Opublikowano 17 godzin temu

Jaki robot planetarny do 2000?

Rozglądam się za robotem i szukam polecenia. Patrzyłem model BOSCH MUM58364 i BOSCH MUM5XC4E ale w sumie nawet nie wiem w czym oprócz wagi i mniejszej ilosci akcesriów ten drugi się rożni, a jest droższy. Może macie jakiegoś godnego polecenia co zetrze ziemniaki na placki ale tez będzie miał blender i wyrobi ciasto.
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika soskowy
  Kenwood
  Swojego czasu też stałem przed takim dylematem. Im bardziej się wczytywałem tym bardziej rósł budżet. Brałem pod uwagę początkowo tylko Boscha. A skończyło się na Kenwoodzie.
  Podesłać mogę tobie taki film. Napisy i tłumaczenie dasz chyba radę sobie włączyć.
  Nie wiem na ile to jest aktualne, ale w tamtym okresie stanęło na tym, że:
  - Bosch - plastikowe elementy przekładni, co oznacza że mniej trwałe ale za to tanie w naprawie,
  - Bosch - do kruchych ciast i ubijania/ukręcania
  - Kenwood - ugniatacz do drożdżowego - to był dla mnie punkt decydujący bo brałem pod uwagę samodzielne wypieki chleba
  - Bosch - ma fajniejszy moim zdaniem system tarek do ucierania (tarcze ścierające są dwustronne, w zależności którą stroną założysz - tak zetrzesz (drobniej, grubiej, albo jakkolwiek jak potrafi dana tarcza) - mniej tarcz lub też większa funkcjonalność zestawu startowego). W zestawie od Kenwooda było pięć tarcz ściernych ale żadna mi nie przypasowała do tarcia ziemniaków (na najdrobniejszej był zbyt wyczuwalny wiór, muszę dokupić specjalną tarczę do przecierania ziemniaków).

  Nie wiem czy jest sens się upierać na zestaw z blenderem kielichowym - zależy w jakim celu ma on służyć. Pomimo kupienia robota w zestawie z blenderem (taki był na promce) to w sumie od nowości (4 lata?) nie użyłem go ani razu, bo używam zwykłego małego kielichowca od Philipsa - szybciej wyjmę, użyję i sprzątnę mały samodzielny blender niż jak będę grzebał by robocie.
  Co do wyboru marki robota - warto wpierw określić, do czego będzie on służył/ile i jakiego ciasta będzie wygniatał. Bardzo dużo pochlebnych informacji słyszałem o KitchenAid ale u mnie wygrała magia mocy silnika.
  Awatar użytkownika Nokaz
  Autor
  Dzięki ci za komentarz. Ja tam gdzieś z tyłu głowy mam ten chleb do wypieku żeby spróbować więc biorę to też pod uwagę. Czyli raczej Bosch w tym przypadku może sobie nie poradzić najlepiej. Zobaczę sobie te kenwoody i ten filmik od ciebie.