Czarny Piątek - ale dla sprzedawców ?

lis 7. 2023 (27 min)
To będzie pierwszy Black Friday z przepisami, mówiącymi, że trzeba podawać cenę z ostatnich 30 dni...
Już od jakiegoś czasu, wyraźnie widać, "wybitne" obniżki w sieciach sprzedających elektronikę, Agd, obuwie, czy ciuchy. Jak myślicie, czy w tym roku, intensywność "oszustwa" dotyczącego niby przecen, spowoduje, że kupujący trwale odwrócą się od jakiejś sieci sprzedaży? W głowie człowieka zostaje - ocho, tam robili promocję, która nie była promocją - nie ważne, czy chodziło o szczotkę do zębów czy telewizor za 30koła - gdzieś we łbie zostaje, omijaj szerokim łukiem, albo sprawdź.. Jak się zastanowić, to wielu z nas, a już wybitnie na peeperze, poluje na konkretną rzecz i doskonale zna ceny.

PROPONUJĘ ZABAWĘ - wklejajcie ceny tego co chcecie kupić teraz, a w PIĄTEK - za ile udąło się kupić, albo po ile było... Może to ułatwi innym wybór?
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika mlodyapollo
    Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek miał się na jakiś sklep obrażać. Bo niby na co? Sklepy chcą zarobić, my chcemy oszczędzić. Każda strona stosuje różne sztuczki żeby to osiągnąć. Odpowiednikiem manipulowania cenami, sztucznym zawyżaniem żeby obniżyć, jest chociażby wymiana kuponami biedronki, jakieś VPNy, wykorzystywanie błędów. A wiadomo że każdy chce kupić jak najtaniej. Więc już to widzę jak ktoś się obraża na taki Media Expert, a potem widzi np telefon najtaniej na rynku i co nie kupi? Wiadomo że kupi. Liczy się najniższa cena w danej chwili.
    Awatar użytkownika Furio
    Autor
    Zdecydowanie tak - na pieniądze nie wolno się obrażać (w tym przypadku oszczędności) , chociaż szczęścia nie dają, ale łatwiej się z nimi żyje Przy czym, jak idzie fama, że tam jest drogo, utrudniony proces gwarancyjny, wysyłaja "macane" towary - to mimo relatywnie dobrej ceny, zastanowić się trzeba...