Amazon. pl, uwaga!

lis 18. 2023
Historia jako przestroga.
Zamówiony żel pod prysznic z Amazon. pl. Paczka przychodzi z kilkoma innymi zamówieniami. Otwieram wieczorem, w środku pusto. Zgłaszam problem poprzez mail. Potrzebują 3 dni na weryfikację. Wysyłam im zdjęcia koperty ( brak zagięć, wgnieceń) widać, że była pusta. Dostaję info, że potwierdzają kradzież przez osobę trzecią, ale TO JA mam zgłosić kradzież na komisariacie.
Za 13 zł nie będę się bujał kilka godzin na posterunku. A gdyby wewnątrz był np. telefon za kilka tysięcy ?
Otwierajcie paczki przy kurierze, bo Amazon się wypnie na was w przypadku braku towaru.
Aktualizacje społecznościowe

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Krodzango
  Na pewno kurier będzie czekał
 2. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Bzdury piszesz.

  Po pierwsze, kurier nie wyda Ci paczki dopóki nie potwierdzisz odbioru (w sumie teraz to i tak on potwierdza sam, więc no).
  Po drugie, jak kurier potwierdzi odbiór, to i tak nie ma dla niego żadnego znaczenia, że zawartość paczki się nie będzie zgadzać. Bo i tak już fakt odbioru został potwierdzony.
  Po trzecie, nie korzystam ze wszystkich firm kurierskich, ale od czasów pandemii przynajmniej kilka firm umożliwia zgłoszenie protokołów uszkodzeń paczek internetowo po odebraniu paczki. Chyba nawet do 48 godzin.

  W związku z tym, że koperta wyglądała na pustą od początku (bo tak zrozumiałem to, co napisałeś), to po pierwsze, ja bym jej w ogóle nie odbierał (no chyba, że ten płyn pod prysznic był w saszetkach - przecież na pierwszy rzut oka widać, czy w kopercie jest butelka, czy nie...). Po drugie, jeśli nie ma śladów pakowania, to znaczy, że towar został skradziony w magazynie przed pakowaniem.

  I takiego argumentu użyłbym w rozmowie z amazonem, bo jeśli zgłosisz to na policję, to podejrzenia padną właśnie na ich firmę... i pracowników.

  Paczki są ważone na poszczególnych etapach transportu - więc niech sobie dochodzą, od którego momentu była pusta.
  Awatar użytkownika Cebuliusz
  Autor
  Jak już wspomniałem, paczek przyszło kilka ( w tym 3 od Amazon). Nie wiedziałem, że koperta miała zawierać żel pod prysznic, sądziłem że jest w innym kartonie. Amazon ma dziwną politykę pakowania. Niedawno dostałem kartki pocztowe w kartonie, do którego weszłaby dużo większa rzecz. Sprawę zgłosiłem od razu w Amazon, ale na odpowiedź czekałem 3 dni. Kurier paczki zostawił bez kontaktu z osobą.
 3. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Rób chargeback w banku płatności karty i niech Amazon się buja.
  Niech sobie sami dochodzą kto ich okradł...
  W polskim amazonku masowo okradają paczki - tak to jest jak się zatrudnia jakąś patole i płaci gówniane stawki za godzinę.
 4. Awatar użytkownika jan_karolek
  wtf raczej konsultant powiedział co mu przyszło do głowy akurat, jakoś nie widzę żeby amazon potwierdził ze paczkę okradziono

  otwarcie przy kurierze tez może być problematyczne - raz ze kurier raczej nie będzie chętny a dwa ze jak do amazona przyjdzie pusta paczka zwrotna to mogą z automatu uznac ze odesłałeś niepełne zamowienie
 5. Awatar użytkownika lwik
  Dosłownie godzinę temu otworzyłem przesyłkę i z kompletu noży co sprzedają za 1k niema jednego elementu.

  Raz zwróciłem wadliwy procesor, odebrali ale nigdy nie wprowadzili do systemu.
  Czyli już po raz drugi trafiam na złodzieja w amejzonie.
Awatar użytkownika