Niestety, ta okazja już wygasła
Zestaw startowy Philips Hue
164° Zakończono

Zestaw startowy Philips Hue

299zł419zł-29%Komputronik Okazje
45
164° Zakończono
Zestaw startowy Philips Hue
wrz 5. 2019

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Philips Hue zestaw startowy + 2 grzybki E27 9,5W RGBW
Aktualizacje społecznościowe
45 Komentarzy
Cena dobra, ale masz błąd w opisie- zestaw startowy + 2 lampy Creek są w cenie 399 zł.
299 zł za 2 żarówki e27 + mostek
Kelial05/09/2019 13:31

Cena dobra, ale masz błąd w opisie- zestaw startowy + 2 lampy Creek są w ce …Cena dobra, ale masz błąd w opisie- zestaw startowy + 2 lampy Creek są w cenie 399 zł.299 zł za 2 żarówki e27 + mostek


racja, poprawione
Po co mi aż tyle tych mostków? :/
Cena dobra, plusik
Cena jest normalna od dawna.
Cena obowiązuje od conajmniej roku
julian05/09/2019 13:40

Cena obowiązuje od conajmniej roku


i gdzieś tak od roku leżą w pudełku zapakowane
gdzieś już była z pół roku temu taka wrzutka i chyba nadal aktywna
diyhue polecam
Ok Pany. Do zbudowania "sieci" z lampkami w dwóch/trzech pokojach plus 3 gniazdka "smart" (co by zdalnie można wyłączyć jak żona zapomni odpiąć żelazko) co najlepiej wyjdzie?
speedykg05/09/2019 13:42

i gdzieś tak od roku leżą w pudełku zapakowaneU mnie to samo...
julian05/09/2019 14:34

U mnie to samo...


a u mnie hula aż miło, e27, play, ledstrip...
2792184-K8hqB.jpg
Z TV z ambilight chyba coś poprawili jakiś czas temu bo się żwawiej synchronizuje i nie ma aż takiego laga.
Edytowane przez: "KrisNrj" wrz 5. 2019
150010090005/09/2019 14:31

Ok Pany. Do zbudowania "sieci" z lampkami w dwóch/trzech pokojach plus 3 …Ok Pany. Do zbudowania "sieci" z lampkami w dwóch/trzech pokojach plus 3 gniazdka "smart" (co by zdalnie można wyłączyć jak żona zapomni odpiąć żelazko) co najlepiej wyjdzie?Zależy co rozumiesz jako "najlepiej", jeśli
1. najlepiej=najtaniej to np. chińczyki zgodne z Tuya (polskie normy są olewane, sprzęt klepany od chłamu po udane konstrukcje zależnie od faktycznego producenta, ale nie od marki…), sprzęt oparty w całości na WiFi (ale np. Tuya ZHA jest już od dawna w aplikacji, tylko sprzętu w sklepach nie widać)
2. w dość rozsądnej cenie Ikea Tradfri (Zigbee ZLL) - dobrze dostosowana do polskiego rynku
3. Philips Hue jest za to najbardziej "dorobionym" systemem oświetlenia, ale też najdroższym… (i w dodatku systemowych gniazdek brak - musisz stosować Osram Lightify, bo to Zigbee ZLL)
4. świadomie najchętniej bym przemilczał (za to, że mają centralnie wylane na rynek europejski) Xiaomi/Aqara - to jest Zigbee ZHA (niezgodne z Hue z okazji), brak bramki w europejskiej wersji, ale ekosystem prężnie się rozwija
szopen05/09/2019 16:18

Zależy co rozumiesz jako "najlepiej", jeśli 1. najlepiej=najtaniej to np. c …Zależy co rozumiesz jako "najlepiej", jeśli 1. najlepiej=najtaniej to np. chińczyki zgodne z Tuya (polskie normy są olewane, sprzęt klepany od chłamu po udane konstrukcje zależnie od faktycznego producenta, ale nie od marki…), sprzęt oparty w całości na WiFi (ale np. Tuya ZHA jest już od dawna w aplikacji, tylko sprzętu w sklepach nie widać)2. w dość rozsądnej cenie Ikea Tradfri (Zigbee ZLL) - dobrze dostosowana do polskiego rynku3. Philips Hue jest za to najbardziej "dorobionym" systemem oświetlenia, ale też najdroższym… (i w dodatku systemowych gniazdek brak - musisz stosować Osram Lightify, bo to Zigbee ZLL)4. świadomie najchętniej bym przemilczał (za to, że mają centralnie wylane na rynek europejski) Xiaomi/Aqara - to jest Zigbee ZHA (niezgodne z Hue z okazji), brak bramki w europejskiej wersji, ale ekosystem prężnie się rozwija@szopen - systemowe gniazda Philipsa właśnie weszły teraz.
Osram fajnie działa z bramka Philipsa. Polecam
Philips tanio nie wyjdzie ale jak sie poszuka można dość rozsądnie kupić.
szopen05/09/2019 16:18

Zależy co rozumiesz jako "najlepiej", jeśli 1. najlepiej=najtaniej to np. c …Zależy co rozumiesz jako "najlepiej", jeśli 1. najlepiej=najtaniej to np. chińczyki zgodne z Tuya (polskie normy są olewane, sprzęt klepany od chłamu po udane konstrukcje zależnie od faktycznego producenta, ale nie od marki…), sprzęt oparty w całości na WiFi (ale np. Tuya ZHA jest już od dawna w aplikacji, tylko sprzętu w sklepach nie widać)2. w dość rozsądnej cenie Ikea Tradfri (Zigbee ZLL) - dobrze dostosowana do polskiego rynku3. Philips Hue jest za to najbardziej "dorobionym" systemem oświetlenia, ale też najdroższym… (i w dodatku systemowych gniazdek brak - musisz stosować Osram Lightify, bo to Zigbee ZLL)4. świadomie najchętniej bym przemilczał (za to, że mają centralnie wylane na rynek europejski) Xiaomi/Aqara - to jest Zigbee ZHA (niezgodne z Hue z okazji), brak bramki w europejskiej wersji, ale ekosystem prężnie się rozwija


Dziękuję za podpowiedź. Rozumiem że te zigbee zło to protokół na którym chodzą? Będę to odczytywał w necie. Zależy mi żeby wrzucić wszystko w jedną aplikacje i moc w miarę intuicyjnie to zdalnie włączać/wyłączać. Na razie albo nie mam innych potrzeb albo jeszcze nie jestem ich świadomy ;))

Ok trochę poczytałem. Czy do zzl zawsze trzeba mieć gateway?
Edytowane przez: "1500100900" wrz 5. 2019
150010090005/09/2019 16:44

Dziękuję za podpowiedź. Rozumiem że te zigbee zło to protokół na którym cho …Dziękuję za podpowiedź. Rozumiem że te zigbee zło to protokół na którym chodzą? Będę to odczytywał w necie. Zależy mi żeby wrzucić wszystko w jedną aplikacje i moc w miarę intuicyjnie to zdalnie włączać/wyłączać. Na razie albo nie mam innych potrzeb albo jeszcze nie jestem ich świadomy ;))


Zigbee jest ok. to jest dobrze penetrująca technologia(zasięg) niskie pobory prądu.
Warto zerknąć może też na prodkuty Fibaro.

Nie wiesz jeszcze czego chcesz, sceny świetlne, schedule, symulowanie obecności w domu, zapalanie na przybycie ( po lokalizacji tel) itp itd. Jest tego sporo.
Jedna appka hmm... to zależy z czym to zepniesz ja i tak używam dwóch Google Home oraz Philips Hue.

Sterowanie głosem też jest całkiem spoko
150010090005/09/2019 16:44

Dziękuję za podpowiedź. Rozumiem że te zigbee zło to protokół na którym cho …Dziękuję za podpowiedź. Rozumiem że te zigbee zło to protokół na którym chodzą? Będę to odczytywał w necie. Zależy mi żeby wrzucić wszystko w jedną aplikacje i moc w miarę intuicyjnie to zdalnie włączać/wyłączać. Na razie albo nie mam innych potrzeb albo jeszcze nie jestem ich świadomy ;))Ok trochę poczytałem. Czy do zzl zawsze trzeba mieć gateway?1. Zigbee to taki pseudo-standard bezprzewodowy (też w paśmie 2,4GHz podobnie jak WiFi, ale to NIE jest WiFi)
2. są 2 "podzbiory" Zigbee wzajemnie niekompatybilne - ZHA i ZLL (Zigbee3.0 miało to wszystko zrównać, ale to "śpiewka przyszłości", jak znam życie to po drodze będzie etap niekompatybilności "niczego z niczym"), oprócz tego niektórzy producenci wypuszczają produkty niekompatybilne z niczym (oprócz swojego brandu) a mieszczące się w specyfikacji Zigbee… wśród ZLL nie jest jakoś tragicznie - ale nie ma 100% kompatybilności, ale wśród ZHA to lepiej kupować wszystko pod jednym brandem
3. bramka jest obowiązkowa, wśród ZLL Philips wygrywa, ale Ikea stara się podążać za liderem; jakkolwiek przećwiczyłem kilka różnych systemów i w użyciu pozostał Hue ze względu na bramkę i doskonałe piloty oraz wsparcie i integrację "z byle czym", pozostały osprzęt (żarówki) sa kompatybilne w obrębie ZLL (więc z mostkiem Hue mam żarówki rożnych producentów), piloty (zastępujące tradycyjne włączniki) mogą być kompatybilne lub nie

oczywiście można metodami DIY obejść wiele problemów (ale trzeba mieć za to odpowiednio dużo czasu i samozaparcia)

KrisNrj05/09/2019 16:28

@szopen - systemowe gniazda Philipsa właśnie weszły teraz. […]


Dla mnie to o parę lat za późno - "gniazdkowe" potrzeby opędziłem Osramami i (niekompatybilnym oczywiście) sprzętem WiFi (bo i Osramy nie należały nigdy do tanich).
Niestety takie "dawkowanie szczęścia" w wydaniu Philipsa jest codziennością (np. nowe funkcje w oficjalnej apce są wprowadzane natychmiast po tym jak pojawiają się w alternatywnych aplikacjach - wniosek jest jeden, choć zakrawa na teorię spiskową: ich premiera jest celowo opóźniana ze względów marketingowych).
Edytowane przez: "szopen" wrz 5. 2019
Hmm ale gniazdka wifi grają z Google home, Alexa i Apple i stamtąd można ogarnąć wszystko w jednej app
julian05/09/2019 13:40

Cena obowiązuje od conajmniej roku


Ale, wiesz to Komputronik oni z reguły zawsze mają najdrożej w sieci.
KrisNrj05/09/2019 17:57

Hmm ale gniazdka wifi grają z Google home, Alexa i Apple i stamtąd można og …Hmm ale gniazdka wifi grają z Google home, Alexa i Apple i stamtąd można ogarnąć wszystko w jednej appAle różnica między Zigbee, a WiFi to nie kwestia aplikacji, którą można zintegrować różne systemy, przewaga Zigbee polega na czymś innym - to jest "samouzdrawiająca" się sieć kratowa (self-healing, low-power mesh).

Oczywiście integrację można ogarnąć tak jak piszesz, a można i inaczej, ale dla wygody obsługi i konfiguracji lepiej mieć system możliwie najbardziej homogeniczny.
Edytowane przez: "szopen" wrz 5. 2019
szopen05/09/2019 21:58

Ale różnica między Zigbee, a WiFi to nie kwestia aplikacji, którą można zin …Ale różnica między Zigbee, a WiFi to nie kwestia aplikacji, którą można zintegrować różne systemy, przewaga Zigbee polega na czymś innym - to jest "samouzdrawiająca" się sieć kratowa (self-healing, low-power mesh).Oczywiście integrację można ogarnąć tak jak piszesz, a można i inaczej, ale dla wygody obsługi i konfiguracji lepiej mieć system możliwie najbardziej homogeniczny.


I tak i nie, Google mi spina wszystkie urządzenia i zigbee i te z wifi I te po kablu. Po prostu jedna sieć. Protokoły na bok, to ciągle jest seamless experience Jak to mówią mądrzejsi ode mnie pewnie
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst