Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
537°
Opublikowano 13 lutego 2024

NBA x2 (mecz z udziałem Chicago Bulls + mecz z udziałem Los Angeles Lakers) oraz bilety lotnicze do USA 1.03-10.03

1. Awatar użytkownika WcientyWincenty
    Byłem niedawno więc opowiem jak to było.

Za około 2700 byliśmy na 3 meczach na wschodnim wybrzeżu (NY, Chicago i Miami). Miejsca również dalekie i wysokie. Jednak to nie przeszkadza w ogólnej zabawie. Wszystko widać. Może nie jakoś doskonale, ale jeśli nie cierpisz na wadę wzroku to uważam, że widok nie jest zły. Lepiej brać miejsca dalsze po rogach niż bliższe za koszami taka moja rada.
    Poziom rozrywki NBA: ogólnie to widać przepych komercji wszędzie, ale tak to już jest i bilety w jakimś stopniu oddają. W czasie przerw było dużo atrakcji - artystów, akrobatów, tancerzy, cheerleaderki i cheerleaderów. W czasie długiej przerwy najczęściej ma miejsce parachute drop - zrzucają z dachu na spadochronach upominki. Czasami cheerleaderki wyrzucają po tańcach również upominki od sponsorów. Kamera podczas przerw - im więcej rzeczy związanych z klubem masz ubranych na sobie tym łatwiej znaleźć się w kamerze. Głupie tańce również otwierają Ci przepustkę do bycia wyświetlonym na telebimach. Taka niby głupia rzecz, a trochę bawi i ludzie się naprawdę bawią. Czasami mają miejsce gry typu - wybierają 2 kibiców organizują konkurs wiedzy. Albo również wyświetlają Ci obrazki, potem zakrywają i masz zmatchować które numerki były takie same. Można wybrać koszulki z autografami. Także będąc tam na 3 meczach naprawdę nie szło się nudzić. Dla nas było to coś nowego, ale amerykanie mają pewnie inne zdanie, bo oni często przychodzą w czasie trwania drugiej kwarty, a potem zaczynają wychodzić po piątej minucie ostatniej kwarty. Ale wiadomo dla nich takie mecze to norma.

Cena piwa na meczach 15-18$. Do tego wszystkiego doliczają napiwki na rachunku, a oprócz tego możesz dać napiwek w terminalu (wtf?). Czasami nie możesz tego pominąć i musisz dać minimum 20% napiwku. Ceny w fan shopach wysokie. Jeśli szukasz "drobnostek" typu czapka to lepiej poszukać fajnych rzeczy przed stadionem w dniu meczu, bo można ponegocjować z ceną.

Przed meczem warto być z 30 minut. Kontrola bezpieczeństwa z reguły szybko idzie i nie ma większych problemów. Jeśli masz jakieś swoje jedzenie lub picie (orzeszki lub wodę) to Cie nie wpuszczą.

Odnośnie noclegów to zauważyłem, że w USA jest tendencja do powstawania hosteli typu "Hi USA" (NY - Hi New York, Chicago - Hi Chicago) i określają się jako non-profit. Cena jest bardzo atrakcyjna i warunki akceptowalne chociaż należałoby się wyposażyć w stopery i własne kłódki do szafek(najtańsza kosztowała 5$ i była całkiem malutka).

Ogólnie jak ktoś na takim spektaklu nie był to warto chociaż raz w życiu pójść. Chociaż jeśli ktoś jedzie do USA tylko na mecze to może się to zbytnio nie opłacać i rozczarować. Lepiej w ciągu dnia zwiedzać miasto, a wieczorkiem pójść na meczyk i wychillować.
    Awatar użytkownika marqus88
    Przed meczem warto być z 30 minut. - wiesz moze jak wczesnie mozna wejsc i czy duzo sie tam dzieje (jakies gwiazdy trenuja wtedy czy gwiazdy zwykle wczesniej).
  2. Awatar użytkownika Patmat
    Oglądał ktoś spotkanie z takich sektorów? Widać piłkę czy trzeba oglądać z telebimów?
    Awatar użytkownika lukasz.wator
    Tak ogólnie to mecz da się oglądać, ale średnio można zawodników rozpoznać.

4. Awatar użytkownika ycdwzvrh76
    Nocleg na lotnisku czy z bezdomnymi na ulicy?
    Co to za oferta wyjazdu na inny KONTYNENT bez miejsca do spania?
    Awatar użytkownika MN7
    Autor
    Okazja jest na 2x mecz NBA+ bilety lotnicze, nie umiesz znaleźć noclegow? Każdy potrzebuje innych w zależności w ile osób jedzie (samemu, w parze, czy z ekipą).
    Cena jest podana za bilety jednostkowo na osobę. (Edytowano)
  5. Awatar użytkownika jasiub
    Bez problemu da się oglądać (choć akurat w LA nie byłem). Cena pokazana biletów na mecze nie jest ostateczna - dojdzie jeszcze kilkadziesiąt % (podatki, prowizje i kolejne podatki). Jeśli dostępność jest duża i masz żyłkę hazardzisty to ceny tuż przed meczem będą prawdopodobnie spadać. (Edytowano)
    Awatar użytkownika Montek
    Ceny w dniu meczu są zazwyczaj tańsze o kilkanaście procent. Takze polecam czekać do ostatniej chwili.
    No i cena nie uwzględnia opłaty dla tickermaster (czyli dodatkowe 10-15%)
  6. Awatar użytkownika Flettinibartini
    Generalnie nie polecam z takiej odległości oglądać meczu. Byłem mniej więcej w środkowych rzędach bliżej parkietu i dalej zawodnicy byli mali i ostatecznie oglądałam na telebimach. Dodatkowo, na meczu nie ma komentarza więc jeśli nie widać wystarczająco dobrze zawodników bo są za daleko, trudno określić kto konkretnie ma piłkę.... Także z całego serca polecam za te pieniądze zainwestować w dobre nagłośnienie do telewizora, i puścić mecz z transmisji bo tam jest wiele kątów widzenia, powtórki, komentarze. Ja po jednym razie nie palę się na pójście drugi raz bo gra nie warta świeczki
    Awatar użytkownika Isharu
    Zalezy od hali
    Ja bylem na madisson square garden praktycznie na samej gorze i wszystko bylo dobrze widac, zawodnicy nie byli mali
  7. Awatar użytkownika Nowy2
    Byki po odejściu MJ w 1998, tylko raz zagrali w finale konf. wsch., tyle lat i nic więcej. (Edytowano)
    Awatar użytkownika robert.amroz
    Lecac na te mecz jest cos ciekawszego do ogladania od Chicago Bulls np. GSW. Jeden z ostatnich sezonow LJ. I chociazby z tego powodu lepiej doplacic do biletu i ogladac na zywo a nie telebim. 2 fajne spotkania w dwoch fajnych miastach. Dla kogos kto lubi NBA fsjna sprawa.
  8. Awatar użytkownika Pawel_LoT8
    Jest sens. Wydać kilkanaście tysięcy by być tydzień w USA i obejrzeć mecz gdzie nic nie widać.. a w ogóle NBA jest mega słabe. Już lepszy jest TRW
  9. Awatar użytkownika Jedievdenko
    Strzelanina w cenie?!
  10. Awatar użytkownika 8888
    Odległość do parkietu jakieś 100m
    Awatar użytkownika ycdwzvrh76
    Lecieć kilkanaście godzin w jedna stronę żeby zobaczyć mecz z odległości 100 metrów. To ma sens.
  11. Awatar użytkownika Matt_Li
    Wyrobię się z wiza do tego czasu?
    Awatar użytkownika batorsz
    Być może ESTA Ci wystarczy, to maksymalnie kilka dni czekania
  12. Awatar użytkownika Isharu
    Tak jak nie lubilem koszykowki tak moj pierwszy mecz na ktorym bylem to bylo NBA i jako wieloletni fan pilki uwazam ze jest to ciekawsze do oglądania, ciągle cos sie dzieje a atmosfera jest lepsza
    (Swego czasu bylem frajerem i chodzilem co mecz na narodowy)