Opublikowano 26 lipca 2023

Google - zmiana regionu na Polskę, będąc w grupie.

702020-KGwlD.jpg

Cześć Pepperki!
Czy ktoś mógłby mi pomóc że zmianą regionu na Polskę, będąc jednocześnie w grupie rodzinnej, gdzie jedno z kont udostępnia mi Google One 2TB i YouTube Premium i Disney+ i jest w Turcji?

Teoretycznie jestem na koncie A w Polsce. Nawet profile płatności mam w Polsce, ale jak jestem np w Google Play to nie mogę instalować wielu aplikacji (np.HBO MAX,) bo "nie jest dostępna w moim regionie".
Dzieje się tak przez to, że jestem w grupie rodzinnej gdzie jest konto Gogole tureckie, które kupuje mi te usługi i udostępnia w grupie.

2 lata się męczę z tym, że nie mogę pobrać części aplikacji, ale utworzyłem drugie konto i mam je do Play wiec w razie czego mogę się przełączy i coś zainstalować, ale jest to strasznie wkurzające.
Najbardziej zależy mi na pozostawieniu tych 2TB na moim głównym koncie, bo ciągle tego używam. Ale jak nie będzie innej opcji to mogę to przewalić na inne konto... choć niechętnie...

Proszę o pomoc. Wszelkie pomysły będą mile widziane!
Może ktoś wie jak to dokładnie działa? Może w ten sposób można by coś razem wymyślić, mając taką wiedzę?
Problem ma chyba każdy kto ma coś w Turcji i ma grupy. Ni chyba ze jest na to sposób a o tym nie wiem, więc tym bardziej Proszę o pomoc!

Ps. Okres karencji na zmianę kraju juz dawno minął.
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika cellardoor
  Od początku:
  1. Google wprowadziło restrykcję, że żeby używać Grup Rodzinnych, konta muszą być w tym samym kraju. Czytając to co piszesz nt. Google Play, wygląda na to, że Twoje konto Google Play ma ustawioną Turcję jako kraj. Podkreślam - konto Google Play, nie Twoje główne konto Google. Możesz to potwierdzić logując się na Androidzie na swoje konto i otwierając apkę Google Play - powinieneś mieć tureckie konto. Być może język czy waluta to potwierdza.
  2. O ile YouTube Premium działa tanio w Indiach i jedyne co trzeba zrobić to mieć profil płatności indyjski, o tyle z Google One wygląda na to, że nie ma dobrego sposobu który by nie miał problemu który opisujesz. Profili płatności możesz mieć wiele (patrz payments.google.com/gp/…ngs) i możesz ustawić dowolny dla Google Pay, natomiast kraj dla Google Play możesz zmienić 1x/12miesięcy i dopiero po okresie karencji 12 miesięcy od stworzenia konta.
  3. Z racji, że Ty już Grupę Rodzinną masz stworzoną i jesteś członkiem, możesz spróbować zmiany swojego głównego konta Google Play (support.google.com/goo…=pl). Szczerze mówiąc, wątpię żeby Grupa Rodzinna nadal Ci działała po takiej zmianie, natomiast możesz spróbować. Nie jest jasne czy sprawdzają to na bieżąco przy każdej zmianie (i wyłączą Grupę Rodzinną w Google One), czy może sprawdzają to tylko podczas dołączania do niej (a Ty już w niej jesteś przecież).
  4. Ogólna uwaga: o ile takie zabawy w YouTube Premium są dość nieinwazyjne, o tyle Google One zdaje się być znacznie lepiej zabezpieczone przed takimi zabawami i w najgorszym przypadku mogą Ci całkiem zbanować konto i możesz stracić dostęp do swoich danych w chmurze. Być może to nie problem, bo masz je gdzieś indziej, ale podkreślam że ryzyko jest.
  5. Nawet nie będąc w Grupie Rodzinnej, próbowałem ostatnio kupić Google One na VPN tureckim i z dodanym profilem płatności z tureckim adresem tak żeby mieć dla siebie tańszy pakiet - nie działa. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika DziadekMróz
  Autor
  Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i jasne opisanie wszystkiego.
  Trochę obawiam się kombinacji na głównym koncie, na którym mam wszystko, bo w razie utraty będę w czarnej d.... . Tym bardziej nie zachęca punkt piąty w którym piszesz, że już nie da się założyć. W takim razie muszę stworzyć jakieś fikcyjne konta, grypy rodzinne i odtworzyć moja sytuację. Może się uda, bez testowania na żywym organizmie.
  Awatar użytkownika cellardoor
  Powodzenia. Jakbyś znalazł jakiś sposób to podziel się proszę.