Opublikowano 11 grudnia 2023

Czy opłaca się kupić iPhone 15 128 GB z włoskiego Amazona

Witam
Pisze bo chciałem się doradzić w sprawie kupna iPhona 15 128gb z Amazona włoskiego albo Niemieckiego. Szukam w internecie różnych informacji dotyczących zamawiania z zagranicznego Amazona ale nie ma nic takiego konkretnego, a może ktoś właśnie w taki sposób zamawiał swój telefon albo jakiś inny sprzęt od Apple i odpowiedziałby mi na kilka pytań i rozwiał moje wątpliwości. Bo jednak jest różnica cenowo między włoskim Amazonem gdzie iPhone 15 128gb jest aktualnie za 839€ aktualnie a polskimi sklepami gdzie cena jest 4700 zł za ten sam telefon. Poniżej w punktach są rzeczy o które chciałbym się zapytać.

1. czy zamawianie z włoskiego Amazona jest bezpieczne i czy są to oryginalne telefony?
2. co z gwarancją telefonu, gdy uszkodzi mi się telefon i chciałbym oddać go do serwisu Apple to normalnie bez problemu w Polsce mi go przyjmą i jest tak jak daje Apple rok gwarancji na telefon?
3. skąd taka różnica cenowa?
4. czy nie ma żadnych haczyków jakbym kupował ten telefon z włoskiego Amazona?
5. czy są jakieś dodatkowe koszty poza dostawą?
6. czy ten telefon idzie z Włoch czy z polskich magazynów Amazona?
7. Co w przypadku gdy telefon przyjdzie wadliwy?
8. czy są jeszcze jakieś takie ważne różnice albo coś między włoskim Amazonem a sklepem typu media expert?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika krzysiek.ok
  Witam. Piszę ten komentarz z 15 kupionej na włoskim amazonie. Telefon od zakupu szedł 2 dni. Wysłany z niemieckiego magazynu. W pełni oryginalny i gwarancja Apple bo miałem kontakt z supportem i przy okazji zapytałem. Skąd różnica cenowa to nie wiem fakt że jest taniej. Ostateczny koszt jest w ostatnim kroku zakupów. To przez 1% w różnicy VAT-u.
  Podobno przy zakupie z włoskiego Amazonu trzeba nagrywać rozpakowanie bo kiedyś trafiały się puste paczki ale i mnie było ok. Dostarczył kurier InPost
  Awatar użytkownika Mirek_Sternik
  Mam pytanie jako laik i nie miałem nigdy Iphone. Czy w przypadku zakupu na Włoskim amazonie normalnie będzie można zmienić na język polski, menu polskie etc.? W MacBookach bez problemu, ale nie wiem jak z Ip. Z gory dziękuję za odpowiedź.
 2. Awatar użytkownika Sqrviel
  Jesli w niemieckim masz podobną cene to wybierz niemiecki. W niemieckim zwroty sa darmowe. Jeśli coś sie spierdzieli to piszesz na czacie do Amazona i zgłaszasz.