Opublikowano 16 godzin temu

iPhone 15 (bez pro) czy iPhone 13 pro

Część wszystkim, doradźcie proszę co wybrać.
Zamierzam kupić pierwszego iPhona. Główne kryterium zdjęcia i filmy.
Co wybrać ?

Podstawowy iPhone 15 czy iPhone 13 pro ( podobno na allegro idzie kupić nowego)?

Ta sama kasa mniej więcej.
A może używany 14 pro ?

Z góry dziękuję !
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Ansgarn
  Posiadam 13pro a moja kobieta 15. Szczerze? W odświeżaniu ekranu serio nie ma tak wielkiej różnicy albo przestałem ją dostrzegać. Bateria na korzyść 15stki, odczuwalnie dłużej wytrzymuje. Zdjęcia i filmy dla zwykłego zjadacza chleba TAKIE SAME (jest widoczna różnica jedynie przy korzystaniu z 3obiektywu na 13p).

  IMHO brać 15 bo są w dość przyjmnej cenie w ratkach biedotkach (~3600pln) ponieważ jest to NOWE a 13pro raczej tylko rynek wtórny ze zdegradowaną baterią (mam 91% po półtora roku a bardzo dbam).
  Awatar użytkownika Lordcristos93
  Autor
  Odświeżanie ekranu totalnie mi nie przeszkadza. Dla przykładu mam obecnie Samsunga Galaxy s21 i korzystam z odświeżania 60 ze względu na baterie....
  A 13 pro niby są do wyrwania nowe na Allegro. Stąd ten pomysł.
 2. Awatar użytkownika wadam
  Jeżeli zależy Ci na filmach to celuj w wersję pro. Ja bym brał 14 pro ale wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz (jak się dal to oczywiście lepiej nowy.
  Awatar użytkownika Lordcristos93
  Autor
  Budżet mam do około 4k. Dlatego wspomniałem o używanym 14 pro. Nowy totalnie nie wchodzi w grę budżetowo. A z drugiej strony używane też mnie nie przekonuje xD
 3. Awatar użytkownika NickVolt
  Podobno to ktoś widział Yeti. 13 Pro przestał być produkowany wraz z premierą 14 Pro, by nie robić konkurencji. Apple od dawna tak robi - w sprzedaży zostają najnowsze Pro/Pro Max i ewentualnie starsze modele podstawowe lub SE. Nie wiem, skąd miałby być nowy telefon, którego sprzedaż Apple zakończyło 1.5 roku temu. Wiem, że na niektórych magazynach mogą się trafiać sprzęty po zakończeniu produkcji, ale chyba nie półtora roku. Przecież tej baterii nikt w zapakowanym produkcie nie zamieni na nową.
  Prędzej był ufał w nowy 14 Pro.

  Ja bym brał 15 bez namysłu, ale zaraz wpadnie masa ludzi i napisze, że lepszy używany 14 Pro, bo ma 120 Hz i jeden aparat więcej. Teraz czytam w komentarzach niżej, że zwisa ci odświeżanie. W takim wypadku 15 bez dwóch zdań. Ale...

  Jeśli nigdy Apple nie miałeś, to ostrzegam, że są osoby, którym system Apple nie leży i tego nie przeskoczysz. Po latach używania Androida, system Apple to utrudnianie sobie życia na własne życzenie. Można by rozważyć używany 13 za połowę tego budżetu, a dopiero potem decydować się na nowy. Strata nie powinna być duża np po miesiącu (przy odrobinie szczęścia do kupującego możesz sprzedać nawet drożej). Z drugiej strony 14 dni to sporo czasu, by sprawdzić, czy ten system ci pasuje. Dlatego jak już nowy, to przez internet (nie zakup osobiście w sklepie stacjonarnym), by mieć prawo zwrotu.
Awatar użytkownika