Opublikowano dzień temu

A52s warto zmienić na co? Jaki andek polecacie?

Witam,posiadam ww tel. jednak mam z nim parę problemów obaw i chciałem się skupić na nich (wiadomo plusów ma także dużo).1) Bateria czy warto dawać na serwis bo jednak wiaze się to z wykasowaniem danych telefonu, 2) aparat notorycznie się zawiesza,że po zrobieniu 1 zdjęcia muszę wyjść a aplikacji aparatu i na nowo uruchomić, aby zrobić kolejne zdjęcie czy wgranie andka nowego coś Wam zmieniło? 3) czy warto przejsc na s21fe lub innego? 4) I chyba najważniejsze jaka wersję Androida polecacie? Mam od nowosci z media experu andka12 i boję się zaktualizować na 13 i 14 obawiam się,że bateria jeszcze gorzej to zniesie (kiedyś przejscie MOTOROLI na andkek+1 spowodował jej zgon).Ktora wersja Androida jest najlepsza? Pozdrawiam użytkowników;)
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika ed_shfrin
  wypowiem się, bo korzystałem z A52s 5G przez 3 lata i niedawno wymieniłem
  1. od tego są kopie - aplikacja Samsung Switch, możesz zrobić na dysk komputera po kablu - tyle, że będziesz musiał wprowadzać od nowa hasła do większości kont - nie robi chyba kopii ze względów bezpieczeństwa
  2. takich problemów nie miałem nigdy, na żadnym Androidzie - a aktualizowałem po kolei, także w grudniu Android 14 - po ostatniej aktualizacji chyba nawet lekko poprawił się czas pracy baterii, a jej żywotność oczywiście z czasem spadła.
  3. jak przejść to chyba na coś nowszego ? Rozumiem obawy z Exynosem - ten z S22 podobno był kiepski, a jest zastosowany m.in. w S23 FE. Ja zamieniłem na najnowszego S24+ i pod względem aparatu przepaść, reszta w sumie działa podobnie (nie odczułem dużej różnicy w działaniu na co dzień bo A52s to świetny telefon), delikatnie płynniej może okna się otwierają. Przyszłościowo natomiast ma 12GB RAMu + 7 kolejnych aktualizacji Android - pożyjemy, zobaczymy
  4. Aktualizowałem mojego A52s do Androida 14 i czas pracy na baterii w odczuciu nawet lekko się poprawiła niż przed aktualizacją - chociaż pewnie znajdą się tacy co powiedzą, że po aktualizacji im wszystko się posypało :P Natomiast sam Android 14 nic szczególnego nie wniósł, dla mnie z widocznych rzeczy tylko zmienili kolor/odcień górnego rozwijanego menu xD
  Awatar użytkownika Adas_necc
  Autor
  A 12 vs 13 coś zmieniły?
 2. Awatar użytkownika Krodzango
  -Bateria czy warto dawać na serwis bo jednak wiaze się to z wykasowaniem danych telefonu

  1) Zgaduje że pytasz o wymianę baterii, moim zdaniem nie warto bo po prostu telefony jest zbyt mało warty oraz baterie to pewnie też jakieś zamienniki więc nie będą mieć 100% pojemności. Sam nigdy nie korzystałem z takie usługi więc tylko zgaduję.

  2) Też w moim samsung aplikacja aparatu działa wolno (A52 4g) nie testowalem ale możesz spróbować skorzystać z gcam (gogle camery) może będzie działać lepiej.

  3) Sam oceń czy potrzebujesz ten zmiany, czy czegoś w twoim telefonie tobie brakuje.

  4) Poszukaj odpowiedzi na grupach, na nowszych wersjach smartphone może działać lepiej lub gorzej. Masz popularny model (nawet bardzo) więc fora będą pełne odpowie czy warto (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Sqrviel
  Trochę dziwi mnie Twoje podejście. masz słabą baterię, niedziałający aparat, chcesz wymieniać telefon, a boisz się zainstalować nowego Androida.
  Skoro i tak chcesz go wymienić to co Ci szkodzi zainstalować nowy Android, a nuż widelec, okaże się, że przynajmniej część jest naprawiona. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Adas_necc
  Autor
  Fakt,przekonałeś mnie;)
Awatar użytkownika