Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Zestaw Wi-fi Mesh Deco M4 (2-pak)
368°

Zestaw Wi-fi Mesh Deco M4 (2-pak)

391,10zł449zł-13%Amazon Okazje
50
368°
Zestaw Wi-fi Mesh Deco M4 (2-pak)
wrz 1. 2020
Dzisiaj weszła fajna cena za Deco M4 2-pak - 83.99 EUR (historycznie najniższa!)
Po przepodatkowaniu i przewalutowaniu zeszlo mi 391 PLN z konta.

Po tym, jak przespałem zestaw Asusa Lyra na iBood trochę plułem zobie w brodę, a tutaj taka niespodzianka

Opis:
ZASILANIE:
 • Napięcie wejściowe zasilacza: 100-240V ~ 50/60Hz 0,4A
 • Napięcie wyjściowe zasilacza: 12V ⎓ 1,2A

CECHY SPRZĘTOWE:
 • Procesor: procesor firmy Qualcomm
 • Porty: 2 gigabitowe porty Ethernet (WAN/LAN auto-sensing), w każdym z urządzeń Deco
 • Przyciski: 1 przycisk reset na spodzie
 • Zasilanie: 12 V/1,2 A
 • Wymiary: 90,7 mm x 190 mm (3,6 cala x 7,5 cala)
 • Typ anteny: 2 wewnętrzne anteny dwupasmowe na jedno urządzenie Deco

WŁAŚCIWOŚCI TRANSMISJI BEZPRZEWODOWEJ:
 • Standardy bezprzewodowe: IEEE 802.11 ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11 b/g/n 2,4 GHz
 • Częstotliwość pracy: 2,4 GHz i 5 GHz
 • Prędkość transmisji: 300Mb/s w paśmie 2,4 GHz, 867Mb/s w paśmie 5 GHz
 • EIRP:FCC: <30 dBm, CE: <20 dBm (2,4 GHz) <23 dBm (5 GHz)
 • Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej: WPA-PSK/WPA2-PSK
 • Funkcje zaawansowane: Tryb routera / punktu dostępowego, Opcjonalne łącze rezerwowe Ethernet, Sieć dla gości
 • Technologia TP-Link Mesh: MU-MIMO, Automatyczny wybór trasy, Automatyczna naprawa, Sterowanie AP, Sterowanie pasmem, Beamforming

FUNKCJE OPROGRAMOWANIA:
 • Funkcja Quality of Service - WMM
 • IPv6
 • Sieć WAN: Dynamiczne IP/Statyczne IP/PPPoE/L2TP/PPTP
 • Zarządzanie: Zarządzanie lokalne, Zarządzanie zdalne
 • DHCP: Serwer, Klient
 • Przekierowanie portów
 • Kontrola dostępu, Czarna lista
 • Zabezpieczenia zapory sieciowej: Zapora sieciowa SPI
 • Protokoły: IPv4 i IPv6
 • Funkcje zaawansowane: Kontrola rodzicielska, QoS, Raporty miesięczne, Automatyczna aktualizacja oprogramowania, Możliwość rozszerzenia sieci o kolejne jednostki Deco, Funkcja Guest Network - 1 sieć 2,4 GHz oraz 1 sieć 5 GHz, Łatwa konfiguracja z aplikacją Deco

CERTYFIKATY:
 • Urządzenie posiada następujące certyfikaty: CE, FCC, IC, NCC, BSMI, IDA, RCM, JPA, JRF, VCCI, KC, RoHS

ŚRODOWISKO PRACY:
 • Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
 • Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
 • Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
 • Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocje
Najlepsze komentarze
System działa bardzo dobrze. Zasięg jest ok. Konfiguracja jest bardzo prosta, jednak wszystko odbywa się przez aplikację tp-linka.
Możliwości konfiguracji z aktualizacji na aktualizację jest coraz więcej.

Dużym plusem jest to, że każde z urządzeń ma 2 porty ethernet i niezależnie które podepniemy do sieci WAN cała reszta później działa jako LAN (ISP <KABEL> ROUTER1 <WIFI> ROUTER2 <KABEL> PC)
Ja brałem za deczko ponad 400 i bardzo sobie chwalę. mam obecnie 4 urządzenia (dom, dom, ogród, garaż)
50 Komentarzy
Do czego to można wykorzystać?
Ja np. nie mam gniazdek ethernet na piętrze, mam w salonie i na poddaszu. Obecnie mam ustawione 2 routery - wlasnie w tych lokalizacjach i połączenie na piętrze wypada blado.
W przypadku Mesha, satelitka może łączyć się z bazą bezprzewodowo, przez co będę mógł ustawić satelitkę na piętrze (na poddaszu nie potrzebuje pokrycia wi-fi).
Do tego, tutaj jest seamless przełaczanie pomiędzy nadajnikami (roaming), który np. w takiej Tendzie podobno kuleje (przez co nie brałem pod uwagę Tendy - mam dość zrywania VPN-a w pracy :)).
Ostatnio skonfigurowałem repeater u rodziców w domu, ale to rozwiązanie posiada wiele wad. Zrywa VPN, poza tym spowalnia sieć. Mesh jest ponoc w tym zakresie duzo skuteczniejszy. Jak wyglada konfiguracja? Główny router (netiaspot) pozostaje Np na 2 pietrze, a meshe podłączam na 1 i na 0 pietrze? Trudne jest toto w konfiguracji?
emPe6901/09/2020 08:35

Ostatnio skonfigurowałem repeater u rodziców w domu, ale to rozwiązanie po …Ostatnio skonfigurowałem repeater u rodziców w domu, ale to rozwiązanie posiada wiele wad. Zrywa VPN, poza tym spowalnia sieć. Mesh jest ponoc w tym zakresie duzo skuteczniejszy. Jak wyglada konfiguracja? Główny router (netiaspot) pozostaje Np na 2 pietrze, a meshe podłączam na 1 i na 0 pietrze? Trudne jest toto w konfiguracji?


Proste jak d****** 1 mesch łączysz przewodowo z routerem. I ustala z czy chcesz by był Access pointem i polepszał już istniejącą sieć wifi czy ma tworzyć swoją. Drugiego dajesz na dół. Wszystko robisz w apce. Ja 8 szt. Konfigurowalne 30 min. .5008682-mnDyX.jpg
System działa bardzo dobrze. Zasięg jest ok. Konfiguracja jest bardzo prosta, jednak wszystko odbywa się przez aplikację tp-linka.
Możliwości konfiguracji z aktualizacji na aktualizację jest coraz więcej.

Dużym plusem jest to, że każde z urządzeń ma 2 porty ethernet i niezależnie które podepniemy do sieci WAN cała reszta później działa jako LAN (ISP <KABEL> ROUTER1 <WIFI> ROUTER2 <KABEL> PC)
Ja brałem za deczko ponad 400 i bardzo sobie chwalę. mam obecnie 4 urządzenia (dom, dom, ogród, garaż)
Ktoś miał dylemat czy brać tende mw6 czy właśnie deco M4 i ułatwiłby mi wybór?
jak działa przełaczanie pomiędzy access pointaami? Modem m5 nie ma wsparcia dla szybszego pzełaczania 802.11r, więc zgaduję, ze ten też nie ma... dokumentacja pokazuje ze deco M4 i M5 mają szybkie przełaczanie 8011r, widać zaktualizowali soft
Edytowane przez: "bratekk" wrz 1.
ciekaw, że taniej wychdzi kupujc 1 + 2 (142 eur) niż 3pak (148 eur)
dzinks198101/09/2020 08:41

Proste jak d****** 1 mesch łączysz przewodowo z routerem. I ustala z czy c …Proste jak d****** 1 mesch łączysz przewodowo z routerem. I ustala z czy chcesz by był Access pointem i polepszał już istniejącą sieć wifi czy ma tworzyć swoją. Drugiego dajesz na dół. Wszystko robisz w apce. Ja 8 szt. Konfigurowalne 30 min. .[Obrazek]


Dzieki kolego za odpowiedz. Trochę mnie zmartwiłes tym, ze jedno urządzenie musi byc wpięte w routerze na dzien dobry. Myslalem ze cale połączenie odbywa sie bezprzewodowo.

Niemniej technologia zgarnia zacne opinie, wiec wyglada na to, ze warto
Ja mialem, ale pomiędzy MW5 a Deco M4.
Tenda zrywa przy przełączaniu pomiędzy urządzeniami nadawczymi, co w dobie home office i VPN-a jest dla mnie upierdliwe i skreślające Tendę.
ja kupiłem p9, bo wierzę dodatkowo w moc powerline'a, ale fakt dużym minusem jest to, ze pierwszy musi być wpięty przewodowo
Dzięki, kupione
Jak dla brać!! Mam go już ponad rok czasu. Wcześniej bawiłem się z ruterami ale mesh dał sobie rady na powierzchni 240 m2 mam 2 moduły z tej aukcji i 2 dodatkowe wpinane w gniazdko dedykowane. Wszystko. Działa super prawie 30.urzadzen podłączonych non stop. Nic nie zrywa itp.
czesiu8901/09/2020 09:33

Ja mialem, ale pomiędzy MW5 a Deco M4. Tenda zrywa przy przełączaniu po …Ja mialem, ale pomiędzy MW5 a Deco M4. Tenda zrywa przy przełączaniu pomiędzy urządzeniami nadawczymi, co w dobie home office i VPN-a jest dla mnie upierdliwe i skreślające Tendę.


A w jaki sposób wyczaiłeś, że zrywa z racji przełączania między kostkami?
Mam sieć z 4 kostek MW6 i nie zauważyłem tego na telefonach (wifi) czy też dzwoniąc (wifi calling).
Kju01/09/2020 11:36

A w jaki sposób wyczaiłeś, że zrywa z racji przełączania między kostkami? M …A w jaki sposób wyczaiłeś, że zrywa z racji przełączania między kostkami? Mam sieć z 4 kostek MW6 i nie zauważyłem tego na telefonach (wifi) czy też dzwoniąc (wifi calling).


Komentarz dotyczył MW5. A ten zestaw brałem pod uwagę.
Posiadam od około pół roku zestaw 2 routerów Tenda MW6. Pierwszy podłączony do routera UPC (łącze 300mbit), drugi połączony kablem do pierwszego dla stabilniejszego połączenia. Nie jestem zadowolony z osiągów.
Internet często zwalnia na 5G, na 2,4G jest stabilniej. Brakuje opcji zwiększenia priorytetu dla 5G i często telefon lub laptop łączy się do 2,4G.

Czy ktoś kto ma Deco M4 i może się wypowiedzieć co do takich opcji?
Januszzz01/09/2020 10:00

ja kupiłem p9, bo wierzę dodatkowo w moc powerline'a, ale fakt dużym mi …ja kupiłem p9, bo wierzę dodatkowo w moc powerline'a, ale fakt dużym minusem jest to, ze pierwszy musi być wpięty przewodowo


Każdy dodatkowy hop to jeszcze więcej szumu w eterze i jeszcze większy spadek prędkości. Da się jednostki ze sobą łączyć kablem? Wtedy miałoby to największy sens.
pwil01/09/2020 16:11

Każdy dodatkowy hop to jeszcze więcej szumu w eterze i jeszcze większy sp …Każdy dodatkowy hop to jeszcze więcej szumu w eterze i jeszcze większy spadek prędkości. Da się jednostki ze sobą łączyć kablem? Wtedy miałoby to największy sens.


Ten model powinno się dać połączyć skrętką i to jest najlepsze rozwiązanie na przepustowość całej sieci
czesiu8901/09/2020 09:33

Ja mialem, ale pomiędzy MW5 a Deco M4. Tenda zrywa przy przełączaniu po …Ja mialem, ale pomiędzy MW5 a Deco M4. Tenda zrywa przy przełączaniu pomiędzy urządzeniami nadawczymi, co w dobie home office i VPN-a jest dla mnie upierdliwe i skreślające Tendę.


na HO to sie siedzi na d... i pracuje a nie lata z laptopem po domu
Pytanie do madrzejszych ode mnie:
Mam parter i pietro. Kupilem 2 x Mesh M4. Wpinam na dole w gniazdko ethernet w salonie (tam już net jest z kabla z modemu z kablowki, model kablowki mam w garażu) a co na pietrze? Łączę bezprzewodowo z pierwszym Meshem czy też wpinam w gniazdko ethernetowe?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst