Niestety, ta okazja już wygasła
Zwiedzaj Mazowsze z Biletem Turysty [67zł | 3dni | 1os ]
487° Zakończono

Zwiedzaj Mazowsze z Biletem Turysty [67zł | 3dni | 1os ]

11
487° Zakończono
Zwiedzaj Mazowsze z Biletem Turysty [67zł | 3dni | 1os ]
cze 26.Dostępność Mazowieckie

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:


Od 1 lipca do 31 sierpnia br. przy przejazdach pociągami Kolei Mazowieckich pasażerowie będą mogli korzystać z oferty specjalnej – tzw. Biletu Turysty.

Bilet Turysty jest biletem sieciowym imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM, przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu.

Gdzie można pojechać?

Bilet Turysty uprawnia do podróżowania na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica.

276241.jpgautor: Swisstack; licencja: public domain


Jak długo jest ważny Bilet Turysty?

Bilet ma 10-dniowy termin ważności, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Z biletem wydawany jest karnet, na którym w kasie biletowej lub u kierownika pociągu KM (na zasadach określonych w warunkach taryfowych oferty) można dokonać legalizacji każdego z trzech dni podróży.


Gdzie go kupić?

W kasach biletowych i biletomatach. Koszt to 67 zł.
Cena jest zryczałtowana, niezależna od odległości taryfowej, nie stosuje się od niej ulg. Bilet Turysty zakupiony po 22 sierpnia 2020 r. ważny jest do 31 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe zasady korzystania z oferty można znaleźć na stronie: turysta.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem call center 22 364 44 44.


Zachęcamy do podróży po Mazowszu!

Wakacje z koleją ? A czemu nie ? Nad morzem i w górach drożyzna, może czas na coś mniej obleganego...
Tu znajdziecie oficjalny Portal Turystyczny Mazowsza: mazowsze.travel/
A poniżej - mój własny - subiektywny
Oczywiście wszystkie drogi (kolejowe) na przedstawionym schemacie prowadzą do Warszawy, bo to największy węzeł kolejowy. W stolicy jest wiele atrakcji opisanych w innych miejscach, wystarczy wymienić Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego. Ja chciałabym w tym przekazie zająć się jednak małym fragmentem północnej nitki Kolei Mazowieckich - między Nasielskiem a Działdowem (woj. warm-maz.):
Działdowo - zobaczymy tu zamek krzyżacki, ratusz, część urbanistycznego założenia miasta wpisana jest do rejestru zabytków. W Działdowie był też obóz przejściowy / koncentracyjny Soldau (KL) [nie jest udostępniony do zwiedzania].
Iłowo-Osada - jeśli ktoś ma chęć na wycieczkę rowerową po okolicy, to najlepiej zacząć podróż z Iłowa, bo tu ruch jest o wiele mniejszy niż w mieście (ale nie ma ścieżek rowerowych!!). Iłowo znajduje się między Działdowem a Mławą. Tu kiedyś przebiegała granica między zaborem pruskim a rosyjskim. W pobliskiej Mławce zobaczymy cmentarz niemiecki, w drugą stronę można pojechać do Białut, zatrzymując się po drodze przy miejscu straceń z obozu koncentracyjnego (w lesie). W Białutach są fajne ruiny kościoła ewangelickiego (nie można zwiedzać) z charakterystycznej czerwonej cegły. Nie jest to zabytek - to raczej przystanek dla poszukujących nowych wyzwań rowerzystów ... Więcej informacji można znaleźć na stronie rowery.olsztyn.pl
Mława - miasto powiatowe, atrakcją jest możliwość przejazdu drezyną - ale nie wiem czy z powodu wirusa jest to aktualne. W centrum, na środku rynku stroi ratusz i kościół. Do Mławy warto przyjechać pod koniec sierpnia kiedy są uroczystości związane z Bitwą pod Mławą i obejrzeć rekonstrukcje. Co jeszcze warto zobaczyć w Mławie opisano tutaj: mlawa.pl/art…e=0
Ciechanów - zwiedzimy tu zamek książąt mazowieckich, możemy również pojechać (np. autobusem spod dworca PKP) do pobliskiej Opinogóry, gdzie w pięknym parku znajduje się pałacyk Kasińskich (m.in. tego od Nie-boskiej komedii). W okolicy znajduje się jeszcze Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Gołotczyźnie (uwaga na godz. otwarcia).

Zniżki z Biletem Turysty. Dodatkowo z Biletem Turysty, otrzymamy zniżkę na zwiedzanie placówek partnerskich akcji Koleją do Kultury. Lista partnerów wraz z informacją o wysokości zniżek znajduje się na stronie internetowej: dokultury.mazowieckie.com.pl

276241-AsNfv.jpg
google.com/map…ing
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
Nie jest ważne, co jest ciekawego po drodze na Mazowszu, w Kolejach Mazowieckich możesz co najwyżej stanąć w polu na trzy godziny i nikt Ci nie wyjaśni, dlaczego i jak długo to jeszcze potrwa. Kanarzy pewnie nie będą wiedzieli o tej akcji, więc wypiszą Ci mandat, ponieważ żadne wyjaśnienia do nich nie trafiają. To tyle, z doświadczeń lokalsów. Szczerze odradzam podróżowanie Kolejami rodem z zeszłego stulecia.
11 Komentarzy
Czyli rozumiem w ciągu terminu ważności (10 dni) można tylko przez 3 jeździć.
+ za subiektywne i mapkę
eter26/06/2020 18:08

Czyli rozumiem w ciągu terminu ważności (10 dni) można tylko przez 3 jeź …Czyli rozumiem w ciągu terminu ważności (10 dni) można tylko przez 3 jeździć.+ za subiektywne i mapkę


Tak, te 3 dni nie muszą być po kolei - ale zawierać się we wcześniej zdefiniowanych 10. Czyli nie da się biletu rozłożyć na 3 weekendy, co najwyżej na 2.
Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę fakt, że być może konieczne będzie doliczenie biletu lokalnej komunikacji - np. do wspominanej Opinogóry (warto!).
W Siepcu jest skansen Muzeum Wsi Mazowieckiej (a przy nim nowoczesny hotel SPA z basenem). A przed Skierniewicami jest XIX w. fabryczne miasteczko Żyrardów, które również warto obejrzeć (ja jeszcze nie byłam). Do Drzewicy też się ciągle wybieram - do zamku.


Mam nadzieję, że lokarsi podpowiedzą co jeszcze fajnego można zobaczyć w okolicach wspomnianych linii kolejowych.
Edytowane przez: "summer" cze 26.
A ja przypominam o nieustających biletach weekendowych w ICkach oraz (mini) turystycznych PieRkach. Po robocie można się załadować i pojechać weekendowo z powrotem w poniedziałek o poranku.
To taki interrail pass po mazowszu?
Nie jest ważne, co jest ciekawego po drodze na Mazowszu, w Kolejach Mazowieckich możesz co najwyżej stanąć w polu na trzy godziny i nikt Ci nie wyjaśni, dlaczego i jak długo to jeszcze potrwa. Kanarzy pewnie nie będą wiedzieli o tej akcji, więc wypiszą Ci mandat, ponieważ żadne wyjaśnienia do nich nie trafiają. To tyle, z doświadczeń lokalsów. Szczerze odradzam podróżowanie Kolejami rodem z zeszłego stulecia.
W Żyrardowie jestem dość często i dla mnie to taka mała Łódź tylko z budynkami w gorszym stanie
meehau.haumee26/06/2020 19:41

A ja przypominam o nieustających biletach weekendowych w ICkach oraz …A ja przypominam o nieustających biletach weekendowych w ICkach oraz (mini) turystycznych PieRkach. Po robocie można się załadować i pojechać weekendowo z powrotem w poniedziałek o poranku.


Możesz wytłumaczyć o co chodzi z tymi biletami?
Dodałam mapkę poglądową w opisie.

Żeby zachęcić do zwiedzania załączam jeszcze dwa zdjęcia (źródło: Wikimedia)

OPINOGÓRA

4652942-btolz.jpgautor: Semu, licencja: CC BY-SA 4.0


CIECHANÓW

4652942-ygdq0.jpgautor: Krzysztof Dudzik - licencja: CC BY-SA 3.0
Kiedyś w połowie lat 90’tych na trasie Warszawa-Tłuszcz-Malkinia to jeszcze amatorskie MMA było w pakietach dla najbardziej wymagających 😁
summer26/06/2020 19:30

Tak, te 3 dni nie muszą być po kolei - ale zawierać się we wcześniej zdef …Tak, te 3 dni nie muszą być po kolei - ale zawierać się we wcześniej zdefiniowanych 10. Czyli nie da się biletu rozłożyć na 3 weekendy, co najwyżej na 2.Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę fakt, że być może konieczne będzie doliczenie biletu lokalnej komunikacji - np. do wspominanej Opinogóry (warto!).W Siepcu jest skansen Muzeum Wsi Mazowieckiej (a przy nim nowoczesny hotel SPA z basenem). A przed Skierniewicami jest XIX w. fabryczne miasteczko Żyrardów, które również warto obejrzeć (ja jeszcze nie byłam). Do Drzewicy też się ciągle wybieram - do zamku.Mam nadzieję, że lokarsi podpowiedzą co jeszcze fajnego można zobaczyć w okolicach wspomnianych linii kolejowych.Żyrardów polecam. Taka Łódź z filmu Ziemia Obiecana tylko w mikro skali.
Tylko te budynki to z zewn. można oglądać. Jest jeszcze muzeum lnu czy jakoś tak.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst