Zmiana widoku siatki na listę


Dlaczego usuwamy widok siatki / kompaktowy?

Przyznajemy się – popełniliśmy błąd. Opracowując różne typy widoków (siatka, lista, tekst) bardzo skomplikowaliśmy proces tworzenia nowych funkcji czyniąc go nieefektywnym. W związku z tym na początku tego roku podjęliśmy decyzję o przeanalizowaniu każdej ze stron należącej do globalnej platformy Pepper, aby w pełni zrozumieć różnice behawioralne naszych użytkowników korzystających z każdego z dostępnych layoutów.
Celem globalnej platformy Pepper od zawsze było zachowanie funkcjonalności na najwyższym możliwym poziomie. Oto wnioski płynące z przeprowadzonych testów oraz naszych obserwacji:
  • Widok listy daje użytkownikom mniej okazji na stronie, ale w bardziej szczegółowy sposób przedstawia każdą z nich. Oznacza to, że użytkownicy mogą poznać więcej szczegółów okazji już na etapie przeglądania.
  • Każda nowość, każda zmiana i ewolucja poszczególnych elementów musi zostać wykonana dla 3 różnych layoutów, co znacznie wydłuża czas przygotowań i tym samym powoduje spowolnienie rozwoju całej platformy. Proces staje się coraz bardziej złożony jednocześnie nie oferując żadnych korzyści dla naszych użytkowników.
  • Niewielu z Was korzysta obecnie z widoku kompaktowego w naszej aplikacji. Aby zwiększyć jej wydajność i funkcjonalność, wkrótce usuniemy tę opcję z ustawień.

Jakie są zalety korzystania z widoku listy?

Jeżeli przełożymy wnioski na korzyści dla użytkowników to będą to:
  • Większa ilość szczegółów w trybie listy przekłada się na większe zaangażowanie użytkowników w komentarzach okazji. Ma również wpływa na rzetelną ocenę okazji podczas głosowania. Ponadto lista pozwala użytkownikom sprawniej znajdować treści, których szukają.
  • Jesteśmy w stanie w zauważalny sposób przyspieszyć proces wprowadzania nowych funkcji dostarczając je użytkownikom wtedy, kiedy ich potrzebują. Przekłada się to na lepsze doświadczenia podczas korzystania z naszej platformy.

Zmiana widoku, do którego jestem przyzwyczajony?

W pełni rozumiemy przywiązanie do widoku siatki, w szczególności użytkowników, którzy korzystają z niego przez dłuższy czas. Zmiana nawyków i zachowań może być trudna, a sama decyzja być dla Ciebie kontrowersyjna. Dlatego pomimo danych potwierdzających słuszność decyzji o przejściu widoku siatki na emeryturę pozostawimy go jeszcze przez kilka tygodni. Dzięki temu będziesz miał więcej czasu na zapoznanie się z widokiem listy.

Nie widzę tylu okazji w widoku listy

Tak, widok listy to mniej okazji na stronie, ale przedstawia każdą z nich w sposób bardziej szczegółowy. Według naszych analiz wpływa to na większe zaangażowanie użytkowników w życie naszej społeczności.

Nie podoba mi się widok listy, czy jest obowiązkowy?

Nasza decyzja o wycofaniu widoku siatki została podjęta na podstawie ponad 7 miesięcy testów i analiz na wielu platformach Pepper. Wiemy, że jest to ogromna zmiana dla tych z Was, którzy korzystają z niego na co dzień, ale jako firma nie możemy dalej wspierać kilku layoutów jednocześnie. W związku z tym, widok siatki zostanie w pełni wycofany w ciągu najbliższych tygodni, ale do tego czasu będzie można nadal przełączać się między widokami, aby przyzwyczaić się do widoku listy.

Chcę wrócić do widoku siatki

Jeżeli dotychczas używałeś widoku siatki to możesz z niego skorzystać do 19.10.2020r. Po tym czasie opcja ta zostanie wycofana. Dla nowych użytkowników oraz tych, którzy obecnie korzystają z widoku listy przełączenie się do widoku siatki nie będzie możliwe od 05.10.2020 r.

Jestem zły z powodu tej decyzji

Masz pełne prawo być sfrustrowany, zły oraz mieć przekonanie, że nie dbamy o Twoją opinię. Zapewniamy Cię, że tak nie jest.
Każda podjęta przez nas decyzja jest szczegółowo analizowana i testowana. Problem, który staramy się rozwiązać to nieefektywność związana z utrzymaniem i rozwojem funkcji z zastosowaniem 3 dostępnych widoków.
Idealny scenariusz jest taki, że tworzymy najlepszą globalną platformę dla naszych użytkowników we wszystkich krajach. Rozwijamy ją, jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby większości naszych użytkowników oraz rozwiązywać problemy z działaniem na bieżąco. Niestety nie możemy tego obecnie robić w efektywny sposób. Podsumowując, stworzyliśmy ten problem i naprawdę musimy go naprawić.
Ta decyzja ma wpływ na Ciebie i przykro nam, jeśli jesteś zły z tego powodu. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać platformę, ale nie możemy dalej działać w tak złożony sposób. Mamy nadzieję, że doceniasz naszą szczerość i rozumiesz, dlaczego musieliśmy podjąć tę decyzję.

Czekamy na Twoją opinię

Skorzystaj z tej ANKIETY i podziel się z nami swoją opinią. Przeczytamy każdą odpowiedź.