Niestety, ta dyskusja już wygasła
Opublikowano 27 marca 2024

Monitor 20-24''

Cześć, jaki polecacie nie za drogi monitor ok 22'' i odświeżanie 100Hz+? Przeznaczenie - mix trochę programy trochę gry.
Dzięki
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Mimo podwyżki z 500 na 560 zł (w ratach 0%), nadal nie widzę nic w tej cenie co by pobiło MSI G255F.
  Szybki IPS, nie ma się czego wstydzić w grach, a do pracy świetnie odwzorowane barwy (zwłaszczw w przestrzeni sRGB) i jasność 300 nitów też może się przydać.
  Niestety stopka tragiczna. Nic się nie da przechylić, ani tym bardziej obrócić. Po prostu sobie stoi na biurku jak kloc, więc na drugi monitor (jeśli nie na stojak do powieszenia bo miejsce na montaż VESA jest) to może być problem.
  Recenzja:
  chip.pl/202…nia
  Zakup:
  mediaexpert.pl/kom…gtg

  Alternatywnie Philips Momentum Evnia 3000 jest 17 zł drożej (też w ratach 0%).
  Ogólnie MSI lepszy. Ale ten też IPS, też dość szybki (nadal 165 Hz i nadal 1ms MPRT czas reakcji), pokrycie kolorów w teorii nawet jeszcze lepsze (nie tylko ponad 100% przestrzeni sRGB ale też ponad 100% przestrzeni NTSC i ponad 90% przestrzeni Adobe RGB).
  Ale przeszkadza mu jasność 250 nitów (przy tak małych jasnościach jest się o co czepiać, każde 50 robi różnicę).
  Natomiast nadrabia stopką z przyzwoitymi możliwościami regulacji - może sobie stać jako drugi monitor i być obracany pod kątem.
  Recenzja:
  gamespace.com/all…ew/
  Tak Momentum=Envia przy tych samych numerach modeli:
  displayspecifications.com/en/…4cc
  Zakup:
  euro.com.pl/mon…tml
 2. Awatar użytkownika Radoslaw_Kotarski
  Ze swojej strony jak chcesz budżetowo to LG 24MR400-B za 400zł ma te 100Hz odświeżania na fajnym panelu IPS z dobrym kontrastem jak na ten rodzaj matrycy.
  Jak masz wyższe wymagania to można się pokusić o Gigabyte G24F ale to juz wydatek około 800zł. 165Hz mozna podkrecic go do 180Hz przynajmniej taką opcję daje producent.
  Wybacz że tak mało się rozpisałem ale są to dosyć popularne modele monitorów ze względu na stosunek jakość/cena i bez problemu znajdziesz recenzję i pomiary na YT chociażby u Stilgara i opisuje sprzęty dosyć rzetelnie.
  Awatar użytkownika 83Misiek83
  Autor
  Nie spodziewałem się, że będzie taki dobry.
  Dzieki (Edytowano)