Niestety, ta dyskusja już wygasła
Opublikowano 2 kwietnia 2024

Monitor IIYAMA G2745QSU-B1 1440p 100Hz IPS - 639

allegro.pl/ofe…125 - 2 sztuki

W skrócie. Miałem starego szajsunga 24F350 który ma 7 lat. 1080p 60Hz. Próbowałem go wymienić na 4 różne inne modele które były droższe i miały znacznie więcej Hz (ale nadal budżetowe). Zwracałem wszystkie po kolei bo zawsze jakieś potworne wady miały - przede wszystkim ghostingi kosmiczne które mój stary dziad szajsung nie miał. Przy podejściu do wymiany nr5 trafiłem na G2745QSU-B1. Okazało się że monitor nie ma ghostingu i ma bardzo szybką matrycę. Mega kontrast, mega kolory, mega ostrość obrazu. Brałem w ciemno - w końcu można zwrócić a recenzji nie było nigdzie w zasadzie. Koniec końców jako tani monitor została yyyyjama. Nie jest idealna bo np. zasilacz jest w obudowie (wolę zewnętrzne), kąty widzenia w pionie nie są idealne ale nie ma problemu z tym (jedynie zauważam co do poprzedniego monitora), no i przyciski są gorsze od dżojstika. Ale oprócz tego jako wyświetlacz jest to TOP. Jedynie mój GTX1660 w zasadzie ledwo sapie dobijając do 100FPS ale to było do przewidzenia. Ja dałem za niego 659 w mega promo xkom - w 30min się rozeszły. A tu jeszcze taniej

Także jak chcesz mieć fajny monitor, nie zapłacić półtora kołą i być zadowolonym to wal śmiało. Jeszcze taka dygresja. Trafiłem perfekt sztukę bardzo równomiernie podświetloną. A 3 dni zastanawiałem się czy go odebrać bo znowu bym musiał jeździć zwracać, sprawdzać, podłączać, rozłączać, pakować ale tym razem trafiłem dobrze.


818716_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Tomaszeklolek
    Warto?
    Awatar użytkownika Mauzer1910
    Autor
    Moim zdaniem lepiej się nie da poniżej 900zł. Dopiero modele od 999 mogą być zauważalnie lepsze ale zawsze można trafić źle z podświetleniem bo to loteria.