Opublikowano dzień temu

Co warto kupić w Chinach - cło, problemy na lotnisku, sklepy które warto odwiedzić

Cześć,
Za dwa tygodnie lecę do Chin, czy ktoś z praktyków może coś powiedzieć co warto tam kupić? zegarki, mała elektronika, jedwab? i w jakich sklepach tego szukać? Jako że będę tam regularnie co mniej więcej pół roku, pewnie metodą prób i błędów sam się dowiem, ale jeżeli ktoś się podzieli wiedzą będę wdzięczny.
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Z jednej strony kusi ogromna różnica w VAT (23% u nas, efektywnie 2% dla turystów w Chinach).
  english.beijing.gov.cn/con…ięc chciałoby się nabrać całą torbę jakichś Xiaomi 14 Ultra (albo innych towarów na któe są "ceny światowe" i sprawa załatwiona.
  ALE trzeba pamiętać że bez opłat można przywieźć tylko rzeczy do równowartości 430 euro.
  podatki.gov.pl/clo…at/
  Ja byłem dawno temu, więc nie wiem jak jest teraz. Ale kiedyś celnicy nie liczyli każdego centa i nie kazali pokazywać rachunków, tylko tak gościu spojrzał na torbę, sobie policzył na palcach i OK. Także pewnie jakby wyszło 450 euro to nie wbija ABW na chatę, ale na pewno nie ma opcji wziąć całej walizki drogich rzeczy.
  A z rzeczy których nie wymieniłeś, to może jeszcze herbata. Oczywiście jako białas nie masz szans uzyskać dobrej ceny na targowiskach, więc i tak warto "przepłacić", czy to w hipermarketach jak RT-Mart za bardziej budżetowe opcje, czy to w sieciowych sklepach stricte z herbatą jak Ten Fu za bardziej "premium".
  Awatar użytkownika escorpio
  Autor
  Dzięki bardzo za praktyczne informacje. Mogę liczyć na pomoc lokalsów, także właśnie po herbatę i tego typu rzeczy ich wyślę
 2. Awatar użytkownika zloty_2000
  To na co najbardziej należy zwracać uwagę to by nie wpakować sobie w walizkę podróbek. Kupując musisz być "Czujny jak ważka. Jak wściekły byk! Jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"!" bo jeśli celnik przeglądnie walizę i nabierze podejrzeń, że to podróbki to z automatu towar zatrzymuje i idzie to do wyjaśnienia przez kancelarie zajmujące się ochroną znaków towarowych. A jak wyjdzie, że to podróbka to może boleć.
  Awatar użytkownika escorpio
  Autor
  Szczerze, właśnie tego się obawiam. Ale nie będę przywoził walizki pełnej "ray-bon-ów", także z pomocą lokalsów ogarnę
 3. Awatar użytkownika Trudne_Sprawy
  Jak Shenzen to Huaqianbei, mają prawie wszystko z elektroniki, ale na karty pamięci, dyski nie ma co patrzeć, w 100% podróby, np Sandiska z fejkowymi GB.
Awatar użytkownika