Opublikowano 2 dni temu

Czy pralko - suszarka to dobry wybór

Siema. Stoję przed takim właśnie dylematem. Ktoś ma i może się odnieść? Czy taki podwójny wynalazek suszy ubrania tak jak suszarka? Z doświadczenia wiem, że jak coś jest 2w1 to nie jest do końca dobre rozwiązanie. Żyjemy z pralka 7 lat, ale zapadła decyzja że suszarka musi już teraz być, niestety problem z miejscem. Właściwie to jest, ale trzebaby dorobić gniazdko, a pruć łazienkę, żeby prowadzić kable mi się nie uśmiecha. Rozwiązaniem mogłoby być wywalenie pralki i wstawienie 2w1, ale czy spełni to nasze oczekiwania?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Sqrviel
  Wg mnie nie. Miałem kiedyś w wynajmowanym mieszkaniu jakiś nienajnowszy model pralko suszarki. Suszyć to nie suszyło, ciepło + wilgoć sprawiało, że w pralce zawsze dziwnie śmierdziało, przez co można powiedzieć, że prać też nie bardzo prała. Nie wiem czy w nowszych modelach jest lepiej, ale tam te programy suszenia trwały po 2,5h, a nawet więcej i nadal ubrania były wilgotne. Na podstawie moich doświadczeń nie polecam nikomu takiego rozwiązania. Myślę, że lepiej kupić półkę na pralke i postawić suszarkę na górze niż kupować jedno urządzenie. Tym bardziej, że ze jeśli zepsuje Ci się np. suszarka, to przynajmniej pralka będzie działać. W przypadku pralko-suszarki do naprawy idą obie rzeczy na raz. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika carnagge
  Ja mam dwa oddzielnie urządzenia, ale przed zakupem też pytałem to jedna osoba miała 2w1 i odradzała. Już nie pamiętam, co tam było na rzeczy, ale działało to źle do tego stopnia, że w ogóle przestała używać funkcji suszenia.
 3. Awatar użytkownika el_marinar
  Czemu nie możesz zrobić słupka na dwa dwa urządzenia?
  Awatar użytkownika eter
  Kwestia miejsca zakładam... ale jak to mówi powiedzenie "jak coś do wszystkiego to do niczego".
  Co do prucia to są przedłużacze pamiętaj (sam mam taki do pralki właśnie).
 4. Awatar użytkownika dwaplus1
  dwa oddzielne. po pierwsze koszty energii duzo nizsze. po drugie efektywnosc pracy. myslem ze znajde dla Ciebie pralko szuszarke elektrlux ale na pierszy rzut okiem wsad prania 9kg, wsad suszenia 5kg...
 5. Awatar użytkownika blazej.meek
  Zdecydowanie lepiej mieć dwa osobne urządzenia. Osoba z mojej rodziny przestała korzystać z suszarki w pralko-suszarce, ponieważ się to nie kalkulowało.
 6. Awatar użytkownika Grzegorz_KNcq
  U mnie nie śmierdzi oraz ładnie suszy jednak nie polecam ze względu na to, że ubrania po takim suszeniu zdają się zużywać szybciej. Nie mam porównania do dedykowanych suszarek jednak unikam suszenia w maszynie właśnie z tego powodu (Edytowano)
Awatar użytkownika