Opublikowano 2 lipca 2023

Huawei - p60 pro vs mate 50 pro

Witam pepperowiczów,

Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma modelami - Huawei P60 Pro (wersja biała) lub Huawei Mate 50 pro (wersja pomarańczowa), oba mógłbym nabyć w podobnej cenie (4500zł). Jak uważacie, który model lepiej się sprawdzi? Przesiadam się z p30 pro który był boski ale niestety ekran odmawia już posłuszeństwa.

Tak, wiem o google.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika hobelik
  I co wybrałeś:)
 2. Awatar użytkownika john_cebula
  Podzielę się moimi doświadczeniami bo także używałem przez 3 lata P30 Pro, który był świetnym telefonem.
  W lutym zdecydowałem się na zakup Mate 50 pro będąc świadomym jego ułomności (brak Google). Po nieco ponad pół roku zaczęło mnie doganiać to, że kupiłem sprzęt za prawie 5000 zł czyli z półki premium a w pewnych sytuacjach jestem zmuszony korzystać z jakichś protez (Gspace) do części aplikacji co wiązało się często np. z nie do końca prawidłowym działaniem powiadomień, czasami było tak, że dla aplikacji instalowanych za pomocą gspace proces aktualizacji też nie był oczywisty i nie zawsze sprowadzał się do jednego kliknięcia od sprzętu za takie pieniądze jednak należy wymagać tego, że wszystko działa. Te rzeczy narastały i zaczęły przesłaniać niewątpliwe zalety jakie ten telefon ma (zdjęcia, ekran, szybkość działania) a dodatkowo ta kastracja z usług Google wpływa na dramatyczną utratę wartości tych sprzętów.
  Obecnie używanego Mate 50 pro w stanie bardzo dobrym/idealnym z długą gwarancją kupisz bez problemu za około 2500 zł i to są pieniądze za które można rozważać jego kupno - nowego w mojej ocenie za te kwoty, które zapłacimy w sklepie nie warto.
  Ja ostatecznie przesiadłem się na iPhone 15 pro - obaw miałem bardzo dużo bo wcześniej nigdy nie korzystałem z telefonów z systemem Apple, ale po prawie dwóch miesiącach jestem bardzo zadowolony.
  Awatar użytkownika hobelik
  Dzięki. Właśnie myślałam nad mate za 3200... Chyba odpuszczę ibpoczekam na promke na magic5.
 3. Awatar użytkownika ArtursPe
  Autor
  Wybrałem P60 Pro i po prawie 5 miesiącach użytkowania mogę powiedzieć że telefon jest naprawdę mega - szybkość ładowania, aparat, wytrzymałość, przejrzystość itd są na świetnym poziomie. Przeżył kilka małych upadków i 0 rysek, był na wakacjach, zdjęcia pod wodą itp - 0 awaryjności.

  Byłem świadomy braku Google i muszę przyznać że jednak jest troszkę ciężej niż dużo opisywało. Faktycznie, jeśli korzystamy głównie z gmaila i kilku jakichś podstawowych apek to raczej wszystko będzie dobrze współgrało, ale jako że lubię w wolnym czasie posiedzieć na telefonie to o jakichś ciekawszych grach lub czasozapychaczach już zdążyłem zapomnieć, bo tak to wchodziłem do sklepu play, wyszukiwałem, ściągałem i nara, a tutaj jednak już tak prosto nie ma.

  Część aplikacji kompletnie nie współgra (zazwyczaj zauważyłem to przy kuponach), część da się przerzucić phoneclone (np apka z ING mimo że samemu się ściągnąć jej nie udało, to poprzez przerzucenie ze starego telefonu działa bezproblemu), ale jednak większość działa normalnie.

  Telefon udało mi się zakupić w fajnej okazji bo blisko 5200 zł + smartwatch gt3 gratis który poszedł na sprzedaż więc sam telefon wyszedł poniżej 4500. Czy wziąłbym go ponownie? i tak i nie. Pod względem zdjęć itp to bardzo dużo os zachwyca się zdjęciami które im pokazuje wykonanymi tym telefonem, sam się często łapie na tym że idąc wyciągam telefon i pstrykam foty (a żadnym fotografem nie jestem, fotki na insta itp to też raczej nie moja bajka, więc zdecydowana większość po prostu leży sobie w galerii) i tego by mi na pewno brakowało, z drugiej strony chyba odczułem że tego właśnie czasozapychacza aż tak nie potrzebowałem i czy w takim razie potrzebuje telefonu za taką kwotę. Myślę że miałbym ciężki wybór, gdyby telefon był za ok 3000 to bez mrugnięcia okiem (ale tylko dla osób które umieją czasem pogrzebać w necie, coś wyszukać żeby zainstalować itp), a tak to chyba tylko dla osób którym taki aparat naprawdę by się przydał.
 4. Awatar użytkownika gege
  Pod kątem samego aparatu rawów który będzie lepszy fon?
Awatar użytkownika