Niestety, ta okazja już wygasła
Zestaw Energia 150g+bombilla +naczynie - Auchan Komorniki
148° Zakończono

Zestaw Energia 150g+bombilla +naczynie - Auchan Komorniki

28zł47zł-40%Auchan Okazje
148° Zakończono
Zestaw Energia 150g+bombilla +naczynie - Auchan Komorniki
sie 17. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W zestawie dla początkujących: 150 gramów yerba mate z żeńszeniem i guaraną, ceramiczne matero o pojemności 350 ml oraz nierdzewna bombilla. Zestaw zapakowany w estetyczne pudełko, jako gotowe rozwiązanie na prezent. Mam nadzieję, że znawcy wypowiedzą się w temacie, ja niestety nie jestem w temacie, ale z półek spore zamieszanie i dyskusje, więc postanowiłem wstawić - podobno bardzo dobry smak i rzadko spotykana cena
A co to, ta Yerba .... ?
Yerba Mate jest doskonale znana w kręgach miłośników zdrowego stylu życia. Suszone liście paragwajskiego ostrokrzewu znane są ludzkości już od wieków - odkryli je południowoamerykańscy Indianie Guarani, którzy zauważyli, że liście rośliny dodają energii, łagodzą głód i zmęczenie. Dzisiaj nie musimy podobnie jak indiańskie plemiona żuć liści ostrokrzewu, gdyż Yerba Mate przygotowywana jest przy użyciu najnowocześniejszych technologii suszenia liści strumieniem gorącego powietrza. Z tak przygotowanego produktu powstaje wspaniały, dodający energii napój.
Liście ostrokrzewu paragwajskiego w tym wydaniu zostały wzbogacone o mieloną guaranę i żeń szeń, które są znane ze swych pobudzających właściwości. Yerba Mate stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej palonej kawy. Nie dość, że dodaje energii, to jeszcze energia ta jest uwalniana powoli, więc pobudzające działanie napoju utrzymuje się przez długi czas. Yerba Mate ma dodatkowo łagodniejszy smak niż tradycyjna kawa, a jej składniki nie drażnią żołądka.
Tradycja mówi, by przygotowywać Yerba Mate w specjalnie do tego zaprojektowanym naczynku, tzw. matero. Napój podawany jest w tym samym naczynku, a pity za pomocą rurki do picia - bombilli. Susz Yerba Mate powinien zajmować od 1/3 do 3/4 pojemniczka. Dla osób początkujących zaleca się nasypać mniejszą ilość ze względu na pobudzające działanie naparu, a także specyficzny, trochę ziołowy, ostry smak, do którego należy się przyzwyczaić. Susz zalewa się przegotowaną wodą o temperaturze ok. 75°C, włożywszy uprzednio słomkę do naczynia. Napój dla lepszego smaku można dosłodzić cukrem, sokiem lub miodem.

Na zdrowie
Aktualizacje społecznościowe
13 Komentarzy
Prześlij Komentarz