Opublikowano 2 dni temu

Laptop z dobrymi głośnikami do 6k?

Cześć,
szukam laptopa do 6k z dobrymi głośnikami, standardowymi portami USB, ekran 15-16", bez dedykowanej grafy. Myślałem o Lenovo IdeaPad Pro 5-16 Ultra 7-155H/32GB/512/Win11 , co o tym myślicie?
Aktualizacje społecznościowe

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika PeRsEcUtOr
  Głośniki w laptopach służą wyłącznie jako element dekoracyjno-akustyczny i początkowo to w ogóle służyć miały wyłącznie jako forma akustycznego powiadamiania o błędach itp., a nie element muzyczny 😁

  A tak na poważnie to ja osobiście nie znam żadnego modelu (nawet tych w srogo wysokich cenach) cobym mógł polecić ze względu na dzwięk, bo po prostu nigdy nie widziałem by komuś zależało na tym aspekcie bardziej niż reszta no chyba, że ktoś pytał o głośność pracy w stresie co w niektórych modelach może to służyć jako nagłośnienie 😁 (Edytowano)
  Awatar użytkownika zdun8
  Autor
  Właśnie tak też czytam na notebookcheck
 2. Awatar użytkownika PepperowyEkspert
  Wnętrze laptopa jest zbyt upakowane, małe żeby wykonać tam sensowną akustykę
 3. Awatar użytkownika Matt_Panda
  Mam HP Elitebook 745 G6 (premiera 2019) i są tam głośniki sygnowane Bang & Olufsen, które grają - jak na laptopowe rozwiązanie - bardzo fajnie. Brakuje trochę tylko basów. Tak to dźwięk jest głośny i wyraźny. Subiektywnie - mi się podoba to jak grają. Dla porównania mam to co oferuje sobą budżetowy laptop gamingowy od Gigabyte - na nim nawet z polepszaczami jak FxSound trudno coś satysfakcjonującego osiągnąć. Ogólnie recenzje nowszych modeli Elitebooka (np.: HP EliteBook 845 G10) potwierdzają raczej, że poziom został utrzymany. Więc celowałbym np.: w HP EliteBook 865 G10 - ma 2 klasyczne USB, 2 x USB-C, ekran 16'' z 100% pokryciem sRGB. Na plus też otwartość na rozbudowę samej pamięci - w razie potrzeby można do 64 GB rozszerzyć. A to wszystko w cenie ok. 6000 zł.

  Ogólnie chyba nie ma co oczekiwać jakości profesjonalnych słuchawek, czy kolumn - za małe głośniki. Nie wiem ile w tym prawdy, ale w japkowych laptopach jest ponoć najlepsze udźwiękowienie. Ja sam nie jestem audiofilem, ale oczekuję, że dźwięk z laptopa mimo wszystko będzie poprawny, bez jakiś mocno uderzających defektów jak niska głośność, czy nienaturalne brzmienie.
Awatar użytkownika