Opublikowano 6 grudnia 2023

Internet + TV - INEA czy PLAY, co lepsze?

Cześć,

planuję skorzystać z jednej z promocji na dostawę internetu oraz TV. Orange, z którym obecnie posiadam umowę nie był w stanie zaoferować jakiejś oferty zbliżonej do konkurencji. Mam światłowód SI.

Potrzebuję opinii, co byłoby lepsze, zarówno jeśli chodzi o jakość usług, ich stabilność, jak i bezawaryjność sprzętu. W internecie wszyscy narzekają na jednego i na drugiego po równo... Nie mam pojęcia, która opcja byłaby lepsza :/

PLAY w ofercie ma pakiet internet 600 + 172 kanały. Pierwszy rok gratis, potem 150 zł, wychodzi 75 zł / miesiąc. Minusem PLAY jest to, że ich TV jest przez internet, choć nie wiem, jaka to różnica, tzn. jak by działała TV na Orange albo INEA, jeśli mam tylko światłowód...

763653-VI2Xp.jpg
INEA z kolei z tej oferty - pepper.pl/pro…940

Droższy pakiet ze 172 kanałami, wychodzi ostatecznie 85 zł / miesiąc, czyli 10 zł drożej.

Jakieś opinie?
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Rodos
  Telewizja u obu jest internetowa, plus dla ineii że tv leci osobnym vlanem i nie zabiera łączą, jeśli chodzi o jakość i stabilność to u obu będzie podobnie,chociaż INEA powinna mieć lepszy peering i więcej punktów wymiany ruchu.
 2. Awatar użytkownika Poli3
  Play to stare UPC, to jak działa internet zależeć będzie od kabli i urządzeń jakie mają w budynku/okolicy. Zazwyczaj w nowych budynkach działa to dobrze, ale nie ma reguły. Najlepiej jest zapytać kogoś w okolicy, który posiada usługi.

  A jeśli będzie lipa to przy podpisywaniu umowy zdalnie, można ją rozwiązać do 14 dni. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Vendeur
  Autor
  Niezupełnie. Jest też kwestia sprzętu. Dużo ludzi na to narzeka. Nie znam ludzi w okolicy (mieszkam tu od niedawna), więc nie będę domokrążył z taką kwestią. Tym bardziej, że większość tu to emeryci.
 3. Awatar użytkownika scr4tchi
  Brałbym ofertę z PLAYa. Ma dodatkowo fajne rozliczenie z punkcikami, które możesz wymienić na miesiąc Netflixa itp. lub inne pakiety. Mam telewizje internetową i jeśli nie ma internetu to nie ma telewizji. Jeśli router masz mocno oddalony od dekodera to telewizja będzie przerywać. Najlepiej jak oba sprzęty są obok siebie. Oferta 1 rok za darmo jest kusząca i opłaca się. Zawsze po dwóch latach można zrezygnować. Nie wiążesz się na całe życie. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Vendeur
  Autor
  Router oddalony od TV, licząc długość przewodu, około 7-8 m.
 4. Awatar użytkownika PeperICE
  Cześć wybrałeś Play czy INEA jak oceniasz po czasie? Wszystko śmiga? Jak pingi w grach? 
 5. Awatar użytkownika Vendeur
  Autor

  Skopiuję swoją wypowiedź z okazji:


  Przez pierwsze 10 dni internet był zrywany minimum 5-krotnie, ale chwilowo, wyłączenie i włączenie sprzętów rozwiązywało problem i nie wiem, z czego on wynikał.

  Natomiast po 10 dniach, od poniedziałku, całkowita awaria. Dodzwonić się do nich graniczy z cudem i czekaniem 30-60 min na połączenie... Konsultanci są zieloni, nie wiedzą o co chodzi, przekazują sprawę dalej, gdzie zaczynają się nią zajmować dopiero następnego dnia, zamiast od razu. Jako że światłowód jest SI, czyli nie sieć INEA, to muszą się kontaktować z właścicielem infrastruktury, przekazują jakieś idiotyczne informacje, jak głuchy telefon. W efekcie dopiero w czwartek pojawia się serwisant, który stwierdza, że to nie jego sprawa i się takimi rzeczami nie zajmuje, a jest tylko dlatego, że uznali zareklamowali jego podłączenie usług. Wymienił ONT i router - nic nie dało... Dzwonił w kilka miejsc, usług nie przywrócił, bo dalej nawet w SI nie wiedzieli o co chodzi i pojechał sobie... Po około 2 godzinach internet wrócił, a okazało się, że najpewniej ktoś gdzieś tam namieszał w ustawieniach centrali i to było powodem awarii.

  Zatem coś, co można było załatwić i naprawić tego samego dnia, tylko przez niekompetencje pracujących w INEA idiotów, trwało ponad 3 dni. A za moje straty i nerwy z tym związane nikt nie zapłaci...

  Zobaczymy, jak będzie dalej...

  _______


  Ale inni nie potwierdzają takich problemów z INEA na innej infrastrukturze...
  Nie wiem, jak pingi w grach, bo nie gram.

  TV bardzo fajnie działa, podoba mi się menu, czytelne i stonowane.
Awatar użytkownika