Opublikowano 17 godzin temu

Laptop do 4 tys

Szukam laptopa 15,6", niekoniecznie gamingowego. Ważne żeby miał dobry wyświetlacz, pamięć RAM 16 gb, sporo pamięci oraz wbudowany system operacyjny.
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Żeby był jak najlepszy ekran (czyli OLED), to w "normalnych" sklepach nie ma właściwie nic innego sensownego niż Vivobook 15X OLED M3504YA.

  Vivobook GO to nieśmieszny żart biorąc pod uwagę że ma wydajność na poziomie Ryzena 3-4300U na architekturze sprzed 5 lat i wykonanie z najtańszego plastiku.
  A inne Lenovo Yogi 6 i 7 oraz ZenBooki mają po 14 cali.

  Także pozostaje kwestia czy Ryzen 5-7530U z Vegą 7, czy Ryzen 7-7730U z Vegą 8, oraz ile dysku i RAMu. Jest nie-lutowany slot na SO-DIMM DDR4 i dysk SSD oczywiście też nie jest lutowany, można tym niemal dowolnie żonglować.

  Najtaniej jest wariant z Ryzenem 5 i 16/512 GB za 3299 zł.
  A w budżecie się zmieści z Ryzenem 7 i 16GB/1TB za 3974,20 i na niego myślę że bym postawił (bo procesor i grafika zostają "na zawsze", a RAM jak Ci się nie spodoba za 3 lata jak będzie dzialać Windows 12, to sobie wymienisz, czy to rękami własnymi, czy to rękami Panów na przykład serwisie Komputronik 99 zł robocizna + cena kości koniecznie kupionej w Komputroniku).

  Nieważne który wariant wybierzesz, konstrukcyjnie zupełnie przyzwoity laptop.

  Co prawda z plastiku, ale to nie jest aż taki tragiczny plastik jak w GO, tylko normalne poprawne tworzywo. I nawet ma (nic nie znaczący, ale przynajmniej nie wstydzili się dać go na testy) standard "militarny" MIL-STD-810H.

  Bateria 50 Wh też daje zupełnie przyzwoite rezultaty (prawie 7 godzin przeglądania internetu przy maksymalnej jasności), a do tego można go ładować z powerbanków i ładowarek "do komórek" obsługujących standard USB-C PD.

  I wybór portów też solidny - 3 "normalne" porty USB, jest i port USB-C (NIE "blokowany" przez fabryczną ładowarkę, na nią jest też osobne gniazdo), i osobne HDMI, i gniazdo słuchawkowo-mikrofonowe.

  A pod kątem RACZEJ nie do gier - no to jest tak właśnie raczej nie do gier. Natomiast nawet słabsza Vega 7, i tak kompletnie zmiata z planszy Intele Xe (czyli ze wszystkich Inteli OPRÓCZ Core "Ultra"). W grach a nie testach teoretycznej mocy obliczeniowej, gdzie sterowniki muszą się wykazać czymś więcej niż rysowanie losowych kresek, potrafi dosłownie 2-3 krotnie wyprzedzić Vega 7 z Ryzena 5-7530U Intela Xe G7 48 EUs z i5-12450H (który JAKO PROCESOR jest znacznie znacznie mocniejszy).

  Co nie znaczy że Vega 7 czy Vega 8 nadaje się do Starfielda czy innego Avatara. Ale w "starego" Wiedźmina 3 na średnich można sobie spokojnie zagrać.


  Linki:
  Nie żartowałem z absurdalną wydajnością Ryzena "5"-7520U w Vivobookach GO. To po prostu pułapka nie mająca nic wspólnego z innymi Ryzenami 5 z żadnej generacji
  notebookcheck.net/AMD…tml
  Vega 7 vs Intele Xe G7
  notebookcheck.net/Com…e=1
  Recenzja
  notebookcheck.net/Asu…tml
  Serwis Komputronik
  komputronik.pl/inf…wa/
  Zakup najtańszy
  mediaexpert.pl/kom…ome
  Zakup przeze mnie polecany
  delkom.pl/p/l…344
  18128197-wKzZp.jpg