Opublikowano 23 godziny temu

Eliminacja insektów z pomieszczeń. Co najlepsze, lampa?

Zaczął się sezon na insekty, możecie coś polecić do eliminacji much ciem i komarów z pomieszczeń? Dotychczas łapałem ręcznie do worka, stosowałem też dyfuzor olejków rzekomo odstraszający insekty Coś tam może dawało ale nie było 100% skuteczności.
Myślę teraz o takiej lampie testował to ktoś? Poradzi sobie z większymi insektami jak ćmy? Dziś złapałem dosyć duży okaz🤮 Myślałem też o lepie ale kolega co miał problem z insektami testował te lepy i muchy niezbyt były nim zainteresowane.
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Radkovich
  siatka w oknach
 2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Na komary w zamkniętych pomieszczeniach to elektryczny Bros, Mugga, Raid itp
 3. Awatar użytkownika soskowy
  Ta lampa jest świetna na komary, jedynym problemem pozostaje złapanie żywego komara i wrzucenie go w tą lampę by lampa go zabiła. Tak to do lampy leci wszystko poza komarami.
  Jak już ktoś powiedział, najlepszym wyborem jest siatka w okna, a najtrwalszym: moskitiera ramowa z poliwęglanu. Dodatkowo siatką dobrze jest zabezpieczyć ciągi wentylacyjne, szczególnie jeśli masz wyciąg w kuchni (pod kątem much). Jeśli chodzi o ćmy, to w pierwszej kolejności zapytam się, czy odróżniasz ćmę od mola, bo często i gęsto na mole też się mówi: ćma. Na ćmy wystarczy moskitiera + tego typu lampka jak zlinkowałeś.
  Mugga jest odstraszaczem kontaktowym, tzn. komar nie zacznie żerować na ciele zabezpieczonym DEETem (Mugga, Off, Bros i parę innych) ale będzie latał koło głowy i irytował. Niektórzy pryskają firanki w oknach, ale ta substancja nie działa zapachowo a kontaktowo. Raid jest insektycydem (lub jak kto woli - trucizną na robaki, opryskiem) i chyba sięgałbym po to w ostatecznośic.
 4. Awatar użytkownika gornyg851_
  Cipex z allegro
 5. Awatar użytkownika Przemo12
  Moskitiery.
  Awatar użytkownika grzesiek666
  Autor
  Tylko jak zabezpieczyć okno dachowe? Często je właśnie wieczorem otwieram.
Awatar użytkownika