Opublikowano dzień temu

Jaki zegarek z lokalizatorem dla dziecka

Jaki polecacie zegarek z lokalizatorem dla dziecka ok. 6 lat. Kluczowe parametry to rozsądna dokładność lokalizacji i żywotność baterii.
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  W zegarkach dla dorosłych za 2000 zł i tak są czasem problemy z GPSem. W zegarkach dla dzieci za 300 zł, to generalnie kpina.
  Wystarczy poczytać opinie na Allegro, na Amazonie i w sklepach (a NIE sponsorowane materiały) - nie ma takiego który by nie dawał powodów do narzekań.

  W zegarkach (tak jak w telefonach) moduł GPS jest częścią SoC (System on a Chip), innymi słowy nie ma osobno procesora, karty graficznej, modułu GPS, kontrolera pamięci itd. Wszystko jest razem. Więc jest podobna zależność że gdy "procesor" jest z wysokiej półki to moduł GPS też nie jest najgorszy.
  forum.lowyat.net/top…118

  A tak czy inaczej żeby mieć jakiekolwiek szanse to trzeba żeby zegarek miał zarówno GPS, jak i wifi, jak i SIM/eSIM żeby można było go lokalizować jak nie ma sygnału GPS.
  gps-trace.com/pl/…lbs

  Jakąś wskazówką że SoC jest znośny (bo generalnie producenci się nie chwalą jaki jest - bo nie mają czym), może być obsługa WhatsAppa. Bo tego jednak nie da się załatwić na 15-letnim 1-rdzeniowcu do kalkulatorów, potrzebny jest w miarę aktualny i w miarę wydajny procesor.

  Oczywiście nie da się pogodzić "potrójnej" aktywnej lokalizacji i mocnego SoC i "żywotności" baterii. Każdy producent obiecuje kilka dni, w rzeczywistości co 2 dni tak czy inaczej trzeba ładować własciwie każdy zegarek który nie jest NIE-smart opaską do mierzenia kroków bez GPS, bez aplikacji, bez niczego.
  reddit.com/r/s…ad/

  Także kierując się tymi wskazówkami, wychodzi mi na przykład Garett Kids Sun Ultra 4G. Nie jest może najtańszy (zwykle w okolicach 400 zł - od 11 stycznia do 17 lutego był dokładnie za 399 zł), obecnie najtaniej w Media Expercie za 422 zł z ratami 0%.

  17857085-fR8Ls.jpg
  Na pewno ma SoC z nieco wyższej półki niż reszta (bo nie tylko ogarnia WhatsAppa, ale też ekran całkiem przyzwoity ekran), a niektóre sklepy nadal chcą za niego prawie 700 zł jak na premierę (mimo że oczywiście realnie komponenty pewnie nie warte nawet 100 zł).
  No i ma (JAK NA zwykle tragiczne zegarki dla dzieci) nawet akceptowalne opinie, i na Allegro i w sklepach, i nawet na Pepperze mimo zminusowanej oferty ludzie mówili że generalnie im działa.

  A że ktoś zna szwagra który ma kuzyna którego sąsiad kupił rok temu na Chiński Nowy Rok podobny za 79 zł (a obecnie kosztuje 400 zł bez zwrotu bez gwarancji bez niczego) no to trudno xD
  Przecież każdy Pepperowicz ma wehikuł czasu, więc wystarczy się cofnąć i "obiektywnie" od tamtego momentu już jest "warte" 79 zł.
  Natomiast jak ktoś wehikułu czasu jednak nie ma, to pozostaję przy swojej rekomendacji.

  Szerokie omówienie smartwatchy dla dzieci
  youtu.be/C3z…0lw
  Stara okazja
  pepper.pl/pro…634
  Obecnie najtańsza opcja
  mediaexpert.pl/sma…ack