Opublikowano 12 lutego 2024

Laptop do pracy biurowej do 4tyś

Cześć, szukam lekkiego laptopa do pracy zdalnej/biurowej w cenie do 4 tyś zł. Myślałem nad yoga 7 pro slim (przykład xkom KLIK) jednak jest niedostępny w sklepach. Zależy mi na tym, żeby był ze sklepu nowy, nie używany. Fajnie jakby nie był duży więc głównie myśle nad 14'' ale nie odrzucam opcji 15/16cali.

Polecicie coś podobnego w takiej cenie?
Aktualizacje społecznościowe

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika jan_karolek
  jesli nie chcesz na nim grac albo generalnie robic bardzo wymagajacych rzeczy, to jakiś MacBook Air się zmieści w budżecie pepper.pl/pro…424
 2. Awatar użytkownika Musti235
  W Media Expercie da się jeszcze zamówić za 3999 zł.

  Solidny laptop, wszystko z aluminium, klawiatura się nie wygina, ekran się trzyma, ogólnie bardzo dobra jakość wykonania.

  Ale na tym się nie kończy bo wydajność też rewelacyjna, wysoko-napięciowy Alder Lake spokojnie pokonuje MacBooki z 4-letnim najsłabszym M1 (nie-Pro, nie-Max, nie-Ultra, nie-M2, itd.).

  Ekran też ma lepszy - nie tylko wyższa rozdzielczość ale też 90 Hz (czyli płynniejszy obraz), a także znacznie większy kontrast (co pozwala mu obsłużyć kilka standardów HDR - mimo że ma jasność "tylko" o 50 nitów wyższą niż MacBook Air - to nie jest jedyny powód dla którego jest w stanie ogarnąć content w HDR, bo pierwsze skrzypce gra właśnie kontrast).

  Przy okazji dorosłym ludziom mam nadzieję że nie muszę tłumaczyć że 16 GB RAMu na Windowsie to nie jest tyle samo co 8GB na Macu "bo magia Apple" albo "macOS zużywa ujemną ilość zasobów" (xD)

  No i ma też inne przyjemności związane z nie-byciem MacBookiem.
  Na przykład nie wyląduje na śmieciach jak dysk SSD w końcu zużyje swój "zapas" TBW.
  Po końcu życia dysku (a W KOŃCU każdy SSD zakończy swój żywot, to nie jest wada, producenci nie zapisują na pudełkach tej ilości ile terabajtów gwarantują że zapisze, tak sobie dla żartu) - po prostu wymienisz sobie na nowy dysk.
  Jak nie Ty osobiście, to za drobną opłatą zrobią to ci Panowie w Media Expert (albo innym serwisie Komputronik albo jakimkolwiek).

  A w "nowych" MacBookach (w sensie od 2020) nie da się nawet odpalić z zewnętrznego dysku po kablu. Umarł to umarł, cały laptop na śmieci.
  Więc jak ktoś myśli że będą tak samo długowieczne jak "stare" (które gdzie do dzisiaj np. z 2012 potrafią się trzymać całkiem znosnie) no to się SROGO rozczaruje.

  O dyskach SSD w MacBookach

  Test 8 na Apple vs 16 GB w Windowsie
  pcgamer.com/sor…ll/
  Wysoko-napięciowe Intele 12 gen vs seria M1

  Recenzja z pomiarami parametrów ekranu MacBooków Air z M1 (2020) notebookcheck.net/App…tml
  Recenzja Yogi Slim 7i (7 z Intelem) Pro
  trustedreviews.com/rev…pro
  Zakup Yoga Slim 7 Pro
  mediaexpert.pl/kom…e=1
  Awatar użytkownika N1ce
  Autor
  W MediaExpert tak jest dostępny ale z ekspozycji niestety i trochę mnie to nie przekonuje