Opublikowano 24 kwietnia 2019

Allegro paczkomaty 24/7 -8,99 zł czy wszyscy mogą wysyłać tą formą wysyłki na allegro

Mam pytanie odnośnie wysyłania paczek przez Allegro do paczkomatów. Wypełniając cenniki wysyłek na allegro można wybrać Allegro InPost paczkomaty albo paczkomaty 24/7
Te pierwsze kosztują maksymalnie 8,99 zł za wysyłkę w tym drugim można ustawić koszt jaki się chce.
Czy wszyscy mogą jak nawet nie ma się firmy wysyłać za cenę 8,99 zł przez Allegro paczkomaty InPost? jak to później jest rozliczane z InPost? czy zwykły użytkownik Allegro może wysyłać tą formą wysyłki? obejmuje ta cena wszystkie gabaryty?
Aktualizacje społecznościowe

12 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika qqluxcriu
  BaZyL424/04/2019 12:45

  1. Tak. Jak włączysz Allegro Paczkomaty Inpost, to zapłacisz za przesyłkę 8 …1. Tak. Jak włączysz Allegro Paczkomaty Inpost, to zapłacisz za przesyłkę 8.99 niezależnie od gabarytu. Po prostu do mrnedżera paczek logujesz się przez Allegro (przy logowaniu do menedżera jest taki button).Importujesz przesyłki z Allegro (teraz chyba nawet nie trzeba importować, bo się coś ostatnio zmieniło). I wybierasz "przygotuj", potem opłać.2. Nie, to algorytmy Allegro decydują komu zaproponować Smart. Inaczej mógłbyś wyłudzać darmowe wysyłki.


  na gabaryt trzeba uważać bo ostatnio zadeklarowałem A a według inpostu powinienem B i skasowali mnie 3 zł dodatkowo.
  Od tego czasu zawsze daje gabaryt c i mam ich w d...
 2. Awatar użytkownika BaZyL4
  1. Tak. Jak włączysz Allegro Paczkomaty Inpost, to zapłacisz za przesyłkę 8.99 niezależnie od gabarytu. Po prostu do mrnedżera paczek logujesz się przez Allegro (przy logowaniu do menedżera jest taki button).
  Importujesz przesyłki z Allegro (teraz chyba nawet nie trzeba importować, bo się coś ostatnio zmieniło). I wybierasz "przygotuj", potem opłać.

  2. Nie, to algorytmy Allegro decydują komu zaproponować Smart. Inaczej mógłbyś wyłudzać darmowe wysyłki.
 3. Awatar użytkownika Weabster
  BaZyL4kwi 24.

  1. Tak. Jak włączysz Allegro Paczkomaty Inpost, to zapłacisz za przesyłkę 8 …1. Tak. Jak włączysz Allegro Paczkomaty Inpost, to zapłacisz za przesyłkę 8.99 niezależnie od gabarytu. Po prostu do mrnedżera paczek logujesz się przez Allegro (przy logowaniu do menedżera jest taki button).Importujesz przesyłki z Allegro (teraz chyba nawet nie trzeba importować, bo się coś ostatnio zmieniło). I wybierasz "przygotuj", potem opłać.2. Nie, to algorytmy Allegro decydują komu zaproponować Smart. Inaczej mógłbyś wyłudzać darmowe wysyłki.


  Każdy kto ma kilka ocen może stworzyć taką ofertę którą bedzie obejmował program smart trzeba dodać odpowiednie ceny przesyłek i warunki zwrotów w ofercie (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika nick_do_zmiany73
  BaZyL427/04/2019 11:18

  Z C na A? Czyli zadeklarowałeś C, a chcieli by było A?


  zadeklarowałem C bo do A ani do B paczka nie miała prawa się zmieścić.
  Po kilku tygodniach systemowo zmienili gabaryt na A i narzucili kilka złotych dodatkowych opłat za zmianę gabarytu.
  Ponoć nawet gdybym zadeklarował że gabaryt to C a fizycznie weszłoby do A to nie powinni pobierać opłat za redukcję gabarytu.
  InPost wie o procederze i olewa sprawę, jest trochę oszukanych osób i pozostawiają je samym sobie a wiadomo nikt za kilka złotych nie będzie się szarpał z InPostem.
 5. Awatar użytkownika nick_do_zmiany73
  Idiokracja27/04/2019 16:13

  Ogólnie to dalej korzystasz z wysyłki przez InPost czy zrazili cię tym? Na …Ogólnie to dalej korzystasz z wysyłki przez InPost czy zrazili cię tym? Na wykopie często piszą właśnie o takich dopłatach do gabarytów paczek.


  To tylko pokazuje że w InPoście pracują idioci skoro nie chcą pomimo wielu dowodów, prób rozwiązać tego problemu.
  Dalej wysyłam czasami InPostem Paczkomatem i robię screeny oraz zachowuje etykiety wygenerowane wcześniej w pliku.
  Dlatego mogę ich nazwać oficjalnie już teraz złodziejami a raczej firmą wymuszającą pieniądze bo jeśli nie opłacisz ich bezprawnego obciążenia to nie nadasz paczki.
 6. Awatar użytkownika nick_do_zmiany73
  qqluxcriu26/04/2019 23:12

  na gabaryt trzeba uważać bo ostatnio zadeklarowałem A a według inpostu pow …na gabaryt trzeba uważać bo ostatnio zadeklarowałem A a według inpostu powinienem B i skasowali mnie 3 zł dodatkowo.Od tego czasu zawsze daje gabaryt c i mam ich w d...


  to jest tylko jawne złodziejstwo ze strony InPostu.
  Sam miałem tak kilka razy, zgłaszałem, dowody wysyłałem (screeny i zdjęcia etykiet i ich bezpodstawne obciążenia dodatkowymi kosztami) i nic, zostaje tylko spór w Polskim Sadzie albo Sądzie.

  U mnie manipulowali z gabarytu C na A co było nierealne ale InPost deklaruje się oszustwem z którego nic sobie nie robią.
 7. Awatar użytkownika BaZyL4
  KaraKanPoPis27/04/2019 00:30

  to jest tylko jawne złodziejstwo ze strony InPostu.Sam miałem tak kilka raz …to jest tylko jawne złodziejstwo ze strony InPostu.Sam miałem tak kilka razy, zgłaszałem, dowody wysyłałem (screeny i zdjęcia etykiet i ich bezpodstawne obciążenia dodatkowymi kosztami) i nic, zostaje tylko spór w Polskim Sadzie albo Sądzie.U mnie manipulowali z gabarytu C na A co było nierealne ale InPost deklaruje się oszustwem z którego nic sobie nie robią.


  Z C na A? Czyli zadeklarowałeś C, a chcieli by było A?
 8. Awatar użytkownika Idiokracja
  Autor
  KaraKanPoPis27/04/2019 13:29

  zadeklarowałem C bo do A ani do B paczka nie miała prawa się zmieścić.Po ki …zadeklarowałem C bo do A ani do B paczka nie miała prawa się zmieścić.Po kilku tygodniach systemowo zmienili gabaryt na A i narzucili kilka złotych dodatkowych opłat za zmianę gabarytu.Ponoć nawet gdybym zadeklarował że gabaryt to C a fizycznie weszłoby do A to nie powinni pobierać opłat za redukcję gabarytu.InPost wie o procederze i olewa sprawę, jest trochę oszukanych osób i pozostawiają je samym sobie a wiadomo nikt za kilka złotych nie będzie się szarpał z InPostem.


  Ogólnie to dalej korzystasz z wysyłki przez InPost czy zrazili cię tym? Na wykopie często piszą właśnie o takich dopłatach do gabarytów paczek.
 9. Awatar użytkownika jolanta.wichura
  KaraKanPoPis27/04/2019 00:30

  to jest tylko jawne złodziejstwo ze strony InPostu.Sam miałem tak kilka raz …to jest tylko jawne złodziejstwo ze strony InPostu.Sam miałem tak kilka razy, zgłaszałem, dowody wysyłałem (screeny i zdjęcia etykiet i ich bezpodstawne obciążenia dodatkowymi kosztami) i nic, zostaje tylko spór w Polskim Sadzie albo Sądzie.U mnie manipulowali z gabarytu C na A co było nierealne ale InPost deklaruje się oszustwem z którego nic sobie nie robią.  Przepraszam, ze odgrzebuje tak stary temat ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawe, ze Inpost równiez nalicza opłaty jeżeli podasz za duży gabaryt przesyłki.
 10. Awatar użytkownika nick_do_zmiany73
  jolanta.wichura13/08/2019 13:54

  Przepraszam, ze odgrzebuje tak stary temat ale mam nadzieję, że zdajesz s …Przepraszam, ze odgrzebuje tak stary temat ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawe, ze Inpost równiez nalicza opłaty jeżeli podasz za duży gabaryt przesyłki.


  Oficjalne stanowisko InPostu jest inne ale praktyki mają właśnie takie jak podałaś.

  Jest to oczywiście jawne złodziejstwo.
  W moim przypadku z prawdziwego gabarytu, zredukowali, pomniejszyli go systemowo za co Ja musiałem InPostowi zapłacić.

  Złodzieje i mam na to dowody ale taka jest Polityka Firmy InPost.
 11. Awatar użytkownika nick_do_zmiany73
  Allegro ma na to wyjechane i nie pomaga, co jest niestety naturalne z ich strony, oczywiście ich rozumiem bo to nie oni zawinili ale mogliby wpłynąć po sprawdzeniu dowodów na firmę InPost.
 12. Awatar użytkownika Idiokracja
  Autor
  Od 2 października jest zmiana cen dla klientów detalicznych, różny gabaryt inna cena.
Awatar użytkownika