Opublikowano 9 godzin temu

Lapek biurowy

Siema potrzebuje lapka do pracy biurowej, nauki, programowania, i przeglądania neta żeby spokojnie sobie odpalić z 20 kart
Zależy mi na dobrej baterii co trzyma 6-8h
Polecacie cos do 3-3.5k?
Pozdro
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

2 Komentarze

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika kingslayer
  Autor
  Najlepiej rozdzielczość 15-16cali
 2. Awatar użytkownika Musti235
  Z dużym akcentem na czas pracy na baterii wśród biznesowych laptopów 15.6 można postawić na HP ProBook 450 G9 (16/512 GB) z i7-1255U.

  Na pewno nie zabraknie wydajności do kilkudziesięciu kart w przeglądarce, Pakietu Office, czy jakiegoś IDE (zakładając że programowanie NIE wymaga Android Studio, bo wtedy nie potrzebujesz biznesowego "thin&light", tylko mobilną stację roboczą albo gamingową bestię).
  reddit.com/med…922

  A czasy pracy na baterii lepsze niż konkurencja w tej cenie.
  Niestety żaden producent nie uznał że to dobry pomysł żeby dać baterie większe niż 50-55 Wh, więc o zwycięstwie w rywalizacji na czas pracy decyduje pobór mocy przez procesor.
  A w przypadku tego HP ProBooka pobiera bardzo mało prądu (TDP 10W na baterii). Także można przeglądać sobie internet nawet przy maksymalnej jasności ekranu przez ponad 9 godzin.
  Także jest szansa na 6 godzin nawet jak po drodze pojawią się większe obciążenia.

  A jakby bateria nawet się skończyła, to można go ładować z powerbanków i ładowarek "do komórek" obsługujących standard USB-C PD (i nie trzeba elektrowni atomowej, ładowarka w zestawie ma tylko 45W, także "byle" ładowarka od jakiegoś Galaxy S24 załatwi sprawę).

  Pod pozostałymi względami normalny biznesowy laptop, wykonany w większości z aluminium, z poprawnym ekranem IPS, kamerka nie aż tak tragiczna, z obsługą Windows Hello (czyli Microsoft dał oficjalnie zielone światło "na tej kamerce jesteśmy w stanie rozpoznać, że to co siedzi to mniej więcej człowiek którego się spodziewamy, a nie jakiś rozmazany kwadrat"), RAM i dysk nie-lutowane (można wymienić), gwarancja 3-letnia "gratis" - generalnie wszystko OK.


  Recenzja:
  notebookcheck.net/HP-…tml
  O standardzie PD
  techlord.pl/pow…ml/
  O Windows Hello
  computerworld.com/art…tml
  Zakup:
  techlord.pl/hp-…tml