Czyszczenie okularów - najlepszy i bezpieczny sposób

lis 5. 2023 (22 g, 23 min)
Cześć, mam do Was pytanie bo może ktoś jest w stanie coś mi doradzić.Od dwóch tygodni mam okulary korekcyjne ze szkłami z antyrefleksem (nie plastikowe tylko szkło) no i mam problem z ich myciem.
Jakiś kurz + moja tłusta cera i naprawdę ZAWSZE zostają smugi + już jedną ryskę zrobiłem nie wiem do czego.

Jak były całkowicie nowe to wystarczyło mikrofibrą szmatką do okularów przetrzeć i było ok ale już od 3 dnia są z tym problemy.

Próbowałem płynem do mycia naczyń, specjalnym sprayem też i zawsze jest problem bo są smugi i dodatkowo duży problem jest w tych zakamarkach przy tym elemencie tzw. noskach bo tam nie ma jak wjechać palcem ,żeby to wyczyścić.

Jak wy radzicie sobie z czysczeniem okularów? macie jakieś sprawdzone sposoby? wiem,żę są jakieś myjki specjalne gdzie wkłada się na chwilę okulary - to dobry pomysł?
Gdzieś na internecie znalazłem info ,żeby osuszać je suszarką do włosów (zimnym powietrzem) albo jakąś dmuchawą na sprężone powietrze.
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika el_marinar
  Opłukać ciepłą, nie gorącą wodą szkła.
  Kropla oryginalnego Ludwika i mycie palcami. Tam gdzie się nie da dojść to miękka szczoteczka.
  Spłukiwanie ciepłą wodą, przesuwając okulary szkłami pionowo jednostajnie od lewa do prawa pod gładkim strumieniem wody (bez napowietrzenia).
  Same krawędzie można odsączyć na papierowym ręczniku lub chusteczce.

  Żadnych szmatek, wycierania na sucho, płynów z alkoholem. To niszczy warstwy na szkłach. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Krodzango
  Twoim zdaniem szczoteczka jest lepsza od szmatek z mikrofibry ? (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika mrowka
  Ja aktualne okulary to już mam chyba z 10rok i jak mocniej zabrudzone na ogół używam W5 Glasse Wipes chyba w lidlu są jak dobrze pamiętam. Ale w sumie nigdy nie zastanawiałem się czy mam na szkłach jakieś rysy ale raczej nie mam
 3. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Myjka ultradźwiękowa? A potem opłukanie w demineralizowanej wodzie. Jak woda odparuje, to nie będzie śladów. (Edytowano)
Awatar użytkownika