Opublikowano 3 dni temu

Kilka nr konta w banku

Witam. Potrzebuje znaleźć informacje na temat,który z banków i w jakiej konfiguracji posiada możliwość otwierania (najlepiej dowolnej ) ilości subkont ale z zastrzeżeniem że każde nowo otwarte będzie miało nowy numer rachunku. W millenium np jest możliwość podać nr rachunku jako konto główne ,2 oszczędnościowe i jedno wewnętrzne walutowe. A po rozmowie na infolinii pani doradziła założenie po prostu nowego rachunku bankowego bo w Polsce wg prawa nie ma limitów na osobę co do ilości rachunków. Tylko że to straszna papierologia.
Aktualizacje społecznościowe

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika grzesiek666
  Do jakich zastosowań przydatna może być "nieograniczona ilość rachunków"?
  Awatar użytkownika user1310
  Jak prowadzisz jakis rodzaj dzialalnosci gospodarzczej w ktorej wazne jest rozliczanie czestych wplat na poczet jakiegos rachunku rozliczeniowego. Np w spoldzielniach mozesz miec wlasne subkonto do czynszu i wtedy kto by nie zaplacil, to zawsze ci sie zaksieguje. Inaczej w ksiegowosci musieliby szukac korelacji miedzy wplata a rachunkiem.

  Albo jak firma X placi za fakture z konta firmy X, to problemu nie ma. Gorzej jak zaplaci jakas inna ich spolka, np. XY, albo zona prezesa ze swojego rachunku. Wtedy takie wplaty bardzo trudno zweryfikowac i zaksiegowac. Tak samo rozne systemy platnosci online potrafia dosc nieczytelnie opisywac wplywy i jesli nie uzywasz API i jakiegos oprogramowania, a jedynie zwykle przelewy, to mozesz tez miec duzy problem przy ksiegowaniu.

  Lub np. chcesz stworzyc jakis soft/skrypt ktory rozlicza rachunek automatycznie, ale nie chcesz sie bawic z recznym weryfikowaniem roznych wplat. Niezaleznie od kogo i w jakiej formie wplywa na dany rachunek trajtujesz to jako wplate na poczet jakiejs tam wybranej jednej rzeczy. Duzo to potrafi ulatwic. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika 5MBD
  Na pewno w mBanku się da. Mam 3 konta aktualnie, ale nie wiem czy jest jakiś limit.
 3. Awatar użytkownika Mmmajki
  Alior i Velo mają co najmniej po trzy oszczędnościowe
 4. Awatar użytkownika nalewak
  Podpowiesz do czego Ci to potrzebne ?
 5. Awatar użytkownika ArekBVB
  W ing można mieć 5 rorów w ramach jednego użytkownika
 6. Awatar użytkownika PolskiCebulak
  W Santander masz jedno główne konto i możesz mieć max 10 celów - każde z innym numerem konta. Możliwe, że możesz mieć kolejne jako oszczędnościowe
Awatar użytkownika