Jak kupować w Tureckim PS Store

45
lip 9. 2020
Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania

  • Do płatności najlepiej dodać jednorazową kartę wirtualną Revolut (na laptopie lub telefonie)
  • Przy płatności wpisać dane z adresem zgodnym z kontem Revolut, a nie z kontem PSN.
  • Kupić grę można już na konsoli.
  • Przy zbyt wielu próbach będą wyskakiwać błędy. Odczekać 24h i spróbować znowu.
  • W opisie gry j.polski to LehçePoradnik – jak kupować gry cyfrowe w tureckim PlayStation Store?

W ciągu ostatnich tygodni mogliście zauważyć u nas wpisy informujące o promocjach w tureckim PlayStation Store. Wszystko za sprawą cen w tym regionie, które często są nawet o kilkadziesiąt procent niższe. Sprawia to, że zakupy tam są bardzo atrakcyjne – szczególnie, że zakupione gry możecie bez problemów uruchomić na swoim głównym, polskim koncie – bez korzystania z VPN.

Również sposób dokonania zakupów w tureckim PlayStation Store jest bardzo prosty – potrzebujecie jedynie kilku minut na założenie konta oraz karty Revolut, która pozwoli Wam bezproblemowo opłacić zamówienie, bez dodatkowych kosztów.

Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie nowego konta na Turcję przy pomocy Waszej konsoli. W tym celu musicie wylogować się z głównego konta i stworzyć nowy profil, a następnie wybrać utworzyć nowe konto PlayStation Network.
W pierwszej kolejności musicie uzupełnić wymagane pola – wybieracie region (Turcja), język (turecki lub angielski – z oczywistych powodów proponujemy zdecydować się na tę drugą opcję) oraz datę urodzenia. Musicie podać również adres (istotny jest przede wszystkim kod pocztowy – możecie wybrać dowolny, turecki z Google), e-mail (inny niż w przypadku głównego konta – jeśli go nie posiadacie to konieczne będzie założenie nowej skrzynki) oraz hasło o długości co najmniej ośmiu znaków. Na sam koniec pozostaje już tylko wybór PSN ID, wpisanie imienia i nazwiska, potwierdzenie danych i kliknięcie w link, który otrzymacie na swoją skrzynkę pocztową.
Po założeniu konta możecie wybrać się już na zakupy. Przy realizowaniu zamówienia będziecie musieli wybrać sposób płatności – tutaj z pomocą przychodzi karta Revolut, którą możecie otrzymać za darmo dzięki naszej promocji. Karta działa na zasadzie prepaid – doładowujecie ją odpowiednią kwotą, którą następnie możecie wykorzystać np. przy opłacaniu gier kupionych w tureckim Playstation Store. Korzystanie z tej metody płatności nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami.Po sfinalizowaniu transakcji możecie już rozpocząć pobieranie gry na koncie ustawionym na Turcję. Gdy już je rozpoczniecie to możecie wrócić na swój główny profil. W momencie, gdy gra zostanie ściągnięta możecie ją uruchomić i rozpocząć zabawę. Wszelkie postępy i zdobyte trofea wpadać będą na Wasze główne, polskie konto.

Uwagi
Powyższy sposób działa na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4. Posiadacze przenośnej konsoli PlayStation Vita muszą obejść się smakiem – handheld nie pozwala bowiem na korzystanie z więcej niż jednego profilu użytkownika.

Zakupy w tureckim PlayStation Store nie wykluczają korzystania z DLC. Te muszą pochodzić jednak z tego samego regionu, z którego pochodzi gra. Jeśli więc kupiliście grę w Turcji, to też tam musicie dokupić interesujący Was dodatek.

źródło: Łowcy Gier
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
45 Komentarzy
To działa tylko na Tureckie? Bo na Malezyjskim jest CoD Black OPS III za free i wziąłbym sobie
Działa wam dalej Revolut na tureckim ? Dziś chciałem coś kupić i nie działa
Sebul21/07/2020 01:19

Działa wam dalej Revolut na tureckim ? Dziś chciałem coś kupić i nie działa


Spróbuj jednorazowymi kartami z revoluta.
Sebul21/07/2020 01:19

Działa wam dalej Revolut na tureckim ? Dziś chciałem coś kupić i nie działadziała elegancko i bez problemu
pawian_akrobata21/07/2020 08:56

Spróbuj jednorazowymi kartami z revoluta.


Nimi próbowałem wczoraj , robiłem nowe i nie chciało mi dodać karty . Czy to na telefonie czy to na kompie
Sebul21/07/2020 10:30

Nimi próbowałem wczoraj , robiłem nowe i nie chciało mi dodać karty . Czy t …Nimi próbowałem wczoraj , robiłem nowe i nie chciało mi dodać karty . Czy to na telefonie czy to na kompie


A jaki komunikat się pojawiał?
Spróbuj jutro. Też tak miałem przy zbyt wielu próbach.
I tak cały czas mam . Numer kopiuje z revoluta, wszystkie dane dobrze przypisuje i nic
pawian_akrobata21/07/2020 10:54

Spróbuj jutro. Też tak miałem przy zbyt wielu próbach.


Ale ja tak mam nawet na innym koncie . I tak mam od wczoraj, na tym głównym miałem za dużo prob już nawet :/
pawian_akrobata21/07/2020 10:54

Spróbuj jutro. Też tak miałem przy zbyt wielu próbach.
Ale ja tak mam nawet na innym koncie . I tak mam od wczoraj, na tym głównym miałem za dużo prob już nawet :/

Ty na konsoli to robisz czy na telefonie przez sklep psn?
Sebul21/07/2020 10:56

Ale ja tak mam nawet na innym koncie . I tak mam od wczoraj, na tym …Ale ja tak mam nawet na innym koncie . I tak mam od wczoraj, na tym głównym miałem za dużo prob już nawet :/Ty na konsoli to robisz czy na telefonie przez sklep psn?


Na telefonie. Mi też nie chciało przyjąć karty. Przyjęło mi dopiero te jednorazowe karty. A założyłeś nowe konto na tureckim adres?
Edytowane przez: "pawian_akrobata" lip 21.
pawian_akrobata21/07/2020 11:02

Na telefonie. Mi też nie chciało przyjąć karty. Przyjęło mi dopiero te jedn …Na telefonie. Mi też nie chciało przyjąć karty. Przyjęło mi dopiero te jednorazowe karty. A założyłeś nowe konto na tureckim adres?


Tak. Na tym koncie już mam kilka gier właśnie w tureckim psn kupione. Wczoraj chciałem kupić kolejną i nie idzie. I próbowałem kilkoma jednorazowymi.
Edytowane przez: "Sebul" lip 21.
Sebul21/07/2020 11:03

Tak. Na tym koncie już mam kilka gier właśnie w tureckim psn kupione. Wc …Tak. Na tym koncie już mam kilka gier właśnie w tureckim psn kupione. Wczoraj chciałem kupić kolejną i nie idzie. I próbowałem kilkoma jednorazowymi.


Niestety nie wiem co Ci poradzić..
Sebul21/07/2020 11:52

Jutro spróbuje jeszcze raz. Mam czas do 23.07


A co chcesz kupić? Bo promocje na większości kończą się 23.07 o godz. 1 w nocy
pawian_akrobata21/07/2020 11:57

A co chcesz kupić? Bo promocje na większości kończą się 23.07 o godz. 1 w n …A co chcesz kupić? Bo promocje na większości kończą się 23.07 o godz. 1 w nocy


Monster Hunter World iceborne edycję mistrzowska
pawian_akrobata21/07/2020 11:57

A co chcesz kupić? Bo promocje na większości kończą się 23.07 o godz. 1 w n …A co chcesz kupić? Bo promocje na większości kończą się 23.07 o godz. 1 w nocy


Na jakie dane zakładałeś?
Swoje. Ale z tureckim adresem. A przypisując kartę swoje dane z polskim adresem ale kraj zostawiam jako Turcja.
pawian_akrobata21/07/2020 12:22

Swoje. Ale z tureckim adresem. A przypisując kartę swoje dane z polskim a …Swoje. Ale z tureckim adresem. A przypisując kartę swoje dane z polskim adresem ale kraj zostawiam jako Turcja.


To spróbuje jeszcze tak jak Ty. Dam sobie moje dane i adres tylko zostawię turcje
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst