Opublikowano 3 dni temu

Internet "stacjonarny" na bazie infrastruktury GSM Orange - co wybrać? Flex? Coś innego?

Witam

Muszę wybrać dla rodziców operatora na infrastrukturze Orange.

Sytuacja jest taka, że w miejscu gdzie mieszkają nie ma kabli żadego operatora, pozostaje tylko dostęp z sieci komórkowych lub Starlink (który jest niestety za drogi).

Aktualnie rodzicom kończy się powoli umowa na internet w Play - przez nieco ponad rok było bardzo ok, ale niestety od kilku miesięcy jest kaszana - składane były reklamacje, i niestety powodem wolnego inetrnetu jest na max przeciążony nadajnik.
Prędkości inetrnetu wieczorem na poziomie 1-2Mbps download

W tym samym miejscu Orange ma prędkość netu na poziomie 45-60Mbps.

Więc wyjścia nie mam, szukam netu opartego na infrastrukturze mobilnej Orange. Na nadajniku jest 4G, nie ma 5G.

Transfery miesięczne u rodziców są na poziomie 400-700GB miesięcznie (większość z tego to streaming).


Co byście proponowali za ofertę na bazie sieci Orange? Może być bez modemu, rodzice mają swój.

Z własnych poszukiwań znalazłem Orange Flex w tym najbogatszym planie 150GB w cenie 80 zł miesięcznie (+ brak długoterminowego zobowiązania).
W tej cenie jest 150GB netu + bezpłatny pakiet UNLMTD na 30 dni. Dodatkowo mogę dobrać 3 dodatkowe karty SIM.

Tutaj pytanie do osób korzystających z Flexa:

- ten pakiet za 80 dni jest miesięczny, czy 30 dniowy?
- pakiet UNLMTD na 30 dni odnawia się automatycznie czy trzeba go co miesiąć na początku nowego okresu rozliczeniowego aktywować ponownie?

- Czy ten pakiet UNLMTD jest naprawdę bez limitu (transfery miesięczne do 700GB)?

- jak wygląda sprawa tych dodatkowych 3 kart SIM? Bo rozumiem to tak, że dostaje jedną główną z numerem telefonu i pełnymi usługami i do tego mogę dobrać dodatkowe karty, czyli np 2x karta do danych, i jedną z nich instaluje w modemie u rodziców oraz np kolejną biorę sobie jako backup lub np używam w starym telefonie robiącym za dedykowany GPS, czy ba mogę u siebie w domu też kupić modem i korzystać z netu? Czyli na jednym abonamencie unlimited ogarnąć sobie net w 3 lokalizacjach? Bo to aż za piękne aby było prawdziwe mi się wydaje...


Czy może jakaś jeszcze oferta na bazie sieci Orange wchodzi w grę?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Aktualizacje społecznościowe

15 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Chucky
  30 dni w nie odnawia się automatycznie.
  Tak można mieć net w 4 lokalizacjach .
  Jest nielimitowany.

  18063264-ZlV7a.jpg
 2. Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Znalazłem coś takiego. Podejrzewam że można na swoim sprzęcie. Co do flex muszą się wypowiedzieć znawcy. orange.pl/int…,24
  Awatar użytkownika rafmik
  Autor
  Tą ofertę z linka widziałem. Niestety odpada bo netu jest za mało (500GB).

  Rodzice zużywają więcej.
 3. Awatar użytkownika _Cebulka_
  700GB przez 5G/LTE to ciężki przypadek. Teoretycznie UNLMTD w Flex jest bez limitu, ale są zapisy co to FUP, czyli przycięcia prędkości jeśli wygenerujesz za duże obciążenie na nadajniku. Na to nie ma reguły, możesz pobrać w miesiącu 700GB i nic się nie stanie a możesz pobrać 20GB i już limit włączają. Nie da się tego przewidzieć.
  Ten Starlink może nie być taki głupim pomysłem. Drogi, ale limitu nie ma (znaczy jest, ale z tego co czytałem to 1TB, więc rodzice będą mieli jeszcze trochę luzu).
  Awatar użytkownika rafmik
  Autor
  Własnie boję sie tego FUP - stąd decyzja, że nie patrzę w ogolę na ofertę w T-Mobile 9tam umowy na net są na 12/24mc. A we Flex jest miesiąć do miesiąca - więc będa przesadzać z FUP to można w każdej chwili zrezygnować.
  Teraz rodzice mają abon w Play w ofercie NetBox - działało to bdb 1,5 roku, a od kilku miesięcy nadajnik przeciążony w 98-99% (info z odpowiedzi na reklamację) i transfery wieczorami na poziomie 1-2Mbps, w ciągu dnia 6-10Mbps. Więc się kaszana zrobiła.


  Starlink za drogi, 335 zł miesięcznie to za dużo dla rodziców. Może jak by ja tam mieszkał to była by opcja. Ale tak limit do 100 zł miesięcznie wchodzi w grę.
 4. Awatar użytkownika adam45648
  Ten Flex co znalazłeś brzmi spoko, jest jeszcze jedna opcja jeśli by nakładali limity - speedify. Możesz tym złączyć kilka internetów w jeden. Osobiście nie korzystałem ale jeśli będziesz miał mniejsze prędkości to dzięki temu dostaniesz większy przydział pasma. (Edytowano)
Awatar użytkownika