Opublikowano dzień temu

Drukarka laserowa z AirPrint

Witam
Czy ktoś z użytkowników mógłby mi pomóc w doborze drukarki? Poszukuję w miarę taniej drukarki laserowej, monochromatycznej. Najważniejsze wymogi to by miała AirPrint oraz Wifi - tak by możliwe było drukowanie zarówno bezpośrednio z iPhone oraz PC bez żadnych dodatkowych aplikacji. Kolejnym wymogiem to tanie zamienniki tonera. Poza tym zależy mi na niezawodności (a więc firma HP odpada :D). Inne funkcje takie jak skanowanie czy duplex nie mają dla mnie znaczenia, mogą być ale nie muszą. Mogą to być nawet modele używane.

Póki co brałem pod uwagę Xerox 3020, niestety po przeczytaniu opinii okazuje się, że ciężko u niej z niezawodnością. Sporo ludzi skarży się na problem z połączeniem AirPrint/Wifi.
Kolejną opcją był Brother HL-L2442DW, tu znowu okazało się, że nie ma zamienników, a oryginalne tonery kosztują majątek. Póki co najbardziej pasującą drukarką do moich wymagań jest HL-B2080DW. Jedyny jej mankament to cena. Ponad 900zł.. to całkiem sporo. Czy nie znacie może czegoś tańszego?
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika PeRsEcUtOr
  nie wiem do czego używana miałaby być ale ja u siebie mam TAKĄ pod etykiety głównie i czasem jakieś tam dokumenty i odpukać sprawdza się znakomicie z tym, że nie wiem jak z współpracą z AirPrintem, bo ja używam aplikacji NokoPrint 🙃

  Niemniej jednak jak na tak tani laser to w mojej ocenie chyba nie ma lepszej i tańszej no i jeszcze cena tonera, a w zestawie jest pełny nabój, a nie jakiś starter więc to już daje duży zapas 😁
  Awatar użytkownika iQskar
  Autor
  Dzięki za pomoc! Przyznam, że brałem pod uwagę drukarki z tej serii, jednak nie wspierają one wprost AirPrint. Wydaje mi się że to rozwiązanie będzie bardziej niezawodne niż aplikacje typu NokoPrint, które z czasem mogą przestać wspierać daną drukarkę.
 2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Jak dla ciebie 900 zł to majątek za dobrej jakości drukarkę to zmień pracę lub weź kredyt...
  Awatar użytkownika iQskar
  Autor
  A no ok dzięki, super porada nie brałem tego pod uwagę.