Niestety, ta dyskusja już wygasła
Opublikowano 6 godzin temu

Drony- używany DJI Mavic Air czy nowy Mini 2 se?

Cześć

Chciałbym rozpocząć przygodę z dronami nie inwestując zbyt wiele na początek. Trochę poczytałem i stało się dla mnie jasne, że najprawdopodobniej jedynym słusznym wyborem będzie Mini 2 SE FMC i być może DJI Care. Zacząłem się jednak zastanawiać również nad używanym Airem 1, którego w zestawie z trzema bateriami mógłbym kupić za około 1000 zł. Biorę go również pod uwagę ze względu na dodatkowe czujniki (unikanie kolizji), oraz bardziej zaawansowane funkcje np. Active tracking. Waypoints i POI, które wydają się być przydatne.

Nie mam żadnego doświadczenia na tym polu, natomiast na korzyść Mini 2 SE przemawia dłuższy czas lotu i większy zasięg (OcuSync 2.0).

Być może ktoś bardziej doświadczony pomoże mi dokonać wyboru i podpowie czy te dodatkowe funkcje w Air 1 są na tyle dużą zaletą, że warto ryzykować zakup używanego egzemplarza i wybór starszej konstrukcji?
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika MarcinOdPioruna
    Jako użytkownik MA1 powiem tak - bierz Mini 2 SE. Dłuższy czas lotu jest nie do przecenienia w codzinnym użytkowaniu. Co mi po trybach w MA skoro po 10 minutach muszę myśleć, że trzeba się zbierać powoli, a po 13 minutach praktyczne już mam po baterii.
    Awatar użytkownika Codx
    Autor
    Dzięki, też mnie ta długość lotu w Mini 2 se przekonuje. Szkoda tylko trybu active track, świetna sprawa