Monitor do gier 34" czy 27"

lis 6. 2023
Cześć,

Szukam monitora głównie do gier i zastanawiam się nad monitorem 34" lub 27". Zawsze miałem monitor dużo mniejszy, więc nie mam pojęcia jak to wygląda. Wiem, że 34 cale robią robotę przy pracy z różnymi programami typu grafika, muzyka, programowanie itp. Zawodowo się takimi rzeczami nie zajmuje, a hobbystycznie coś tam zawsze sobie mogę poklikać na każdym sprzęcie i zakup głównie dedykuję pod gry. Chciałem się poradzić odnośnie tego jakie są wrażenia na takim 34 calowcu i czy większy monitor oznacza, że jest lepszy odnośnie gamingu. Druga sprawa - zakrzywiony czy klasyczny? Chciałem przeznaczyć do 1500 pln.
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika a123
  To może 32"?
  A najlepiej to sprawdzać promocje - jak trafi się tani i bardzo dobry monitor 27", to kup 27", a jak będzie super promocja na 34", to weź 34".
  Awatar użytkownika papas148
  Autor
  No, 32" też byłby OK. Alarmy już ustawione i coś będę polował
 2. Awatar użytkownika Comzo
  Gram co prawda sporadycznie, ale na 34calach 1440p moim zdaniem wrażenia z grania są bardzo fajne.

  Jest jednak kilka haczyków:
  - musisz mieć sprzęt który ogarnia taka rozdziałke, bo te dodatkowe kilka cm szerokości to również dodatkowe pixele do wyświetlenia
  - jak trajhardujesz w jakich multiplayerach to moim zdaniem trochę trudniej gra się na ultrawide (większy obszar do ogarnięcia wzrokiem)

  Ja ze swojej strony polecam delikatne zakrzywienie - przy płaskim ekranie bardzo możliwe że będziesz już musiał trochę ruszyć szyja żeby objąć obraz w całości (ofc zależy od odległości monitora od oczu i indywidualnych predyspozycji).
 3. Awatar użytkownika papas148
  Autor
  Ja w lapku mam rtx 3070 i tak właśnie się zastanawiam nad tym dellem co płonie w tygodniowym zestawieniu lub nad jakimś lgkiem większym ale musiałby mieć 1440p i nie wiem czy ta karta sobie z tym poradzi. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Mihauhau
  Sam się przesiadałem z 24" FHD 60Hz na 27" WQHD 144Hz. Klasyczne, nie zakrzywione.
  Różnica gigantyczna - co prawda nie miałem do czynienia z 34", ale różnica między 24 a 27 jest już tak duża, że nie wyobrażam sobie siedzieć na 34. Jak dla mnie mógłby być już za wielki, ale najlepiej chyba podskoczyć do jakiegoś sklepu i zerknąć na wystawie jak się prezentuje.
Awatar użytkownika