Opublikowano 19 lutego 2024

Bezpieczny router (DMZ) 300-600zł

Potrzebuję routera, który przede wszystkim pozwoli mi na bezpieczne wystawienie urządzenia na Internet w DMZ oraz swobodne, zaawansowane konfiguracje VLANów. Poza tym powinien wspierać WiFi6 oraz WPA3. Mile widziane również wsparcie dla custom firmware, ale jeśli firmware producenta w pełni wyczerpuje moje wymagania, to można pominąć. Szukam czegoś, co będzie dla mnie krokiem naprzód w stosunku do przydziałowego, co najmniej pięcioletniego routerka od ISP w kwestii bezpieczeństwa i konfiguracji; prędkość i przepustowość oczywiście lepiej, żeby również biły na głowę te oferowane przez obecny sprzęt, ale to kwestia drugorzędna.
Pierwszy pułap cenowy, który mnie interesuje, to 300zł. Ostatecznie do 600zł, ale jeśli ten tańszy jest choć odrobinę szybszy i wydajniejszy od typowego, przydziałowego, generycznego chińczyka, to nie będę dopłacał dla lepszych osiągów. Priorytet - bezpieczeństwo i konfiguracja.
Aktualizacje społecznościowe

15 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Rodos
  "bezpieczne wystawienie urządzenia na Internet w DMZ"

  Trochę ciężko bo strefa DMZ z założenia jest niebezpiecznia i wystawia wybrany sprzęt bezpośrenio w sieć z pominięciem firewall.
  Ten router to Lanberg RO-120GE ?
  Awatar użytkownika arlid
  Dlatego spytałem, czy tego potrzebuje. Samodzielne wystawienie urządzenia i tylko wybranych portów jest lepszą opcją.
 2. Awatar użytkownika arlid
  A od ISP masz jaki obecnie sprzęt? Co chcesz wystawiać na zewnątrz bo może wystarczy Ci odpowiednie ustawienie przekierowań i zapory, czy jednak potrzebujesz wypchać wszystkie porty dla tego urządzenia?
  Awatar użytkownika Onnion
  Autor
  Jakiś mały, biały "Lanberg", dosłownie co najmniej już pięcioletni model. Tak czy inaczej chcę go zastąpić czymś nowszym.
 3. Awatar użytkownika eter
  Trochę "droga" zabawka Ale w sumie mikrotiki to takie rolls-royce wśród routerów niby [sam nie mam - piszę o czym tutaj m.in przeczytałem]
 4. Awatar użytkownika kluska23
  Drugi router jak najbardziej, ale po co w DMZ? Trzeba poprosić ISP o przestawienie ich routera w Bridge Mode i wtedy zarządzasz wszystkim na swoim routerze. Tak to się robi, a nie żadne zabawy z DMZ
Awatar użytkownika