Jaki jest najlepszy router do 400 złotych?

paź 14. 2023 (20 g, 16 min)
Czy poleci ktoś fajny router do 400 złotych który poradzi sobie w mieszkaniu w bloku?
732349-JOj4W.jpgTak wygląda mieszkanie z którym router od netii nie daje rady. Chciałbym aby z salonu w którym obecnie znajduje się router, było przyzwoite połączenie z dwoma pokojami po lewej. Sam coś szukałem i zastanawiam się nad tp link archer Ax 53 albo ax55. Mógłbym też użyć jakiegoś access pointa w korytarzu, ale nie znam się na tym i nie wiem czy warto i jakiego. Czy routery które podałem nadają się? Czy może poleci ktoś jakiś inny lepszy? Mogę nieznacznie dopłacić do znacznie lepszych osiagow
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Jakby był w centralnym punkcie mieszkania to dawał by radę...
  Po drugie w bloku masz zasrany ether przez innych więc nie dziw się że jest mała prędkość itp.
  Kabel Ethernet do drugiego pokoju gdzie stoi kolejny PC i tam postawić następny router wtedy zasięg wszędzie będzie się pokrywał w całym mieszkaniu.
  Są Ethernetowe kable płaskie więc bez problemu pod listwami poprowadzisz. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Preevio
  Autor
  A polecisz jakiś router? Bo ja się nie znam a chciałbym kupić jak najlepszy do 400 zł
 2. Awatar użytkownika malecky
  Zanim wydasz bez sensu 4 stówy, to podstawowe pytanie:
  Próbowałeś zmienić kanał fifi w routerze?
  A dlaczego te 400 będą wydane bez sensu?
  Załóżmy, że kupiłeś router, który od razu poprawił Twój zasięg i jesteś na dzień dzisiejszy zadowolony, ale coś kosztem czegoś. Skoro tobie lepszy router wzmocnił zasięg, to znaczy, że Twoim sąsiadom z góry/ z dołu/ z boków/ po ukosach zasięgi siadły Jeden weźmie u siebie poszuka rozwiązania w konfiguracji, a drugi i trzeci wydadzą 400 czy 1000 na lepszy router i znów ci dupnie :).
  Po pierwsze sprawdź, który kanał masz najmniej zanieczyszczony, a po drugie sprawdź czy przy tym PCcie masz zasięg na komórce, bo może to też być wina słabej karty lub jej anteny umiejscowionej w gównianym miejscu. No i tak jak wyżej wspominano - kabel zawsze najlepszym rozwiązaniem.
  Awatar użytkownika Preevio
  Autor
  Kanał zmieniony, nic nie pomogło. Ten po lewej właśnie czasem złapie zasięg ale jest to chwilowe i połączenie jest tragiczne. Smartfony tam zasięgu nie łapią wcale. Kabla tam za bardzo poprowadzić nie mogę bo musiałbym wiercić a mieszkanie nie jest moje.