Opublikowano 3 dni temu

Iphone 15 pro max na Raty w Amazonie

Witam wszystkich.
Chce kupić iphona 15 pro max w dość dobrej cenie.
Osoba kupiła go na raty w Amazon.pl - więc tutaj raty rozkłada amazon a nie bank
Czy jak ta osoba potem nie będzie płacić tych rat to Amazon jest mi w stanie zablokować tego iphona jakoś? Bo dobra cena ale boje się że amazon może zablokować jeśli ta osoba nie zapłaci rat.
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Nie ma żadnej dziury w Matrixie. Kredyt ratalny to kredyt ratalny, nie reguluje go prawo bankowe tylko kodeks cywilny, może go udzielić każdy przedsiębiorca.
  A skoro nie jest się właścicielem do momentu spłaty (tylko sprzedawca jest), to nie ma przeszkód żeby Apple i Google zablokowało telefon który nie jest w posiadaniu właściciela.
  Inb4 przecież legalnie kupiłeś na OLXie czy tam gdzieś - w dobrej wierze może i tak, ale przeniesienie własności nie mogło być skuteczne, skoro sprzedający tej własności nie miał.
  Tak jak bym ja Ci powiedział - wsiądź sobie do tamtego auta co tam stoi, masz moje pozwolenie (mimo że to nie jest mój samochód xD).
  Czyniąc długą historię krótką każdy telefon na raty, jeśli nie jest spłacony, mają prawo zablokować.
  Co nie znaczy że mają obowiązek, być może akurat Amazonowi się nie chce tego ścigać (więc Ty sobie kupisz taki jesteś cwany lis, ale Amazon za miesiąc zmieni zdanie i zacznie :P )
  poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-na-raty-ze-strony-sprzedawcy-i-konsumenta
  bezprawnik.pl/zdalne-blokowanie-smartfonow-z-androidem/
  telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/apple-store-iphone-kradziez-wlamanie (Edytowano)
  Awatar użytkownika Kkk_KkkbYo
  Autor
  Kurde a ludzie mi piszą co innego. I juz nie wiadomo xD i nie wiem czy ryzykować i brać od niego czy nie )

  Wszyscy piszą że amazon nie jest w stanie zablokować tego iphona bo już wtedy właścicielem jest ta osoba co kupiła tego IPhona. (Że już jest jego własność, co najwyżej komorników na niego nasłać mogą) Co innego jakby to był ten "jakby leasing" jak bierze się u operatora to wtedy mogą. A tu co innego - tak przynajmniej piszą mi ludzie dlatego już sie zgubiłem. (Edytowano)