Opublikowano 22 stycznia 2024

Aplikacja Biedronki - wymuszenie zgód marketingowych i spamu

UWAGA: właśnie wyszła aktualizacja aplikacji biedry po czym wymusza ponowną aktywację aplikacji i jednocześnie obligatoryjnie wymaga wyrażenie zgód marketingowych. Bez zgód nie uruchomisz aplikacji. Ponowna instalacja (z APKmirror) również wymaga udzielenia wszystkich zgód (nowy formularz aktywacji) - a nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wcześniej udzielał takich zgód. Granda!


785171_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe

19 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika eter
  No cóż .. "dane sobie pohasają" (nie wiadomo komu w drodze tej "Usługi Marketingowej" dane przekazują dalej / czy mogą). Ciekawe z tym apkmirror (rozumiem że wcześniejszą próbowałeś zainstalować po usunięciu 'nowej' i restarcie) w sumie.
  Awatar użytkownika color1
  Autor
  tak, pobrałem z apkmirror wersję z końca 2023 ale jak kiedyś wystarczyło podać numer telefonu i przychodził kod, tak teraz wyskakuje nowy formularz i wymagane wszystkie zgody (z gwiazdką) i bez ich zaznaczenia nie przechodzi dalej.

  gwoli uzupełnienia, oczywiście mam swój kod kreskowy (z apki) jako zrzut ekranu ale biedra się ostatnio wycwaniła i inne promocje kieruje do użytkowników karty biedronka a inne do użytkowników aplikacji (lepsze). i tym oto sposobem wymuszają zgodę marketingową której wstecznie nie mogą wymusić na "analogowych" kartach członkowskich... (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika DarkLajon
  Biedronka lubi płacić kary.
 3. Awatar użytkownika jacko90
  Właśnie miałem to samo w sobotę i się wkurzyłem. Widzę, że apkmirror nic nie da :/
 4. Awatar użytkownika KarwaszTwarz
  A ja dalej na starej wersji i wszystko działa
 5. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Też sobie nie przypominam, żebym udzielał takich zgód, z reguły wykluczam. Ale mam wrażenie, że nadal działam na tej wersji bez wszystkich zgód. Trzeba pilnować przy aktualizacji.

  Jak już tak mówimy o danych... Numer telefonu i pewnie preferencje zakupowe. Ulubiony sklep, chociaż ja akurat często zmieniam... Lokalizację mam wyłączoną. Coś jeszcze ktoś był zmuszony podać?
 6. Awatar użytkownika jacko90
  17075949-gzgYj.jpg
 7. Awatar użytkownika MichalPa
  Ale czego się dziwicie i oburzacie? Przecież cała idea tej aplikacji jest właśnie marketing bezpośredni. Nikt nie będzie do was dzwonił z informacją że jest tańsze mleko ale np. informacją push z aplikacji już wymaga tej zgody.
  Awatar użytkownika color1
  Autor
  ale czytałeś treść tej zgody czy tylko tak gdybasz?
 8. Awatar użytkownika Kiron
  UWAGA: właśnie wyszła aktualizacja aplikacji
  Ta aktualizacja wyszła wcześniej, komentarz z 10 stycznia pepper.pl/com…183
  Awatar użytkownika color1
  Autor
  To by się mniej więcej zgadzało; według APKmirror były dwie wersje beta 2.0.1 beta i 2.1.0 beta; wydano je 3 i 18 stycznia (ta przywołana dyskusja zapewne dotyczy właśnie tej wersji z 3 stycznia). Teraz mamy 2.1.0
  apkmirror.com/?po…nka (Edytowano)
 9. Awatar użytkownika misiek01
  Ciekawe, ile osób zrezygnowało z powodu wymuszenie zgód.
 10. Awatar użytkownika color1
  Autor
  Jeszcze w temacie i po co były wymuszone ponowne zgody na treści marketingowe w nowej wersji apki:
  "Zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy z 16 lipca 2004. Prawo telekomunikacyjne, przesyłanie treści marketingowych za pośrednictwem „telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i
  automatycznych systemów wywołujących” jest zakazane i stanowi czyn nieuczciwej konkurencji. Bezprawność takiego czynu wyłącza uprzednie uzyskanie zgody adresata wiadomości, na przesyłanie
  mu podobnych treści. Zgoda taka musi być dobrowolna oraz wyraźna, a nie dorozumiana."

  Z powyższego wynika, że nie może występować tzw. zgoda dorozumiana, a to właśnie miało miejsce w poprzedniej wersji aplikacji i procedury aktywacji apki (była TYLKO akceptacja regulaminu sklepu, co nie jest tożsame z "dobrowolną i wyraźną zgodą" na otrzymywanie spamu przez smsy. Biedra postanowiła doprecyzować zgody stąd wymuszenie ich w aktualizacji jak również w przypadku instalacji poprzedniej wersji apki, której ponowna aktywacja proceduje przez nowy formularz zgód, co nie miało miejsca jak ktoś aktywował apkę np. rok temu.
Awatar użytkownika