Opublikowano 6 dni temu

Ciśnieniomierz w zegarku/smartwatchu

Cześć wszystkim!

Poszukuję porady na temat ciśnieniomierzy, które można by również wykorzystać jako zegarek. Moja mama musi regularnie monitorować swoje ciśnienie krwi, ale nie zawsze ma możliwość zabrania ze sobą standardowego ciśnieniomierza. Rozważałem Huawei Watch D i Samsung Galaxy Watch 5 Pro, ale recenzje tych urządzeń są bardzo mieszane. Niektórzy uważają je za przydatne narzędzia do codziennych pomiarów, inni z kolei twierdzą, że to tylko drogie gadżety z niewielką wartością dodaną (i nie zawsze się sprawdzają).

Czy ktoś z Was miał doświadczenie z jednym z tych modeli, lub może polecić inny ciśnieniomierz-zegarek, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu? Szczególnie interesują mnie opinie o dokładności pomiarów i ogólnej użyteczności tych urządzeń.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie!
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Jeśli komuś można wierzyć w kwestii wyników smartwatchy, to Robowi ter Horstowi z The Quantified Scientist.
  Niestety nie testował pod kątem pomiarów ciśnienia żadnego z tych dwóch zegarków, ALE można na chłopski rozum coś tam i tak z jego materiałów wyciągnąć.
  Galaxy Watch 5 Pro ma ogólnie podobną jakość sensorów do Galaxy Watch 4 (który był przetestowany).
  I wyniki nie są dokładne, nie można na nich polegać w dawkowaniu leków np. bo wahania potrafią być spore i to w obie strony.
  Natomiast mogą posłużyć do tego żeby wykryć że "coś jest nie tak".
  W sensie jak ktoś miał rano jakieś ciśnienie zmierzone Galaxy Watchem, a po kilku godzinach coś źle się czuje i ma o wiele wiele gorsze - to ta różnica jest w miarę wiarygodna.

 2. Awatar użytkownika elen
  Czyli na ten moment taki pomiar ciśnienia nie różni się od tych chińskich zegarków mierzących je a kosztujących xxzł
  Awatar użytkownika Musti235
  Od najtańszych Chińskich no-name to jednak się różni bo jednak ktoś tam ten sensor zweryfikował i jakoś tam przynajmniej różnice między poziomami wychwytuje.
  Natomiast na pewno nie nadaje się do dawkowania leków czy coś.