Opublikowano 8 marca 2024

który tablet wybrać?

Hej, zastanawiam się nad zakupem tabletu do nauki - odręczne notatki, kilka stron naraz otwartych, prace w Wordzie/programach do prezentacji, może czasem rysowanie. Co ważne zależy mi na szybkim działaniu i pozbawieniu lagów + dość dużej pamięci i podłączanej klawiaturze z myszką (opcja laptopa)

Lenovo Tab P11 gen 2, Xiaomi Pad 6 czy Samsung Galaxy Tab S6 lite (co prawda stary, ale czytałam masę mega pozytywnych opinii)? Budżet to około 2000-2500 za całość- tablet rysik i klawiatura.
Patrzyłam również na Microsoft Surface Go lub Surface Pro 7- fajnie że z Windowsem. Warto dołożyć ? Czy jednak tablety wspomniane wcześniej będą lepszym wyborem?
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Tab S6 Lite na swoją premierę 4 lata temu był rewelacyjny i słusznie recenzenci się nad nim rozpływali. Ale obecnie jedyna opcja to wariant 2022 (który potrafi kosztować tyle samo, a jednak Snapdragon 720G kompletnie rozgramia Exynosa 9611 we wszystkich możliwych testach).
  Także jak budżet na całość to nie 2500 zł a 1300 zł - absolutnie tak. S6 Lite 2022 i długo długo nic.
  Sam tablet 274€ na Amazonie (rysik "gratis")
  amazon.de/SAM…92/
  Do tego jakieś etui z klawiaturą na Ali za $18 z kuponem na $2 i monetami
  pl.aliexpress.com/ite…241
  I jesteśmy w domu - zupełnie przyzwoicie "udaje" laptopa, zupełnie znośnie chodzi jako tablet - fantastyczny stosunek ceny do jakości.
  youtu.be/6LA…awg

  Tab P11 gen 2 jest znacznie słabszy niż Xiaomi Pad 6.
  I w recenzjach premierowych Xiaomi Pada 6 wychodziło że MIAŁ też Lenovo znacznie lepiej ogarnięty ten tryb Desktop Mode w którym "udaje komputer".
  ALE aktualizacja HyperOS sprawiła że teraz da się tam wejść jednym kliknięciem (i nie trzeba do tego ukończyć Akademii Hakerów). A jak już się wejdzie to działa zupełnie stabilnie i przyzwoicie.
  youtu.be/g4H…D74
  A problem absurdalnie drogich rysików za 500-600 zł da się rozwiązać kupując z AliExpress (cały czas oryginalne bo inne są aktywnie blokowane).
  $72 z kuponem na $2 czyli tam 283 zł - nadal w granicach rozsądku jak na taki jednak dość zaawansowany aktywny rysik.
  pl.aliexpress.com/ite…tml
  No i z samym tabletem Xiaomi Pad 6 za 1281 zł i jakąś klawiaturą nadal mieści się grubo grubo poniżej 2500 zł.
  amazon.pl/Xia…FG/

  "Tablety" Surface są dla trochę innego odbiorcy. Jak dużo bardziej stawiasz na to żeby zastąpiły Ci komputer (a przy okazji były jako tako ledwo akceptowalnym tabletem).
  Płynność działania będzie o wiele lepsza na Xiaomi Pad 6 niż na Surface GO.
  ALE na Xiaomi nie odpalisz pełnego Photoshopa, ani League of Legends, ani CS GO, ani Gimpa, ani miliona innych Windowsowych aplikacji i gier.
  Jeśli się decydujesz to MINIMUM na wariant 8/128 - bo wariant 64 GB to pamięć eMMC - wolniejsza niż dyski HDD.
  A 128 GB to "normalny" SSD - jest OK.