Laptop do pracy 16` z mocnym procesorem i zintegrowaną grafiką do 4500

paź 3. 2023 (2 min)
Cześć,

potrzebowałbym porady odnośnie zakupu laptopa. Chciałbym żeby miał 16'' i posłużył mi jak nadłużej (stąd też wydajniejszy procesor). Z grafiką nie pracuje, także w zupełności wystarczy mi zintegrowana karta. Nie zależy mi też na matrycy OLED.
Obecnie najbliżej jestem zakupu tego modelu:
mediaexpert.pl/kom…ome
Jeżeli chodzi o parametry to moim zdaniem jest bardzo dobrze. Jedynie co mnie martwi to duża ilość negatywnych opinii dotyczących kultury pracy tego modelu oraz piszczących cewek. Ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć?

Ten bliźniaczy model z procesorem intela też wydaje się ciekawy, tylko że obecnie nie można go nigdzie znaleźć w rozsądnej cenie:
komputronik.pl/pro…tml


Pozostałe modele którymi się interesowałem to:
1. mediaexpert.pl/kom…ome
2. buycom.pl/pro…876
3. komputronik.pl/pro…tml
4. x-kom.pl/p/1…tml


1. Matryca gorsza niż ta w modelu z ryzenem 6800 i niepotrzebna karta graficzna
2. Posiada najnowszy procesor, ale ogólnie to chyba podstawowy vivobook (stare porty i słaba matryca). Ponadto procesor jest dodatkowo ograniczony do 40W (w starszych modelach jest to 45W).
3. Dobry procesor, ale jak wyżej podstawowy model ze starymi portami (hdmi/usb) i słabą matrycą
4. Alternatywa od huawei. Ogólnie prezentuje się nieźle, tylko procesor też jest tutaj niepotrzebnie ograniczany i jest wolniejszy od przeciętnego 12450 w laptopach.

Który z powyższych Waszym zdaniem jest najlepszy (a może powinienem się skierować jeszcze w stronę innego modelu/producenta)?
Aktualizacje społecznościowe

0 Komentarzy

Pytania? Opinie? Sugestie?