostanie pomniejszona o sumę tych wydatków (np. wyniesie 1 zł, jeśli wydano łącznie 4 zł z Wartości konta Abonenta na Kartę).
  Jeżeli stan Wartości konta Abonenta Na Kartę na moment pobrania Opłaty z Utrzymanie Numeru w Sieci wynosi mniej niż wysokość tej Opłaty określonej powyżej, opłata jest pobierana w wysokości Salda konta Abonenta Na Kartę.
  Włączona promocja „Rok ważności konta” nie zwalnia od ponoszenia opłat za Utrzymanie Numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków.
  Awatar użytkownika Mariusz_Lukasik
  Autor
  Sorry, ale to chyba nie na temat. Przeczytaj uważnie to co jest w smsie na zrzucie ekranu. Karta w taryfie elastyczna plusa
 5. Awatar użytkownika sivvek
  17364670-ngFtr.jpgCzyli co? Koniec darmowych rozmów w + i się nie odnowi?
  Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Dziś można jeszcze włączyć. Ale to kwestia kilku dni. Jak przestanie działać. Sprawdzałem przed chwilą wyłączyłem *136*00*11# potem włączyłem *136*11*11# , i jest ostatnie 30 dni od dziś. U ciebie jest odnowienie jutro. Czyli może się nie odnowić. (Edytowano)
Awatar użytkownika