Niestety, ta okazja już wygasła
"Życie intymne Jarosława" spektakl on-line
662° Zakończono

"Życie intymne Jarosława" spektakl on-line

ZA DARMO0,01zł
662° Zakończono
"Życie intymne Jarosława" spektakl on-line
lis 19. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:


Przedstawienie będzie transmitowane na żywo prosto ze Sceny Malarnia Teatru Wybrzeże w czwartek, 26 listopada o godzinie 19.00. Spektakl będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy - vod.teatrpolski.pl

"Życie intymne Jarosława" w reżyserii Kuby Kowalskiego bierze udział w 19. edycji Festiwalu Prapremier. Tegoroczna edycja festiwalu w całości poświęcona jest refleksji nad istotą poszukiwania schronienia w sytuacji zagrożenia.

Opis:
Historia nieokiełznanej erotycznej relacji jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy z młodszym o 40 lat mężczyzną. Od obsesyjnej namiętności, burzliwych rozstań, poprzez piekło zazdrości,odrzucenie aż po wzniosłe uczucie, najszczerszą empatię i pielęgnowanie w chorobie. W ich miłość wpisana była śmierć - Jerzy chorował na gruźlicę. Tym samym literatura Iwaszkiewicza połączyła się z życiem osobistym - literacki motyw młodego, śmiertelnie chorego mężczyzny był obecny w jego twórczości od samego początku. "Życie intymne Jarosława" to także opowieść o żonie pisarza, Annie, która z czułością i wyrozumiałością dopełniała miłosny trójkąt i w pewnym sensie stanowiła jego fundament. Związek z Jerzym bezpośrednio zainspirował Iwaszkiewicza do napisania kilku znakomitych opowiadań m.in. "Tataraku"i "Kochanów z Marony". Spektakl jest przede wszystkim oparty na listach Jarosława Iwaszkiewicza do Jerzego Błeszyńskiego i na jego Dzienniku. Dokumenty te nie mają sobie w Polskiej literaturze równych i dają wnikliwy obraz życia prywatnego pisarza i jego homoerotycznych związków.

Realizacja:

Reżyseria: Kuba Kowalski
Scenografia i kostiumy: Kornelia Dzikowska
Muzyka: Rafał Ryterski
Ruch sceniczny: Katarzyna Sikora
Reżyseria świateł: Damian Pawella
Projekt plakatu: Paweł Kamiński

W spektaklu występują:
Anna Kociarz - Anna, Piotr Biedroń - Jurek, Korab, Robert Ciszewski - Karol, Dziad Szpitalny, Lekarz, Krzysztof Matuszewski - Jarosław, De Villiers, Marcin Miodek - Jurek, Julia, Charles, Jan Napieralski - Jurek, Romeo, Rellov, Rafał Ryterski - muzyka na żywo.

Asystent reżysera: Piotr Biedroń
Asystent autorki ruchu scenicznego: Oskar Malinowski
Inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Premiera: 24 lipca 2020 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)


Z poważniejszych spektakli on-line jest jeszcze "KYŚ" (ale dostęp tylko płatny):
ewejsciowki.pl/cal…872

Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
9 Komentarzy

Przepraszamy, komentowanie nie jest dostępne w tej okazji.