Niestety, ta okazja wygasła 6 sierpnia 2023.
733°
Opublikowano 7 lipca 2023

Raspberry Pi 4 Model B 4GB £55

287zł
32zł ·
Awatar użytkownika ogb49064
Opublikowane przez
ogb49064
Dołączył w 2020
2
66

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Znów dostępna na ThePiHut Raspberry Pi w wersji 4 B z 4 GB pamięci RAM. Posiada dwa złącza microHDMI, dwa złącza USB 3.0 i 2 złącza USB 2.0 oraz złącze zasilania USB C. Ponadto płytka posiada dwuzakresowe WiFi 2,4 GHz i 5 GHz, Bluetooth 5 / BLE, port Ethernet o prędkości do 1000 Mb/s oraz możliwość zasilania przez PoE.
The Pi Hut Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

94 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika czuczer
    Co się stało że nagle wykwit promocji na malinkę
    Awatar użytkownika Infinitimind
    W wywiadzie z czerwca CEO mówił że do końca lipca zaleją rynek malinami i będę w stanie produkować 1mln miesięcznie dla konsumentów.
  2. Awatar użytkownika GekoPL_GekoPL
    A cła nie doliczy???
    Sklep pewnie poza EU
    Awatar użytkownika cyrkielNT
    do 150e nie ma cła na elektronikę
  3. Awatar użytkownika sprzedam_opla
    Fundacja raspberry zdradziła swoje ideały i klientów hobbystom sprzedając przez ostatnie lata malinki korporacjom które używały ich do tworzenia rozwiązań do śledzenia ludzi. Korporacje zarabiały na pracy społeczności która musiała płacić po 1000zł za malinkę, chociaż raspberry miało działać dla tej społeczności. Poniżycie się i kupicie teraz te przestarzałe popłuczyny bo wróciły do ceny sprzed kilku lat? Są przestarzałe, są warte połowę tego
    Awatar użytkownika dropszot
    Poniżycie się i kupicie teraz te przestarzałe popłuczyny bo wróciły do ceny sprzed kilku lat? Są przestarzałe, są warte połowę tego

    Kupowanie Raspberry Pi to "poniżanie się"? Ciężkie działo wytaczasz. Widzę, że usilnie próbujesz wzbudzić poczucie odrazy u potencjalnych kupujących. Chybiona próba, chwyt miernej jakości.

    "Przestarzałe"? Chyba tylko dla zblazowanych entuzjastów nowości. Raspberry ma absolutnie wszystko, co powinien taki sprzęt oferować dla nabywców tego sprzętu. A nawet ma tych zasobów spory zapas, bo np. spora ilość RAM, wiele gniazd USB, podwójne wyjście HDMI to jest naddatek niepotrzebny sporej części posiadaczy tego sprzętu, nawet starsze edycje (3B, 3B+) wystarczają w zupełności.

    "Warte połowę tego"? Bynajmniej. Wobec wysokiej inflacji w ostatnim czasie ten sprzęt realnie wyraźnie staniał względem cen sprzed 3-4 lat, bo obecnie jest w cenach nominalnych z tamtego okresu. Zresztą poziom popytu konsumentów indywidualnych pokazuje, że ludzie są skłonni zapłacić kilkadziesiąt procent więcej niż pokazuje to dzisiejszy cennik, co jednoznacznie udowadnia, że dla znakomitej większości klientów docelowych Raspberry jest warte nie "połowę tego, co teraz", a bardziej "połowę więcej, niż teraz".
  4. Awatar użytkownika Krzysztof_S.Xmq
    Dobra cena. Ja, poluje na 8gb do HA
    Awatar użytkownika bayzed
    Do domowego serwera spokojnie wystarczy 4GB, mam całkiem obszerną konfigurację home assistant i ponad 10 innych kontenerów i chyba nigdy nie przekroczyłem 4gb.

    Edit: Dodam, że jak nie potrzebujesz szczególnych funkcji Pi jak PoE, WiFi, GPIO etc. to polecam ci zobaczyć używane/poleasingowe terminale na Allegro. Swoje Pi wymieniłem na Wyse 5070, do którego da się włożyć sata m2 ssd, więcej ramu, ma porządny zasilacz, nie bierze dużo więcej prądu, ma intelowe gpu (hw acceleracja plex jak masz płatny) i jest kilkukrotnie szybszy... za nie wiele więcej. (Edytowano)
  5. Awatar użytkownika marek.z
    Ludzie, weźcie trochę pohamujcie z tymi bzdurami o terminalach, cenach, to lepsze, tamto lepsze itd. Pod każdym postem z RPi i podobnymi jest to samo. Nie każdy stawia na RPi serwer HA, nie każdy potrzebuje dockera itd. Ja wiem, że wszystko powinno kosztować maksymalnie 17.50zł bo inaczej to jest za drogie ale prawda jest taka, że nie ma lepszego SBC z ogarniętym softem i gwarancją tego, że wszystko działa. Wiem bo przerabiałem NanoPi, OrangePi, BananaPi, Rock64 itd. zawsze w którymś momencie coś jest nie tak, albo jest problem z obrazem po hdmi, albo z uartem po gpio, albo z obsługą układu wifi itd. A druga sprawa jest taka, że nie zrobisz np. kamery z rozpoznawaniem elementów na obrazie w locie itd. wielkości paczki fajek z zasilaniem z ładowarki do telefonu z terminala hp a z rpi zero 2 w z kamerą zrobisz, tak samo nie wsadzisz terminala do jakiś robocików czy pojazdów RC. Więc zależy co, kto potrzebuje.
    Awatar użytkownika SutluGheiv
    Kłopot nie leży w tym, co do czego się nadaje najlepiej, a w tym, że popularność Pi w sieci w dużym stopniu opiera się o odwieczne pytanie youtuberów - czy już zastępuje desktopa? - oraz emulację retro konsol. Projekty realnie potrzebujące takiego SBC to margines tego co jest widoczne w sieci.

    Z czego wynika poniekąd, że przeciętny chętny na Pi nigdy nie będzie miał w planie dokupić tej kamery czy czegokolwiek pod GPIO, bo jego rozrywki czy zastosowania serwerowe tego nie potrzebują.

    I to dla niego są te komentarze, że sensowniej dziś zrobi zgarniając Wyse 5070 za te same pieniądze, wciąż mocno energoszczędny i dość mikry, ale o niebo wydajniejszy.

    Tego samego nie można było powiedzieć przy premierze Pi 4 - kiedy dostępność poleasingowych cieniasów była oparta na starszych, dużo słabszych modelach.

    Natomiast 5070 z Pentiumem J5005 nawet na Windowsie będzie o niebo sensowniejszym desktopem i mocniejszą maszyną do emulacji, czy serwerem plików, niż Pi 4 kiedykolwiek nawet na lekkim linuchu. Zresztą, w cenie całego Pi z niezbędnymi akcesoriami (minimum to przecież zasilacz, karta i obudowa) to chodzą dziś poleasingowe Thinkpady na Ryzenach 2000 po 500.
  6. Awatar użytkownika neon937
    Niestety popieram komentarze osób które tępią wybór raspberry na ten moment.
    Powód? Pod zastosowania typu plex / jellyfin / docker / adguard, czyli serwer usług, a tym samym nie używanie GPIO, to to jest niestety badziewie. Jeszcze linux na arma ma to do siebie, że jest 90% szans przy utracie zasilania (korki wywali) na popsucie się partycji bootwania czy to na karcie czy na dysku po usb i stawiaj wszystko od nowa. Krew mnie momentami zalewa. Chcesz podpiąć dyski? tlyko na usb, bo sata hat (dostępność i ceny) to jakiś żart, prędkość działania home assistant na raspberry a na czymkolwiek na x86 to przepaść (nawet parowanie urządzeń).
    Na ten moment, tylko terminale dell / hp / lenovo, rPi 4 jak będzie po 100zł / 2gb to będzie opłacalny sprzęt.
    Awatar użytkownika Skraaj
    Dysk z osobnym zasilaniem i obraz karty - wtedy jak cos postawisz i sie rypnie to sobie mozesz odtworzyc co chcesz. Bazy danych mozna ustawic zeby sie eksportowaly na cos zewnetrznego (nawet pendraka). Mam tak postawiony system od 2018 i w sieci domowej wszystkie sprzety maja dostep do tych samych danych, nie ma przerzucania miedzy kompami na pendraku
  7. Awatar użytkownika cyrkielNT
    Wie ktoś idzie przesyłka?
    Awatar użytkownika Ejzebudjoga
    Idzie
  8. Awatar użytkownika syr
    Pi4 jest w podobnej cenie co 3lata temu ALE w miedzyczasie inne sprzęty staniały i teraz w cenie Pi można kupić terminal taki jak T630 podczas gdy wtedy można było kupić w tej cenie T620
    I o to właśnie chodzi - w obecnej cenie to Pi4 ma rację bytu ale tylko w projektach go wymagajacych a nie takich które można stawiać na dowolnym PC
    Awatar użytkownika Bartosz_Janek
    Czyli w sumie nadaje się do niczego bo jak ktoś chce zrobić coś małego to i na pi zero zrobi, albo nawet na sonoffie
  9. Awatar użytkownika Bartosz_Janek
    Miałem kiedyś kilka sztuk tego badziewia. Te jego GPIO to jest jedyny jako taki plus. Nic więcej. Do domowych zastosowań dużo lepiej ogarnąć sobie jakiegoś della wyse lub HP T620np. Duzo większą możliwość konfiguracji, dołożenie lub zmiana SATA m.2 do dużo większych pojemności za grosze, możliwość dołożenia dużej ilości RAM za grosze. Prawdziwy 1Gbit na ethernecie a nie fork USB 3.0 do eth. Ogólnie dużo lepsza stabilność x86 vs arm na tym szrocie bez radiatora. Obganiam na takim HP t620 wszystko co byłoby na malince bo do wszystkiego są obrazy dockerowe które pięknie działają na x86. Żyć nie umierać, nigdy więcej maliny i zabaw z kartami i badziewnymi zasilaczami, do HP mam ładowarkę od laptopa 90W i nic ani nikt nie ubije tak dużego zapasu mocy, a do maliny wystarczy talerz zapiąć i już ma problem z startem. Kupa taka malina i tyle. A jeszcze HP ma RS232 którym też można dużo ograć. Dużo USB 2.0 i 3.0 DP i VGA. Jack i mikro. No coś wspaniałego!!!
  10. Awatar użytkownika Adiiiii
    Doszła komuś ? Mi przysłali 2gb a płaciłem za 4gb
    Awatar użytkownika Kriegerowaty
    U mnie tak samo, ugadałeś coś z supportem?
  11. Awatar użytkownika Lukasz_Rolewski
    za 133zł jest orange pi zero 3 z 4gb ramu, najtańsza opcja(1gb) zaczyna się od 70zł
    może się komuś przyda

    aliexpress.com/sto…NTk
    Awatar użytkownika Su2nny
    Warto brać z USB 2.0 ?
  12. Awatar użytkownika PieprznikJadalny
    Sroga cena. Aż taki jest przeskok względem 3B+ za którą kiedyś płaciłem 140zł?
    Awatar użytkownika SutluGheiv
    3B+ miało max 1GB RAM, tu masz 4GB, modele z 1GB były odpowiednio tańsze. Skok wydajności jest, ale czy to warte czy nie, to już zależy od potrzeb. Ceny powoli wracają do normy sprzed lockdownów.

    Jeśli potrzebujesz wydajności w small form factor, na obecnym rynku o wiele bardziej opłacalne są poleasingowe thin clienty.
  13. Awatar użytkownika michus
    Panowie, koledzy - zamawiał ktoś? Ile wyszło z przesyłką?
  14. Awatar użytkownika Szalony_bobby
    Za co plusy jak jest okazja 100zł taniej?
    Awatar użytkownika mrsebe2
    Tamta jest z 1GB RAM zamiast 4.
  15. Awatar użytkownika adrkan
    Pojawiło się orange pi zero3. 18 dolarów plus przesyłka za 1GB ramu. Na ali jest do kupienia, 140zl za 4GB wersję.
  16. Awatar użytkownika tomek.ws
    Panowie opłaca się brać jako maszynka do emulatorów PSXa i PS2 i innych konsol?
    Awatar użytkownika SutluGheiv
    Do PSXa tak, choć na dobrą sprawę można taniej, choćby wspominane Orange Pi Zero powinny dać radę (bo dawało już i Pi 3). Do PS2 nie, nie ma dość mocy. PS2 jako tako chodzi na Orangie Pi 5, ale tam masz o wiele mniejszy wybór jeśli idzie o system i wsparcie społeczności.
  17. Awatar użytkownika Sebek89
    ,,
  18. Awatar użytkownika BjoranPankracy
    Poszło, dzięki
    Awatar użytkownika michus
    jakie koszty przesyłki Ci naliczyli?
  19. Awatar użytkownika Being
    Słyszałem, że Elon przenosi Twittera na Raspberry Pi, bo Google Cloud jest okazuje się za drogie
  20. Awatar użytkownika Corny_03
    Musi potanieć, koniec kropka. Podczas scalpingu na tym "tanim" sprzęcie, gdzie ceny dobiły 1000zł, osobiście odechciało mi się realizować swój projekt rok temu. Podejrzewam, że większość hypu malinki umarła wraz z kuriozalnymi cenami, czy zmartwychwstanie? Może jak ceny znacząco spadną.
    Awatar użytkownika _OkiDoki_
    Zobaczymy. Deweloperzy też często wypieli się na malinę. Kilka większych projektów porzuciło wsparcie dla tej platformy z powodu niedostępności. Niestety, nawet darmowy suport kosztuje czas i bardziej opłacalne było wsparcie większości użytkowników, która często wróciła na PC albo na inne dostępne SBC. Przynajmniej tutaj jest to raczej nieodwracalne. (Edytowano)
Awatar użytkownika