Opublikowano 25 kwietnia 2024

OC i AC auta, mocna zwyżka ceny.

Witam,
Rok temu ubezpieczyłem samochód za 1800 zł, w tym roku chcą 2400 zł. Nie miałem żadnej szkody z mojej winy. Na drugim aucie likwidowalem szkodę typu mój samochód stał i ktoś jak cofał walnął e moje auto ale poszło z OC sprawcy. Ubezpieczyciel mówi, że to może być przez to. Liczą wszystkie szkody bo ludzie wyłudzali odszkodowania. Ktoś się z czymś takim już spotkał? Czy ogólnie jest drożej niż rok temu? Gdzie polecacie szukać OC AC?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

21 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Xorro
  Też miałem zwyżkę w tym roku, ale nie więcej jak 20%.
  Gdzie szukać? No są porównywarki w stylu Mubi, Rankomat, czy CUK. Często są do nich rabaty czy zwroty od róznych blogerów, yutuberów czy stronek.
  Czasem można też samemu wyklinać na stronie samego ubezpieczyciela.
  Awatar użytkownika tayjkt
  ja rok temu jak sprawdzałem te porównywarki to wszędzie miałem tego samego ubezpieczyciela w tej samej cenie.
 2. Awatar użytkownika Hehel
  Miałem podobnie, najtańsza oferta w Mubi podskoczyła podczas sprawdzania UFG, kolejna pozostała bez zmian, to wziąłem ją. Sprawdź w porównywarce.
 3. Awatar użytkownika Cebul
  A ja z kolei o ile kiedyś używałem internetowych ubezpieczalni tak teraz wolę lokalnego multi agenta. Jak był jakiś rabat to okej, wychodziło taniej. Z drugiej strony miałem jak się okazało trochę bezsensowne warianty (co by wyszło dopiero jakbym chciał skorzystać np. z AC czy mini AC).

  Także jak zwykłe OC - można przez internet szukać jak najtaniej. Jak jakiś wariant AC sensowny, który faktycznie w razie czego będzie użyteczny to lepiej te 50-100zł dołożyć nawet i mieć to co się chce (+ pomoc lokalnego agenta w razie czego przy szkodzie).
 4. Awatar użytkownika LucaS_82
  Przez inflację ceny aut poszły do góry i być może zwiększyli ci wycenę auta przez to AC poszło w górę.
  Awatar użytkownika Magic_Ren
  Autor
  No właśnie cena auta spadła u nich o 2 tys
 5. Awatar użytkownika Wojtek.
  Uniqa wyszła mi "tylko 50 zł drożej" niż w zeszłym roku.
  Awatar użytkownika eter
  Zbyt dużo zmiennych żeby można porównywać imo: od ilu lat prawko, gdzie mieszkasz (miasto/wieś/województwo nawet = inna stawka), jakie auto i iluletnie, ile km rocznie jeździsz, ba ponoć nawet kolor auta potrafi robić różnicę
 6. Awatar użytkownika carnagge
  Mi wyszło ok. 200 zł drożej niż rok temu w Uniqa. Rok temu ok. 1600 zł teraz, te same parametry i pełne zniżki na 1800 zł.
 7. Awatar użytkownika Krzychu127
  To normalne zwiększanie kwoty co roku przez firmy. Sam miałem takz samym oc wykupionym przez Mubi gdzie po roku składka poszład i góry mimo szumnej zapowiedzi -30% za kontynuację. Więc wykupiłem przez rankomat plus zwrot 150zł do tego taniej.
  Szukaj wiec oferty po brokerach jeśli chodzi o OC i AC.
 8. Awatar użytkownika fixior82
  Warto pamiętać, że obecnie większość firm ubezpieczeniowych sprawdza punkty karne i podnosi oc.
  Mam przypadki u znajomych że w zeszłym roku oc mieli 1200zł, a teraz nawet 4000zł (bo mają 15pkt za prędkość)
  Awatar użytkownika Magic_Ren
  Autor
  0 punktów. Ale rok temu likwidowalem szkodę z OC sprawcy.
 9. Awatar użytkownika Sqrviel
  W ubiegłym roku porównywałem na mubi i rankomacie oraz bylem w biurze, ktore sprzedaje ubezpieczenia to wyliczali mi podobną kwotę wszedzie. Znalazłem taniej o 150zl na stronie Warty. Z tym ze w moim przypadku 150zl to około 25% całej kwoty
 10. Awatar użytkownika a123
  Ja niedawno szukałem OC i we wszystkich porównywarkach było bardzo drogo. Z tych zwrotów 100-200 zł korzystałem już wcześniej, więc się nie dało. Bardzo długo szukałem, żeby znaleźć coś tańszego. Najtaniej udało się przez kioskpolis.pl - 580 zł. Rok temu było 845 zł.
  Awatar użytkownika ggrzes
  nie działa rejestracja na kioskpolis.pl przejsciowo czy jakieś większe problemy?
 11. Awatar użytkownika Tahoe
  Gdzie polecacie sprawdzić kalkulację OC gdy w mubi i rankomacie już odebrałem cashbacki? Na uniqa wychodzi sporo, warta również.
 12. Awatar użytkownika Hopsasa
  U mnie ponad 20% w góry, zadnych szkód, pkt karnych, ale zwykle z nimi negocjuje mówiąc że mam lepszą ofertę i udaje się nieco zbić cenę
Awatar użytkownika